Latvija Pasaules radiosakaru konferencē WRC-19 ir sasniegusi noteiktos uzdevumus un iezīmējusi jaunus sasniedzamos mērķu


public. foto
Latvija, kuru pārstāvēja VAS "Elektroniskie sakari" (VAS ES) kopā ar Satiksmes ministrijas (SM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvjiem, Pasaules radiosakaru konferencē WRC-19, veiksmīgi sadarbojoties ar pārējām pasaules valstīm, ir sasniegusi noteiktos uzdevumus un iezīmējusi jaunus nozīmīgus sasniedzamos mērķus elektronisko sakaru nozarei tuvāko četru gadu laikā un plānus nākamajai pasaules radiosakaru konferencei 2023. gadā.

Kā daži no būtiskākajiem sasniegumiem šajā konferencē, veiksmīgi rodot daudzpusējus kompromisus ar citām valstīm, ir jāatzīmē papildus joslu identificēšana mobilo skaru jeb 5G attīstībai 24.25-27.5 GHz, 37-43.5 GHz, 45.5-47 GHz, 47.2-48.2 un 66-71 GHz joslās; kuģošanas drošības uzlabošana izmantojot globālās jūras negadījumu un drošības sistēmas (GMDSS) iespēju un kapacitātes paplašināšanu; WiFi tīklu regulējuma pārskatīšana, kas ļauj izvērst jaunus WiFi tīklus, vienlaikus nodrošinot traucējumu aizsardzību esošajiem satelītu tīkliem 5 GHz joslā; zemes izpētes satelītu (arī meteo) kvalitatīvas darbības nodrošināšana 22.55-23.15 GHz joslā līdzpastāvot citiem radiosakaru veidiem.

Viedo transporta sistēmu attīstībai ir ielikts stūrakmens apstiprinot Starptautiskās Telesakaru savienības (ITU) ieteikumu (standartu) par intelektiskā transporta sistēmām (ITS), kas ļaus savienot transportlīdzekļus, uzlabos satiksmes pārvaldību un palīdzēs drošākai braukšanai uz autoceļiem. Savukārt, lai uzlabotu dzelzceļa satiksmes kontroli, pasažieru drošību un vilcienu ekspluatācijas drošību, apstiprināta rezolūcija par dzelzceļa radiosakaru sistēmām starp vilcienu un sliežu ceļu (RSTT).

Daudz diskusiju izraisīja jautājumi par satelītu orbītu un frekvenču noteikšanu, jo šie ir vieni no dārgākajiem pasaules radiofrekvenču resursiem, tomēr arī šajos jautājumos izdevās rast risinājumus, lai izstrādātu normatīvās procedūras, kas atvērs plašas iespējas nākamās paaudzes sakariem no satelītiem. Satelītu “mega zvaigznāji”, kas sastāvēs no simtiem līdz tūkstošiem satelītu zemas Zemes orbītā, kļūs par populāru un ērtu risinājumu globālajām telekomunikācijām, nodrošinot sakaru, gan izpētes pakalpojumus tautsaimniecības vajadzībām un daudzām industrijām.

Pasaules radiosakaru konferences organizē ITU, kas ir Apvienoto Nāciju Organizācijas specializētā aģentūra, kura atbild par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstību pasaulē. Konference tiek rīkota ik pēc četriem gadiem, un šogad tā notika Ēģiptē. Ēģiptes valsts uzņēma pie sevis visu pasaules valstu labākos sakaru nozares ekspertu un politikas veidotājus, nodrošinot labus darba un tikšanās apstākļus vairāk nekā 3300 delegātiem no 193 valstīm.

Par VAS ES

VAS ES ir valsts akciju sabiedrība, kas nodrošina ierobežoto resursu - radiofrekvenču spektra un numerācijas - drošu un kvalitatīvu pārvaldību, radot priekšnosacījumus elektronisko sakaru tirgus attīstībai atbilstoši sabiedrības un valsts interesēm. Vairāk: http://www.vases.lv/

VAS “Elektroniskie sakari”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums