Blokķēde bezpeļņas organizācijām: ECSITE rīko e-balsošanu, izmantojot platformu "Polys"

2019. gada 25. jūnijā

Eiropas zinātnes centru un muzeju tīkls ECSITE izvēlējās "Kaspersky" nodrošināto blokķēdisko balsošanas sistēmu "Polys", lai nesenajā gadskārtējā sanāksmē veiktu kolektīvu izvēli. Bezpeļņas organizācijas arvien vairāk interesējas par šādām balsošanas metodēm, un ECSITE ir viena no pirmajām, kas pāriet uz šāda veida digitālo lemšanu.

Balsošana ir būtiska bezpeļņas organizāciju darbības sastāvdaļa, kas ļauj uzklausīt katra dalībnieka viedokli, tomēr bieži vien bezpeļņas organizācijām ir problemātiski sarīkot balsošanu, jo ir grūti sagatavot nepieciešamos dokumentus vai atrast darbiniekus procesa vadīšanai. Lai gan e-balsošana atrisina šīs problēmas, tā nevar nodrošināt procesa drošību un caurredzamību, kas ir izšķirīgi svarīgi, aplūkojot konfidenciālus jautājumus, piemēram, budžeta plānošanu vai vadības izvēli.

Reaģējot uz šo situāciju, „Polys” piedāvā blokķēdisku platformu, kas ļauj veikt aptauju tiešsaistē, neapdraudot balsu skaitīšanu un bez iespējas manipulēt ar rezultātiem. Šīs tehnoloģijas decentralizētība nozīmē, ka dati tiek glabāti blokos katrā ierīcē, kas tiek izmantota balsošanas procesā, tādējādi padarot neiespējamu ļaundaru iejaukšanos balsojuma rezultātos.

ECSITE ir vairāk nekā 325 organizāciju tīkls, kurā ietilpst zinātnes centri, muzeji, pētniecības iestādes, festivāli, universitātes, planetāriji, kā arī fondi un zinātniskās biedrības. Gadskārtējā kopsapulce notika 7. jūnijā. Šajā sarīkojumā bija jāizlemj seši jautājumi: 2018. gada darbības pārskata, 2018. gada finanšu pārskata, 2019. gada budžeta un 2020. gada biedru naudas apstiprināšana, kā arī prezidenta un pilnvaroto padomes ievēlēšana. Lai racionalizētu procesu, organizācija sarīkoja balsošanu tiešsaistes platformā „Polys”. Sapulces sākumā ECSITE dalībnieki saņēma kvadrātkodu, kas viņus novirzīja uz tīmekļa lapu. Viņi ieskenēja kvadrātkodu ar viedtālruņa kameru un pieteicās ar savu unikālo kodu. Tie, kam nebija viedtālruņu, varēja nobalsot balsošanas stacijā.

Atkarībā no balsošanas temata kopumā balsošanā piedalījās līdz 90 dalībnieku. Rezultāti tika paziņoti uzreiz pēc balsošanas beigām. Tas aiztaupīja ECSITE daudz laika sarīkojuma norisē un ļāva izvairīties no varbūtējām stresa situācijām. Iepriekš organizācija parasti veica vēlēšanas, balsojot ar papīra zīmēm, kas bija jāskaita vismaz četriem grupas dalībniekiem. Citi jautājumi tika risināti, paceļot roku.

Ar lietotājiem draudzīgo, uzticamo un drošo balsošanas sistēmu „Polys” komanda palīdzēja mums sarīkot gadskārtējo kopsapulci augstākā līmenī. Sistēma ļāva balsot raitāk, ātrāk un efektīvāk,” norāda ECSITE izpilddirektore Katrīna Frānša.

„Bezpeļņas organizācijām balsošana bieži vien prasīja daudz laika un pūļu. Piemēram vēlēšanu zīmju manuāla skaitīšana kļūst īpaši kaitinoša, kad norisinās konferencē vai sanāksmē, jo visiem dalībniekiem ir jāgaida galīgie rezultāti. Šādām organizācijām ir vajadzīgs drošs un viegli lietojams rīks, kas ļauj dalībniekiem nekavējoties paust savu viedokli un uzzināt uzvarētājus. Mums jau ir vairāki pieprasījumi no citām bezpeļņas organizācijām, kas vēlētos sīkāk uzzināt, kā var izmantot mūsu risinājumu. Mēs apsveicam ECSITE, kas, izvēloties balsot ar blokķēdi, ir celmlauzis bezpeļņas organizāciju vidū,” komentēja „Polys” uzņēmējdarbības attīstības vadītājs Jevgeņijs Barkovs.

Plašāka informācija par platformu un tehnoloģiju atrodas oficiālajā „Polys” vietnē.

Par „Kaspersky”

„Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Papildu informācija 

www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums