Pieaug blokķēdiska balsošana tiešsaistē — priekšgalā studenti un pašvaldības

2019. gada 8. maijā
Visas pasaules ļaudis, kas izsakās 34 valodās, izmanto internetu un blokķēdes tehnoloģiju, lai kopīgi pieņemtu lēmumus un veiktu ikdienas izvēles. No 2018. gada marta līdz 2019. gada martam Polys — Kaspersky Lab uzņēmumu inkubatorā izstrādātajā blokķēdiskajā balsošanas platformā — veikto 660 balsošanas sesiju anonimizēto metadatu analīze liecina, ka tās lietotāju vidū vispopulārākās ir aptaujas, kas saistītas ar studentu un pašvaldību jautājumiem.

Kolektīva lēmumu pieņemšana tiešsaistē ir kļuvusi par svarīgu mūsu digitālās dzīves sastāvdaļu: ļaudis piedalās sociālajos medijos un publiskos nosaukumu piešķiršanas konkursos, izraugās visietekmīgāko personu pasaulē vai palīdz izvēlēties jaunu šokolādes tāfelītes garšu. Ļaudīm, kas ir pieraduši veikt tiešsaistē daudz citu darbību, tas ir ātri, ērti un intuitīvi saprotami, taču ne visas e-balsošanas platformas vai risinājumi var nodrošināt, ka balsošanas process dalībniekiem ir drošs, caurredzams un anonīms.

Lai atrisinātu visas šīs problēmas, Polys izstrādāja blokķēdisku tiešsaistes balsošanas platformu. Tās izmantošanas tendences sniedz priekšstatu, kur ir vislielākais pieprasījums pēc balsošanas tiešsaistē. Kopš 2018. gada marta platformā ir izveidotas 660 aptaujas, kurās piedalījušās 26 400 personas. Dalībnieki izsakās 34 valodās, bet visvairāk aptauju noticis angliski (33 %), kam seko krievu (32 %) un spāņu (7 %) valoda.

Anonimizētie izmantošanas metadati liecina, ka blokķēdiska balsošana ir ļoti populāra augstākās izglītības iestādēs. 15 % balsojumu notikuši studentu padomju, biedrību un apvienību vēlēšanās, arī uz skolām attiecas pat vairākas aptaujas. Dati liecina, ka 5 % balsošanas sesiju notika pašvaldībās vai apkaimēs. Tās parasti izmanto platformu, lai izvēlētos pašvaldības vadītāju vai visvairāk vajadzīgo iniciatīvu. Par blokķēdiskām aptaujām interesējas arī kriptonozares organizācijas, tostarp sākotnējie virtuālās valūtas piedāvājumi (ICO) un kriptogrāfijas konferences.

Citas, mazāk populāras tiešsaistes balsošanas jomas aptver plašu tematu loku, sākot no komercdarbības jautājumiem (balsošana par labāko tēmturi tirgvedības kampaņas atbalstam vai jaunas preces nosaukumu) līdz dažādiem ikdienas darba aspektiem (piemēram, par labākā profila attēla izvēli tiešsaistes kopienai).

«Balsošanu tiešsaistē var viegli noorganizēt, un tajā var vienkārši piedalīties. Tā ļaudīm ļauj paust viedokli par visdažādākajiem tematiem, kas viņiem ir svarīgi. Blokķēdes tehnoloģijas izmantošana nodrošina, ka viņu balsis tiek ņemtas vērā bez jebkādām izmaiņām. Blokķēde ir viena no visinteresantākajām pieejamajām tehnoloģijām, kas piesaista daudz uzmanības. Tam ir liela ietekme uz lietotāju iesaisti — it sevišķi mēs novērojam balsotāju skaita pieaugumu studentu vidū,» komentē Polys izstrādājumu nodaļas vadītājs Romāns Aļoškins.

Plašāka informācija par risinājumu un tehnoloģiju atrodas šajā vietnē.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas darbojas tirgū 21 gadu. Kaspersky Lab dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop nākamās paaudzes drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky Lab tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums