Latviju starptautiskajā konkursā Creative Business Cup 2020 Kopenhāgenā pārstāvēs uzņēmums WinGo Deposit


public. foto
Starptautiskā konkursa Creative Business Cup 2020 (CBC) nacionālās atlases finālā uzvaru guva WinGo Deposit. Uzvarētājs saņem 3000 EUR naudas balvu un iespēju pārstāvēt Latviju konkursa finālā Dānijā vairāk nekā 50 pasaules kreatīvāko uzņēmumu konkurencē. Cīņa notiks gan par pasaulē radošākā start-up uzņēmuma titulu un galveno naudas balvu 7000 EUR apmērā, gan arī par starptautisko investoru uzmanību.

“Finālā galvenokārt tika vērtēta biznesa idejas novitāte, unikalitāte, kā arī māka prasmīgi savienot radošās vērtības ar biznesu. Bija svarīgi, lai šis produkts vai pakalpojums ir kaut kas jauns un nebijis gan Latvijai, gan pasaulei. Varbūt tieši šogad izcīnīsim uzvaru, iegūsim 2020. gada CBC radošākā uzņēmēja titulu un naudas balvu,” stāsta Laura Očagova, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa inkubatoru departamenta direktore.

Nacionālā uzvarētājuzņēmuma WinGo Deposit biznesa ideja ir atkritumu šķirošanas iekārtas jeb depozīta iekārtas, kuras ar mākslīgā intelekta palīdzību spēj atpazīt, pieņemt un sašķirot dažādu veidu un tilpumu gan veselus, gan saplacinātus dzērienu iepakojumus. Iekārtai ir mūsdienu digitāla pieeja norēķinu veikšanai par saņemto iepakojumu, lai iekārta neražotu jaunus atkritumus, kā papīra čekus. Plašāka informācija: https://ej.uz/drqe

2. vietu ieguva uzņēmums Barboleta. Tā biznesa ideja ir līdzsvara platformas bērnu mācību procesa uzlabošanai, ar kuru palīdzību mācīties kļūst vieglāk, interesantāk un daudz efektīvāk, jo paaugstinās uzmanības koncentrēšanas līmenis un uzlabojas atmiņas darbība. Plašāka informācija: https://barboleta.lv/

3. vietā ierindojās Uppo ar īpaši veidotām ergonomiskām aprocēm, kuras noderēs datora lietotājiem, kas pie datora pavada ilgas stundas un kam darbs ar datoru radījis sāpes plaukstas locītavā nepareiza tās novietojuma dēļ. Plašāka informācija: https://getuppo.com/

Uzvarētājam jūnija sākumā būs jāpiedalās Baltijas reģiona konkursā Helsinkos, bet jūnija noslēgumā – pasaules finālsacensībās Kopenhāgenā. Uz starptautiskā konkursa finālu līdzi dosies arī 2. un 3. vietas ieguvēji, kam tā būs lieliska iespēja sadarbības meklējumiem.

CBC konkursa nacionālajā finālā biznesa idejas izvērtēja ekspertu žūrija: LIAA direktors Kaspars Rožkalns, LIAA Biznesa inkubatoru departamenta vadītāja Laura Očagova, konferences uz:RUNA lektori Laura Dennler un Oskars Priede, pagājušā gada nacionālā uzvarētājuzņēmuma Babbit līdzīpašnieks Aleksandrs Roga.

Nacionālais fināls norisinājās pirmdien, 2. martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā konferences uz:RUNA ietvaros. Savas biznesa idejas prezentēja astoņi jaunie un radošie uzņēmumi – Zeltini (amfībija, kas aprīkota ar elektromotoriem), Flockmen (attīstošas koka rotaļlietas), Diegu meistars (“dari pats” komplekts mākslas darbu radīšanai no diega), Ko tu elpo (gaisa attīrīšanas un klimata uzlabošanas sistēma), Pupuchi (kraukšķīga un veselīga uzkoda no cūku pupām), Uppo (dizaina roku aproces darbam ar datoru), Barboleta (līdzsvara platformas bērnu mācību procesa uzlabošanai), WinGo Deposit (atkritumu šķirošanas automāts).

Creative Business Cup ir globāla iniciatīva, kuras misija ir uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. Ikgadējā konkursa mērķis ir atbalstīt radošas idejas un veicināt inovāciju attīstību, palīdzot uzņēmumiem no dažādām pasaules valstīm satikties ar investoriem, potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī sasniegt globālo tirgu.

Pērn starptautiskajā konkursā sevi pieteica uzņēmumi no 63 pasaules valstīm, bet par pasaulē radošākā start-up uzņēmuma titulu un galveno naudas balvu cīnījās 49 uzņēmumi, to vidū arī Latvijas uzņēmums BABBIT, kas saņēma vairāku žūrijas pārstāvju atzinību.

Creative Business Cup konkursa atlasi Latvijā organizē LIAA Radošo industriju inkubators. Līdz šim CBC konkursā Latviju pārstāvējuši zīmoli BABBIT, Vividly, Connection Codes, Anatomy Next, GIGI Bloks un Gamechanger Audio.


 

Karine Kalniņa
Radošo industriju inkubatora vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums