Uzbrucēji atraduši jaunu veidu, kā zagt tiešsaistes pircēju maksājumu informāciju

Kaspersky pētnieki tiešsaistes iepirkšanās vietnēs ir konstatējuši jaunu tā dēvētā tīmekļa datsmelšanas veida lietotāju maksājumu informācijas zagšanas paņēmienu. Uzbrucēji var ievākt lietotāju kredītkaršu datus, reģistrējot Google Analytics kontus un šo kontu izsekošanas kodu iespraužot vietnes pirmkodā. Ar šo paņēmienu tika uzlauzti aptuveni divi desmiti tiešsaistes veikalu visā pasaulē.

Tīmekļa datsmelšana ir populāra prakse, ko uzbrucēji izmanto, lai no internetveikalu maksājumu lapām zagtu lietotāju kredītkaršu datus, iespraužot koda daļas vietnes pirmkodā. Pēc tam šis ļaunprātīgais kods ievāc vietnes apmeklētāju ievadītos datus (tas ir, maksājumu kontu pieteikumdatus vai kredītkaršu numurus) un nosūta savāktos datus uz adresi, kuru uzbrucēji norādījuši ļaunprātīgajā kodā. Bieži vien, lai noslēptu, ka tīmekļa lapa ir uzlauzta, uzbrucēji reģistrē domēnus ar nosaukumiem, kas atgādina populārus tīmekļa analīzes pakalpojumus, piemēram, Google Analytics. Tādējādi, kad tiek iesprausts ļaunprātīgais kods, vietnes administratoram ir grūtāk pazīt, ka vietne ir uzlauzta. Piemēram, vietni ar nosaukumu googlc-analytics[.]com var viegli sajaukt ar īsto domēnu.

Taču nesen Kaspersky pētnieki ievēroja agrāk nepamanītu tīmekļa datsmelšanas uzbrukumu izpildes paņēmienu. Uzbrucēji novirzīja datus nevis uz trešu pušu avotiem, bet gan uz oficiāliem Google Analytics kontiem. Kad uzbrucēji bija reģistrējuši kontus Google Analytics, viņiem atlika tikai konfigurēt kontu izsekošanas parametrus, lai saņemtu izsekošanas identifikatoru. Pēc tam viņi tīmekļa lapas pirmkodā kopā ar izsekošanas identifikatoru iesprauda ļaunprātīgo kodu, kas ļāva ievākt datus par apmeklētājiem un nosūtīt tieši uz viņu Google Analytics kontiem.

Tā kā dati netiek novirzīti uz nezināmu trešas puses resursu, administratoriem ir grūti saprast, ka vietne ir uzlauzta. Tiem, kas pārbauda pirmkodu, izskatās, ka lapa ir saistīta ar oficiālu Google Analytics kontu, kas ir parasta internetveikalu prakse.

Lai ļaunprātīgo darbību padarītu vēl grūtāk pamanāmu, uzbrucēji izmantoja arī izplatītu pretatkļūdošanas paņēmienu: ja vietnes administrators pārskata tīmekļa lapas pirmkodu izstrādātāja režīmā, tad ļaunprātīgais kods netiek izpildīts.

Tika konstatēts, ka šādi ir uzlauztas aptuveni divdesmit vietnes, tostarp veikali Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.

Lai aizsargātos no tīmekļa datsmelšanas, Kaspersky eksperti iesaka:

·         izmantojiet spēcīgu drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Internet Security.

olsen
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums