2019. gada 2. ceturksnī izspiedējvīrusu modifikāciju bija divreiz vairāk nekā pērn

2019. gada 21. augustā.
2019. gada 2. ceturksnī "Kaspersky" pētnieki ir konstatējuši 16 017 jaunu izspiedējvīrusu modifikāciju, ieskaitot pie astoņām jaunām ļaunprogrammatūru saimēm piederošās. Tas vairāk nekā divas reizes pārsniedz pirms gada, 2018. gada 2. ceturksnī, konstatēto jauno paraugu skaitu (7 620). Tāpat "Kaspersky" pārskatā par IT apdraudējumu evolūciju 2019. gada 2. ceturksnī ir uzsvērts, ka ceturkšņa laikā uzbrukumiem bija pakļauti vairāk nekā 230 tūkstoši lietotāju, kā arī minēti citi svarīgi fakti.

Trojas zirgi izspiedēji vienlīdz sekmīgi var uzbrukt gan privātpersonām, gan juridiskām personām, jo to funkcijas ir vienkāršas, bet ļoti iedarbīgas. Šie Trojas zirgi šifrē datnes lietotāja datorā un pieprasa izpirkuma maksu par datņu atbrīvošanu. Ļaunprātīgu modifikāciju skaita pieaugums un jaunu saimju rašanās ar jaunu ļaunprogrammatūru versiju parādīšanos ir draudīga pazīme, ka noziedzīgā darbība pastiprinās.

Šā gada otrajā ceturksnī tika reģistrēts liels skaits inficēšanas mēģinājumu. „Kaspersky” dati liecina, ka šādiem uzbrukumiem bija pakļauti 232 292 unikāli lietotāji — par 46 % vairāk nekā pirms gada, 2018. gada 2. ceturksnī (158 921). Valstis ar vislielāko uzbrukumiem pakļauto lietotāju daļu bija Bangladeša (9 %), Uzbekistāna (6 %) un Mozambika (4 %).

Izspiedējvīrusu saime, kas visbiežāk uzbrukusi lietotājiem 2019. gada 2. ceturksnī (23,4 % gadījumu), joprojām bija „WannaCry”. Lai gan divus mēnešus pirms plašo un postošo uzbrukumu sākuma divus gadus iepriekš „Microsoft” izlaida operētājsistēmas ielāpu, lai noslēgtu ievainojamību, ko izmanto šis izspiedējvīruss, tas joprojām ir sastopams reālajā dzīvē. Cits liels dalībnieks bija „GandCrab” ar 13,8 % daļu, kaut gan tā izstrādātāji paziņoja, ka kopš ceturkšņa otrās puses „GandCrab” vairs netika izplatīts.

Šajā ceturksnī mēs novērojām jaunu izspiedējvīrusu modifikāciju skaita pieaugumu, lai gan „GandCrab” saime jūnija sākumā tika slēgta. Izspiedējvīrusu saime „GandCrab” jau sen bija viens no kibernoziedznieku vidū populārākajiem šifrētājiem. Vairāk nekā 18 mēnešus tas atradās mūsu konstatēto viskuplāk sazēlušo izspiedējvīrusu saimju sarakstā, taču pat tā apsīkums nesamazināja statistikas skaitļus, jo pastāv vēl daudz plaši izplatītu Trojas zirgu. „GandCrab” ir labs piemērs, cik efektīvs var būt izspiedējvīruss, — tā izstrādātāji pārtrauc ļaunprātīgo darbību ar apgalvojumu, ka ir ieguvuši milzīgu naudas summu, izspiežot līdzekļus no upuriem. Mēs prognozējam, ka jauni dalībnieki aizstās „GandCrab”, un aicinām ikvienu aizsargāt savas ierīces, regulāri instalējot programmatūras atjauninājumus un izvēloties stipru drošības risinājumu,” sacīja „Kaspersky” drošības pētnieks Fjodors Siņicins.

„Kaspersky” ieteikumi privātpersonām, lai samazinātu inficēšanās risku

  • Vienmēr atjauniniet operētājsistēmu, lai novērstu jaunākās ievainojamības, un izmantojiet stipru drošības risinājumu ar atjauninātām datubāzēm.
  • Nemaksājiet izpirkuma maksu, ja konstatējat, ka datnes ir šifrējusi kriptoļaunprogrammatūra. Tas tikai mudinās kibernoziedzniekus turpināt un inficēt vēl vairāk ļaužu ierīces. Labāk atrodiet internetā atšifrētāju — daži par brīvu ir pieejami https://noransom.kaspersky.com/
  • Vienmēr nodrošinieties ar svaigām datņu dublējumkopijām, lai varētu datnes aizstāt, ja tās iet zudumā (piemēram, ļaunprogrammatūras vai ierīces bojājuma dēļ), un glabājiet tās ne tikai ierīcē, bet arī mākoņkrātuvē, lai palielinātu drošumu.

Visu „Kaspersky” pārskatu par IT apdraudējumu evolūciju 2019. gada 2. ceturksnī lasiet vietnē Securelist.com.

Par „Kaspersky”

„Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

 

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums