Kaspersky ieteikumi par TikTok, lai tas kļūst par sabiedroto un palīdz izglītot bērnus


public.foto
2020. gada 28. septembrī

Sociālo mediju platformu popularitāte mainās līdz ar katras paaudzes interesēm un izmantotajiem formātiem sociālajos tīklos. Vecākiem ir diezgan grūti sekot līdzi jaunākajām tendencēm un nodrošināt drošu interneta lietošanu. Pirmajā acu uzmetienā TikTok šķiet izklaidējoša sociālo mediju platforma ar uzjautrinošām videofilmām, sākot no dejām līdz riskantiem piedzīvojumiem, taču TikTok ir publicēts arī izglītojošs saturs, un tā apjoms ar katru dienu aug. Lai šī platforma būtu vērtīga bērnam, vecākiem ir jāpaskaidro, kā atrast noderīgu saturu.

Tāpat kā daudzos citos sociālajos medijos, arī TikTok ziņu plūsmas pamatā ir lietotāja intereses. Ja lietotājam patīk smieklīgas kaķu videofilmas, viņš tās saņems kā ieteicamās, taču TikTok piedāvā arī lietišķu saturu, ko veidojuši skolotāji, teorētiķi, dažādi zinātnieki, vēsturnieki, mākslas kritiķi un citi speciālisti un entuziasti no visas pasaules. Izmantojot TikTok kontus, viņi publicē īsas videofilmas, kurās demonstrē laboratorijas eksperimentus, risina matemātikas uzdevumus, stāsta par vēsturiskiem notikumiem, māca anatomiju un daudzus citus priekšmetus, tāpēc, lai padarītu TikTok kontu par interesantu mācību resursu, ir jāseko, jāskatās un jāmeklē aizraujošas mācību videofilmas.

Kad meklējat, izmantojiet tēmturi: zīmi # un vārdu vai īsu frāzi par noteiktu tematu, piemēram, #antarktika vai #klimataparmainas. Lai izveidotu savu izglītojošo TikTok plūsmu, var izmantot šādus tēmturus.

·         #learnontiktok. Šis tēmturis tiek izmantots izglītojošām videofilmām, bet to var attiecināt arī uz visdažādākajiem ieteikumiem un praktiskiem padomiem. Lai gan šis ir vispārīgs tēmturis, tomēr tā pievienošana meklēšanas vaicājumiem var palīdzēt atrast noderīgas videofilmas.

·         #[mācībupriekšmets]. Par precīzu tēmturi var izmantot mācību priekšmeta vai saistīta temata nosaukumu. Piemēram, lai atrastu izglītojošas videofilmas un kontus, kas saistīti ar matemātiku, izmantojiet #math vai #algebra, ar kuriem var atrast ne tikai atsevišķas videofilmas, bet arī entuziastus, kas veido šādu saturu. Ar tēmturi #history var atrast izglītojošas videofilmas par vēsturi. Precīzākus rezultātus iegūst, pievienojot, piemēram, #historyfacts, #ancientcivilizations, #wwii utt., tas ir, precīzāku terminu izmantošana sašaurina rezultātu tematiku. Līdzīgi ir ar jebkuru citu tematu, piemēram, #geology, #antropology, #economics, #anatomy utt.

„Mēs ļoti iesakām vecākiem uzskatīt platformu TikTok ne tikai par izklaidējošu, bet arī par labu mācību resursu. Pieaugušajiem ir svarīgi pārzināt bērnu intereses un saprast, kā darbojas sociālo tīklu ziņu plūsmas, lai varētu ievirzīt bērnus un ieinteresēt viņus par izglītojošu saturu. Turklāt vecāki nedrīkst aizmirst konfigurēt bērnu kontu konfidencialitātes un drošības iestatījumus,” komentē Kaspersky vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Lai uzzinātu vairāk par TikTok konta aizsardzību pret hakeriem un surogātpasta izplatītājiem, noklikšķiniet uz saites.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 250 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums