Kaspersky palīdzēja lietotājiem palikt drošībā tiešsaistē pēc tam, kad 85 % noskaidroja, ka publicētas viņu e-pasta...

Kaspersky palīdzēja lietotājiem palikt drošībā tiešsaistē pēc tam, kad 85 % noskaidroja, ka publicētas viņu e-pasta adreses


2020. gada 31. janvārī
Šonedēļ atzīmējot Starptautisko datu aizsardzības dienu, Kaspersky eksperti aplūkoja tipiskus konfidencialitātes riskus un kiberdraudus, ar ko saskaras uzņēmuma patēriņa preču lietotāji. Faktiski 85 % Kaspersky Security Cloud lietotāju visā pasaulē ir izmantojuši tā konta pārbaudes funkciju mobilajās ierīcēs un uzzinājuši, ka viņu e-pasta adreses ir vispārpieejamas pēdējā laikā notikušu datu aizsardzības pārkāpumu un citu ar konfidencialitāti saistītu incidentu dēļ. Tomēr panikai nav pamata, jo kiberdrošības izstrādājumi un digitālā higiēna var palīdzēt patērētājiem uzturēt digitālo datu aizsardzību.

Modernās tehnoloģijas nodrošina visdažādākos ieguvumus, sākot no videostraumēšanas un elastīgām darba iespējām līdz savešanai kopā iepazīšanās lietotnēs. Dažādi pakalpojumi, piemēram, Facebook, Tinder un pat Netflix, pieprasa no lietotājiem diezgan daudz personiskās informācijas, un tiek lēsts, ka šogad kopējais internetā izmantoto datu apjoms sasniegs 44 zetabaitus. Lai turpinātu izmantot šo pakalpojumu priekšrocības, lietotājiem ir svarīgi izprast iespējamos riskus, kas ietekmē viņu privāto dzīvi, un pievienot aizsardzības līmeņus, lai saglabātu konfidencialitāti.

Piemēram, viens no visbiežāk lietotajiem paņēmieniem — pikšķerēšana — izmanto ļaužu emocijas un bieži vien ir vērsts pret personām, kas pieļauj nejaušas kļūdas. 2020. gada Starptautiskajai datu aizsardzības dienai veltītais Kaspersky speciālais pārskats liecina, ka pretpikšķerēšanas tehnoloģijas ir novērsušas vismaz vienu pikšķerēšanas uzbrukumu 15 % Kaspersky lietotāju datoru.

Cits populārs uzbrukumu virziens, kas kļūst arvien biežāk sastopams, ir paroļu zagļi. 2019. gadā par 72 % ir audzis to lietotāju skaits (kopumā divi miljoni), kam uzbrukušas patērētāju digitālo datu ievākšanai paredzētas ļaunprogrammatūras. Paroļu zagļi iefiltrējas pārlūkos un zog saglabātās paroles. Tādējādi lietotāju konfidenciālajiem datiem uzbrūk ļaundari un tiem var piekļūt bez atļaujas, izmantojot tiešsaistes kontus.

Tehnoloģijas ir uzlabojušas saziņu internetā un turpina satuvināt un integrēt pasauli. Lai gan vidusmēra patērētāji ir ieguvēji no šo jauno tehnoloģiju sniegtajām atvērtajām iespējām un izmanto sasniegumus, joprojām ir svarīgi proaktīvi aizsargāt personisko informāciju, uz kā balstās šīs tehnoloģijas. Tagad ir daudz taktiku, kā iegūt personisko informāciju no ļaudīm, piemēram, paroļu zagļi vai pikšķerēšana, tomēr ir daži vienkārši pasākumi, ko ikviens var veikt, lai aizsargātu savu digitālo konfidencialitāti,” komentē Andis Šteinmanis, Kaspersky vadītājs Baltijā

Kaspersky ieteikumi, kā pastāvīgi aizsargāt konfidenciālu informāciju no privātuma apdraudējumiem un nodrošināt personas datu drošību.

  • Izvairieties no aizdomīgām saitēm vai lietotnēm. Ja saņemat saiti vai dokumentu no nezināma avota vai neesat pārliecināts, kas var būt ietverts, sazinieties ar sūtītāju.

  • Saglabājiet modrību interneta lietošanas laikā: uzmanīgi izlasiet saites un pakalpojumu līgumus. Izmantojiet tikai sertificētas un drošas programmas un tīmekļa vietnes.

  • Izmantojiet aktuālus interneta drošības pakalpojumus, instalējot jaunākos ielāpus un izstrādājumu atjauninājumus. Tādējādi ierīce turpinās būs aizsargāta pret visjaunākajiem apdraudējumiem.

  • Sāciet izmantot Privacy Checker — tiešsaistes rīku, kas ir izstrādāts, lai palīdzētu izvēlēties drošus sociālo mediju kontu iestatījumus.

  • Instalējiet stipru drošības risinājumus, piemēram, Kaspersky Security Cloud, kas var aizsargāt konta informāciju un paziņot jums, ja kādi jūsu personas dati tiek apdraudēti.

Papildu informācija no 2020. gada Starptautiskajai datu aizsardzības dienai veltītā Kaspersky pārskata atrodas šeit.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.


 

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums