Kaspersky: kas regulāri jāpārbauda, lai Android viedtālrunis un dati būtu sveiki un veseli

2020. gada 14. oktobrī
Daudziem no mums dzīve griežas ap viedtālruni. Mūsu tālruņos ir milzīgs daudzums personas datu un citu vērtību, sākot no fotogrāfijām līdz spēlēm, no kontaktinformācijas līdz mūzikai un daudz kam citam. Ir svarīgi nezaudēt kontroli pār savām datu bagātībām, tāpēc ir ļoti ieteicams regulāri veikt viedtālruņa apkopi. Šeit Kaspersky min dažas regulārās Android viedtālruņu drošības un drošuma pārbaudes.

Pirmām un galvenām kārtām izskatiet ieinstalētās lietotnes un bez žēlastības izdzēsiet tās, kuras neizmantojat. Pirmkārt, tas atbrīvos vietu viedtālrunī un uzlabos tālruņa vispārējo veiktspēju. Otrkārt, jūs pagarināsit akumulatora darbības laiku, ja fonā ir darbojušās kādas aizmirstas lietotnes. Treškārt, jūs samazināsit varbūtību kļūt par kiberspiegu un zagļu upuri.

Tagad, kas esat nonācis pie faktiski izmantotajām lietotnēm, vēlreiz izskatiet sarakstu, bet šoreiz pievērsiet uzmanību katrai lietotnei piešķirtajām atļaujām. Noteikums ir šāds: kad instalējat jaunu lietotni, nepiešķiriet tai nevajadzīgas tiesības. Jo vairāk atļauju ir lietotnei, jo vairāk tā var darīt ierīcē, tostarp ievākt vairāk datu par jums. Daudzi neiedrošinās atsaukt atļaujas, jo baidās, ka lietotne pārstās darboties pareizi vai pazudīs kādas funkcijas, taču atļauju vienmēr var piešķirt atkārtoti. Visticamāk, lietotne pati sāks tās prasīt.

Ir svarīgi pārbaudīt, vai nav atjauninājumu, jo tie pasargā no uzbrukumiem. Lietotnes no Google Play parasti automātiski saņem atjauninājumus, bet, lai būtu drošs, apmeklējiet veikalu un pats lejupielādējiet jaunākās versijas. Turklāt, pirms automātiskās atjaunināšanas manuāli pārbaudot un atjauninot lietotnes, jūs agrīnā posmā aizsargājat Android ierīci no iespējamām briesmām.

Neaizmirstiet veikt skenēšanu ar pretvīrusu programmatūru. Google Play ir sava pretvīrusu programma Google Play Protect, kas pārbaude veikalā augšupielādētās lietotnes. Ļaunlietotnes galu galā tiek atrastas un dzēstas, tāpēc, ja lejupielādējat lietotnes no oficiālā veikala, tās, visticamāk, ir drošas. Taču, ja instalējat lietotnes no citiem veikaliem vai manuāli tās lejupielādējat viedtālrunī Android pakotnes datnes formā, drošības garantiju nav, tāpēc mēs iesakām periodiski skenēt viedtālruņa saturu, izmantojot mobilo ierīču pretvīrusu pakalpojumu. Izmantojot bezmaksas drošības risinājumus, skenēšana parasti ir jāveic manuāli. Vislabāk to darīt pēc katras jaunas lietotnes instalēšanas vai pēc atjaunināšanas.

Interesējieties, vai nav datu noplūžu, jo tās kļūst arvien izplatītākas. Jūsu Android ierīcē droši vien ir daudz personisku materiālu, piemēram, fotogrāfijas vai sociālo tīklu lietotnes ar visām ziņām. Diemžēl, ja neuzmanīsities, jūsu personiskā informācija var nonākt svešās rokās. Jūs jau zināt, ka tad, ja kibernoziedznieki iegūs jūsu paroli vai bankas kartes numuru, jūs varat palikt bez sava konta vai kļūt par krāpšanas upuri, tāpēc ir svarīgi būt lietas kursā par noplūdēm. Bieži vien uzņēmumi par to paziņo klientiem. Turklāt jūs varat iegūt informāciju IT ziņu vietnēs.

Tomēr lielākā daļa ziņu par noplūdēm būs par uzņēmumiem un pakalpojumiem, kurus nezināt vai neizmantojat. Lai izvairītos no lieka satraukuma un uzzinātu tikai par tām problēmām, kas varētu skart jūs personīgi, lietojiet spēcīgu risinājumu1, kas jūs informēs tikai par tiem incidentiem, kam ir saistība ar jums, un sniegs padomus, kā rīkoties

Var šķist, ka šie profilaktiskie pasākumi „Android” viedtālruņiem varētu aizņemt laiku, tomēr šo administratīvo uzdevumu izpilde ļauj jums labāk pārvaldīt tālruni un padarīt to daudz drošāku.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 250 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

1 Piemēram, Kaspersky Internet Security

Kaspersky 
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums