Kaspersky eksperta komentārs par drošības pasākumiem attiecībā uz Facebook datu noplūdi

2019. gada 6.septembrī

Šonedēļ ASV izdevums "TechCrunch" ziņoja, ka brīvai pieejai internetā nopludināti 419 miljoni "Facebook" lietotāju dati. Izdevumā publicētā informācija liecina, ka ir nopludināti cilvēku īpašie ID numuri, kas ir unikāli sociālā tīkla "Facebook" lietotāju numuri un tiem piesaistītie tālruņu numuri. Dažiem numuriem ir piesaitīts arī vārds, dzimums un dzīvesvietas informācija.

Sakarā ar šo „Kaspersky” drošības pētnieks Dmitrijs Galovs iesaka: „Lai gan šķiet, ka ir izpausti novecojuši dati, mēs aicinām lietotājus būt uzmanīgiem un palikt modriem, jo par zemu novērtēta datu noplūde var dot iespēju blēžiem sekmīgi veikt krāpšanu. Izmantojot lietotāja profila sociālajos medijos un tālruņa numura kombināciju, krāpnieki var uzsākt daudzas sociālās inženierijas shēmas, piemēram, aizrakstīt lietotājam un izlikties par draugu, ievilināt kādā kompromitējošā nodarbē vai informēt par aizdomīgām darbībām viņa kontā ar īsziņu, kurā ir ietverta saite uz pikšķerēšanas lapu, kas pārtvers lietotāja akreditācijas datus. Mēs iesakām izmantot atsevišķus tālruņa numurus personiskajai lietošanai un reģistrācijai dažādās vietnēs, kā arī vienmēr pārbaudīt īsziņās saņemtās saites. Ja jūsu tālruņa numurs ir izpausts noplūdē, ieteicams to nomainīt vai būt sevišķi piesardzīgam, saņemot uz to svešinieku piedāvājumus un ziņas.”.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums