Cilvēki virs 40 gadiem negadījumos cieš retāk, bet traumas ir smagākas nekā jauniešiem

Kritieni, lauztas rokas, sporta traumas – nepatīkami nelaimes gadījumi, taču no tiem nav pasargāti ne jaunāka, ne vecāka gada gājuma cilvēki. Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) dati, nelaimes gadījumi cilvēkiem pēc 40 gadiem atgadās retāk, taču vidējais zaudējumu apmērs, kas vēlāk tiek atlīdzināts par traumas ārstēšanu, ir pat 8 reizes lielāks nekā jauniešiem.

Piemēram, BALTA pieredzē atsevišķos segmentos statistika uzrāda krasas atšķirības - līdz 19 gadu vecumam par traumas ārstēšanu vai sāpju kompensāciju vidēji tiek izmaksāti 55 lati, taču vecuma grupā pēc 40 gadiem vidējais rādītājs ir 430 latu.

BALTA statistika liecina, ka nelaimes gadījumus cilvēki līdz 19 gadu vecumam piedzīvo krietni biežāk nekā cilvēki pēc 40 gadiem. Pēdējo gadu pieredze rāda, ka no visiem apdrošinātājiem klientiem līdz 19 gadu vecumam cieš 5,4% klientu, bet pēc 40 gadu vecuma šis rādītājs ir 2,7%.

Pēdējo trīs gadu nelaimes gadījumu biežums jauniem cilvēkiem 2 līdz 3 reizes pārsniedz nelaimes gadījumu skaitu, kāds fiksēts cilvēkiem virs 40 gadu vecuma. Turklāt jauniešu gūtās traumas ir krietni vieglākas nekā vecāka gada gājuma cilvēkiem.

"Lai arī nelaimes gadījumi gados vecākiem cilvēkiem atgadās retāk, to rezultāts ir krietni smagāks. Arī medicīnas darbinieki nereti apgalvo, ka viena negadījuma specifika jaunietim un vecāka gada gājuma cilvēkam var būtiski atšķirties – ja bērns pakritīs un tikai noskrāpēsies, tad cilvēkam cienījamos gados ar trauslāku kaulu struktūru tas var beigties ar gūžas lūzumu un nopietnu ārstēšanos slimnīcā. Tā prasa arī lielākus līdzekļus, ko, piemēram, Latvijas pensionāri bieži vien nevar atļauties. Statistika tikai apliecina, ka dažādu fizisko aktivitāšu laikā mums īpaši nepieciešams rūpēties un atgādināt par drošību saviem vecākiem, vecvecākiem un citiem tuviniekiem cienījamos gados, arī pasargājot viņus no neparedzētiem medicīnas izdevumiem, ko var palīdzēt atrisināt nelaimes gadījumu apdrošināšana," norāda BALTA valdes loceklis Kristians Pudans.

BALTA pieredzē nelaimes gadījumu vidējās atlīdzības parasti ir no pāris desmitiem līdz vairākiem simtiem latu. Visbiežāk izplatītās nelaimes gadījumu traumas ir pirkstu, kāju un augšdelma vai apakšdelma roku lūzumi, kā arī plecu joslas traumas.

No visiem aktīvajiem klientiem, kas apdrošinājušies BALTA, katrs ceturtais ir apdrošināts pret nelaimes gadījumiem. Apdrošināšana pret nelaimes gadījumiem ir plaši izplatīts produkts, ko izmanto, kad klients vēlas sevi pasargāt no negaidītiem ārstniecības izdevumiem, kas var rasties nelaimes gadījuma rezultātā.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst "RSA Insurance Group", kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums