Kaspersky aptauja: 29 % lietotāju Baltijā sociālo mediju kontu uzlaušana būtu nepatīkamāka par mājas aplaupīšanu...

Kaspersky aptauja: 29 % lietotāju Baltijā sociālo mediju kontu uzlaušana būtu nepatīkamāka par mājas aplaupīšanu vai automobiļa nozagšanu

2019. gada 24. septembrī

Saskaņā ar Kaspersky nesen Baltijas valstīs veikto aptauju[1] 31 % latviešu, kā arī 29 % igauņu un 25 % lietuviešu atzīst, ka sociālā medija konta uzlaušana ir daudz nevēlamāka par mājas aplaupīšanu vai automobiļa nozagšanu.

Lai gan lietotāji Baltijā augstu vērtē sociālo mediju kontus, aptauja parādīja, ka nevērīgās attieksmes dēļ viņi viegli var kļūt par kibernoziedznieku upuriem. Piemēram, 35 % mobilajās ierīcēs nav iestatījuši piekļuves paroli, 44 % ir kādam izpauduši paroles, vairāk nekā puse ir publicējusi personas datus vismaz piecās tīmekļa lapās un 75 % mobilajās ierīcēs atstāj atvērtas sociālo mediju sesijas. 

Šāda nevērīga attieksme var izraisīt daudz problēmu. Piemēram, sociālā medija „Facebook” vai „LinkedIn” lapu uzlaušana cita starpā var izraisīt viltošanu, kas ļauj kibernoziedzniekiem publicēt personas reputāciju graujošus komentārus vai attēlus, vai pilnīgu upura identitātes zādzību. 

„Lielu daļu nevēlamo seku izraisa lietotāju kaitīgie paradumi. Daudzi no viņiem neuzskata par pietiekami aktuālām briesmas, ar kurām var sastapties, lietojot sociālos tīklus,” uzsver Andis Šteinmanis, Kaspersky vadītājs Baltijā. „Šķiet, ka patiesībā vairums iedala dzīvi digitālajā un reālajā un neaptver, ka tas, ko viņi dara internetā, ietekmē viņu dzīvi ārpus tā.” 

Tādējādi piektdaļa lietotāju Baltijā ir piedzīvojusi sava tiešsaistes konta uzlaušanu. Šis īpatsvars ir vēl lielāks Igaunijas respondentu vidū (23 %), savukārt Latvijā un Lietuvā lietotāju īpatsvars ir vienāds — 14 % ir nonākuši šādā situācijā. 

Lai nodrošinātu sociālo mediju kontu drošību, Kaspersky eksperti iesaka veikt dažas vienkāršas darbības:

•              Mediju kontiem izvēlieties stipras paroles un regulāri tās mainiet.

•              Katru paroli ir ieteicams izmantot tikai vienai vietnei vai pakalpojumam.

•              Neatveriet nepazīstamas datnes, jo tās var būt ļaunprātīgas.

•              Ne e-vēstulēs, ne ziņapmaiņas lietotnēs, ne sociālajos tīklos nenoklikšķiniet uz saitēm, kas pienākušas no nezināmiem avotiem.

•              Neļaujiet sevi piemuļķot aizdomīgām personām, kas sola ko vērtīgu apmaiņā pret jūsu personiskajiem datiem, un neizpaudiet pārāk daudz informācijas par sevi.

•              Sāciet izmantot stiprus drošības risinājumus, kuros ir ietvertas utilītprogrammas, kas samazina konfidencialitātes pārkāpumu riskus, piemēram, „Kaspersky Security Cloud” un „Kaspersky Total Security”.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums