Kaspersky Lab eksperti: cienījamie jūtūberi, pikšķerētāji seko jūsu kontiem

2019. gada 10. maijā
Vai jums ir YouTube kanāls? Kā tam sokas — vai abonentu skaits jau pārsniedz tūkstoti? Ja tā ir, varat gaidīt aptuveni šādu vēstuli: «Mēs izvērtējam jūsu pieprasījumu monetizēt jūsu YouTube kanālu.» Diemžēl tā var būt viltota. Pēc nesenajām kampaņām, kas bija vērstas pret Instagram un Twitter kontiem, kiberzagļi tagad vajā YouTube veidotājus.

Ir pagājis vairāk nekā gads, kopš YouTube pēdējo reizi padarīja stingrākas prasības, kādām ir jāatbilst kanālam/veidotājam, lai monetizētu videoierakstus (pašreizējās ir datētas ar 2018. gada februāri). Tagad reklāmu atbalstītiem kanāliem ir jāatbilst vairākiem kritērijiem, tostarp ir jābūt vismaz tūkstoš abonentu un četrtūkstoš stundu kopējam skatīšanās ilgumam pēdējos 12 mēnešos. Nepārsteidz, ka lielākā daļa jūtūberu ļoti nopietni uztver paziņojumu par pilnīgu konta pārbaudi.

Kā pazīt šo jauno krāpšanu ar YouTube

«Mūsu darbinieki pārbaudīja jūsu kanālu. Jūsu konta pārbaudes procesā mēs esam konstatējuši vairākus pārkāpumus,»teikts tekstā zem oficiālā YouTube logotipa, kurā arī norādīts, ka uzņēmums manuāli kontrolē visus YouTube kanālus, tāpēc tas lūdz ievadīt prasītos datus un nosūtīt e-vēstuli atpakaļ.

Informācija, ko pikšķerētāji lūdz iesniegt, ietver kanāla vietrādi URL un paroli. Cietušie jūtūberi norāda, ka viltotie paziņojumi pienāk uz publisko e-pastu, nevis uz adresi, ko viņi izmanto, lai izveidotu savienojumu ar savu kanālu (ja tās atšķiras).

Tiklīdz pikšķerētāji saņem datus, viņi cenšas pārņemt kontu. Priekš kam? Viņi var apkrāpt jūsu (un ne tikai jūsu) sekotājus, jūsu vārdā demonstrējot pikšķerēšanas reklāmu, piedāvājot neesošas dāvanas, izsludinot konkursu ar vērtīgām balvām… šo sarakstu var turpināt. Iespējas ir visdažādākās. 

Daži Kaspersky Lab ekspertu padomi, kā pasargāt savu YouTube kontu

 •          Neaizmirstiet, ka YouTube nekādā ziņā nepieprasīs konta paroli pa e-pastu.

•          Pirms reaģēt uz e-vēstuli, vienmēr visu rūpīgi pārbaudiet, it sevišķi, ja neesat drošs, kas patiesībā ir sūtītājs.

•          Ieslēdziet savam kontam divfaktoru autentifikāciju. Google piedāvā šo iespēju visām savām lietotnēm un pakalpojumiem, arī YouTube. Lai uzzinātu, kā aktivizēt 2FA, noklikšķiniet šeit.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas darbojas tirgū 21 gadu. Kaspersky Lab dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop nākamās paaudzes drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky Lab tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Papildu informācija 

www.kaspersky.com

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums