Kaspersky eksperta Mahera Jamuta komentārs: kā izvairīties no izspiedējvīrusiem

2020. gada 30. janvārī
Izspiedējvīrusu draudi ir tikpat milzīgi kā allaž, un mūsu noteikšanas dati liecina, ka lielākas organizācijas, piemēram, pilsētu iestādes un uzņēmumi, ir visstraujāk augošais uzbrukumiem pakļautais segments. Pēc mūsu datiem, uzbrukumu skaits lielu organizāciju darbiniekiem pēdējo 12 mēnešu laikā ir audzis par 17,9 % (no 198 334 laikposmā no 2017. gada jūnija līdz 2018. gada maija beigām līdz 233 763 no 2018. gada jūnija līdz 2019. gada maija beigām), savukārt uzbrukumu pieaugums atsevišķiem patērētājiem ir tikai 3 %.

Uzbrukumi pilsētu infrastruktūrai bieži vien ir biedējoši sekmīgi, un tiem ir tālejoša ietekme uz būtiskām sistēmām un procesiem, kas skar ne tikai pašu iestādi, bet arī vietējos uzņēmumus un iedzīvotājus. Kas padara pilsētas par mērķi? Tas var būt fakts, ka tās ekspluatē plašus savienotu tehnoloģiju tīklus, ko var būt grūti efektīvi atjaunināt, pārvaldīt un aizlāpīt, vai arī uzbrucēji uzskata, ka tās būs vairāk noskaņotas maksāt izpirkuma maksu, lai izvairītos no atkopšanas izmaksām, kas var daudzkārtīgi pārsniegt izpirkuma maksu.

Lai aizsargātu pilsētas infrastruktūru no izspiedējvīrusu draudiem, Kaspersky iesaka ar stipru drošības programmatūru aizsargāt visus datus, ierīces un tīklus. Bet, ņemot vērā daudzos netehniskos darbiniekus, kas atrodas daudzās dažādās vietās, darbinieku mācības un izpratne, iespējams, ir pati galvenā prioritāte.

Lūk, noderīgs kontrolsaraksts.

  1. Rīkojiet drošības izpratnes mācības, lai iemācītu visiem darbiniekiem piesardzīgi apieties ar e-vēstuļu pielikumiem vai ziņām no nepazīstamām personām.

  2. Regulāri dublējiet datus un nodrošiniet visu tīkla ierīču pilnīgu redzamību un aizsardzību.

  3. Kaut vai uzlabojiet drošības risinājumu ar bezmaksas pretizspiedējvīrusu rīku, piemēram, „Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business”.

  4. Lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību, izmantojiet galiekārtu drošības risinājumu, kura pamatā ir uzvedības noteikšana un kas spēj atritināt atpakaļ ļaunprātīgas darbības.

  5. Regulāri pārbaudiet uzņēmuma tīkla drošību, lai pamanītu anomālijas.

  6. Pievērsiet uzmanību arī mazāk acīmredzamiem mērķiem, piemēram, rindu pārvaldības sistēmām, pārdošanas punktu termināļiem un pat tirdzniecības automātiem. Novecojušām iebūvētajām sistēmām bieži vien ir veca aizsardzība vai var nebūt vispār nekādas aizsardzības, un tām ir nepieciešams pret mūsdienu apdraudējumiem vērsts risinājums, piemēram, „Kaspersky Embedded System Security”, kas ir izstrādāts, ņemot vērā šādu ierīču specifiskās vajadzības un raksturlielumus.

  7. Vienmēr izmantojiet galiekārtu drošības risinājumu, kura pamatā ir uzvedības noteikšana un kas spēj atritināt atpakaļ ļaunprātīgas darbības, kā arī lietotņu kontroli, lai pamanītu ļaunprātīgas darbības oficiālās lietotnēs. Specializētām ierīcēm ir jābūt noklusējuma aizlieguma režīmā. Visas šīs funkcijas ir iekļautas „Kaspersky Endpoint Security for Business”.

  8. Lai sarežģītus incidentus pamanītu, izmeklētu un laikus koriģētu galiekārtu līmenī, ieviesiet noteikšanas un reaģēšanas risinājumus galiekārtām, piemēram, „Kaspersky Endpoint Detection and Response”. Līdztekus galiekārtu pamata aizsardzības īstenošanai ieviesiet uzņēmuma pakāpes drošības risinājumu, piemēram, „Kaspersky Anti Targeted Attack Platform”, kas agrīnā posmā konstatē sarežģītus apdraudējumus tīkla līmenī.

  9. Nodrošiniet drošības operāciju darbiniekiem piekļuvi jaunākajiem apdraudējumu izlūkdatiem, lai viņi būtu informēti par jaunākajiem rīkiem, paņēmieniem un taktiku, ko izmanto apdraudējumu izpildītāji.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.


 

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums