Testēšanas eksperti no visas pasaules pulcēsies konferencē TAPOST


foto;medvestnik.ru
Strauji tuvojas Baltijā vecākā un vadošā testēšanas nozares konference TAPOST (Theory and Practice of Software Testing), kas no 8. līdz 10. oktobrim pulcēs testēšanas ekspertus no visas pasaules un simtiem starptautisku dalībnieku.

TAPOST konference šogad norisinās jau 20. reizi, un līdz ar testēšanas nozari kopumā, ik gadu pasākuma programma kļūst aizvien plašāka. Šogad konferences programma piedāvā pasākumus trīs dienu garumā: 8. oktobrī komandas aicinātas izmēģināt spēkus testēšanas automatizācijas hakatonā, 9. oktobrī norisināsies vairāk kā 20 dažādas ekspertu vadītas meistarklases testēšanā, bet 10. oktobrī konference un starptautisku lektoru prezentācijas. TAPOST ir ne tikai ierasta testētāju tikšanās vieta, bet arī vienīgā oficiālā Starptautiskās Programmatūras testēšanas kvalifikācijas padomes (ISTQB) konference Baltijas valstīs. Konferenci organizē LIKTA un Latvijas IT klasteris.

“Zīmīgi, ka TAPOST šogad norisināsies jau 20. reizi. Saglabāt savu aktualitāti divas desmitgades ir ievērojams panākums jebkuram pasākumam, jo īpaši IKT nozarē, kur tēmas un tendences mainās ļoti strauji. Tas ir pierādījums, ka testēšanai un kvalitātei ir ļoti liela nozīme gan lokāli, gan starptautiski, un TAPOST konference ir pierādījusi sevi kā nozīmīga nozares profesionāļu tikšanās vieta, kur apmainīties ar pieredzi un zināšanām” stāsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa

IKT nozare šobrīd ir viena no straujāk augošajām eksporta un pakalpojumu nozarēm gan Latvijā, gan arī visā Baltijā, un arī darba devēju pieprasījums pēc programmēšanas nozares darbiniekiem tikai pieaug. Konferencē dalībniekiem būs iespēja dzirdēt starptautisku nozares pieredzējušāko pārstāvju pieredzi, īpaši izceļot tādus runātājus kā Maikls Boltons un Ingo Filips, kuri sniegs ieskatu nozares attīstībā. Turpretī dienu iepriekš testētāji ir aicināti apmeklēt meistarklases, kas sniegs profesionāļiem praktisku ieskatu dažādos testēšanas izaicinājumos, sākot no testēšanas automatizācijas līdz robotikai. Gan konference, gan meistarklases norisināsies angļu valodā. Pilnu konferences programmu iespējams aplūkot mājas lapā.

Konferencē gūt ieskatu nozares specifikā būs gaidīti arī tie, kuri vēl tikai apsver iespēju izmēģināt testētāja amatu. “Testētāja profesija kļūst arvien populārāka ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, pateicoties būtiskajai tehnoloģiju attīstībai. Testēšanā jaunos speciālistus piesaista ne vien konkurētspējīgs atalgojums, bet arī iespēja strādāt attālināti, kā arī straujās izaugsmes iespējas. Savukārt tos, kuri apsver pārkvalifikāciju, testēšanas profesija ir lielisks veids, kā sākt iepazīt IT jomu. Tajā nav nepieciešamas padziļinātas tehniskas vai IT zināšanas, pietiek ar pamatiemaņām, kuras var iegūt pašmācībā vai kursos. Šeit būtiska ir interese par jaunākajām tehnoloģijām un motivācija savas iemaņas attīstīt, lai spētu testēt arvien komplicētākas sistēmas,” min Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera (LITK) izpilddirektore Aiga Irmeja.

Plašāka informācija par konferenci pieejama šeit: www.tapost.org/

“Nozarē aizvien aktuāla ir testēšanas automatizācija, kad dažās stundās var pārbaudīt sistēmas vai lietotnes funkcionalitāti, veiktspēju un drošību. Tāpat parādās jaunas iespējas izmantot mākslīgo intelektu testēšanā. Arī lietu internets ir virziens, kas rada izaicinājumus, tāpēc nepārtraukti ir jāizmanto jaunas pieejas un rīkus, kas palielina pieprasījumu pēc zināšanu pārneses un kompetenču pilnveides. Jomas aktualitātes plašāk tiks apskatītas TAPOST konferencē, kas apvienos testēšanas ekspertus, tāpēc aicinu izmantot šo iespēju un apmeklēt šo pasākumu,” norāda Accenture Testēšanas nodaļas vadītājs Jurijs Grigorjevs.

Dienu pirms konferences norisināsies testēšanas automatizācijas hakatons, kas tiek rīkots kopā ar Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteri un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Hakatonā dalība ir bez maksas, bet dalībai ir vēlamas vismaz minimālas priekšzināšanas testēšanas nozarē.

TAPOST 2019 partneri ir Accenture Latvia un Tieto Latvia, atbalstītāji Evolution Gaming, TestDevLab un Tet.

Par TAPOST konferenci

Šogad “TAPOST” konference norisināsies jau divdesmito reizi un tā ir prestižākā programmatūras testēšanas konference Baltijā. Ik gadu konferences ietvaros Rīgā pulcējās augstas klases nozares profesionāļi, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar inovācijām nozarēm un nepieciešamajām zināšanām nozarē, kā arī praktiski iemācītu rīkoties ar programmatūras testēšanu, automatizāciju un citām darbībām. Vairāk informācijas šeit: http://www.tapost.org/

 

Kristīne Šeiko // ETHOS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums