Digitālās konfidencialitātes nogurdinātie: problēmas ar datiem aug, bet trešdaļa nezina, kā pilnīgi aizsargāt savu...

Digitālās konfidencialitātes nogurdinātie: problēmas ar datiem aug, bet trešdaļa nezina, kā pilnīgi aizsargāt savu konfidencialitāti internetā

2019. gada 2. maijā

Internetā publicēto personisko datu apjoms turpina augt, bet daži no mums ir samierinājušies ar domu, ka visi mēģinājumi saglabāt konfidencialitāti internetā ir lemti neveiksmei. Kaspersky Lab nesen ir noskaidrojis, ka trešdaļa (32,3 %) patērētāju nezina, kā pilnīgi aizsargāt savu konfidencialitāti internetā. Šī nevarība digitālās konfidencialitātes jautājumos, ko dēvē par konfidencialitātes pagurumu, bieži izraisa pārmērīgu atklātību sociālajos tīklos un raksturīgo drošības risku ignorēšanu. Taču tagad nav īstais laiks zaudēt modrību — vieglprātīga vai vienkāršota attieksme pret konfidencialitāti var jūs padarīt par kibernoziedzniekiem viegli iegūstamu laupījumu.

Laikā, kad deviņas desmitdaļas (89,3 %) ļaužu pārlūko internetu vairākas reizes dienā, internets ir kļuvis par mūsdienu dzīves pirmo nepieciešamību. Tas lietotājiem ir izraisījis milzīgu problēmu, kā saglabāt kontroli pār visu savu personisko informāciju. Kaspersky Lab nesenā aptauja liecina, ka gandrīz piektdaļa (17 %) ir redzējusi konfidenciālu informāciju par sevi vai saviem ģimenes locekļiem, kam nevajadzēja būt vispārpieejamai. Šis īpatsvars sasniedz gandrīz ceturtdaļu (22,3 %) to personu vidū, kam ir bērni vecumā līdz 18 gadiem.

Neauglīgie centieni kļūt mazāk pamanāmiem internetā izraisa stāvokli, ko dēvē par konfidencialitātes pagurumu. Konfidencialitātes pagurums ir saistīts ar dzīvošanu nepārtrauktā sasprindzinājumā, ar pastāvīgu sajūtu, ka svešinieki izmanto jūsu personisko informāciju un jebkāda pretošanās ir bezjēdzīga. Patiesībā daži uzskata, ka viņiem nav varas, lai pretotos konfidencialitātes pārkāpumiem. Trešdaļa (32,3 %) nezina, kā viņi var pilnīgi aizsargāt savu konfidencialitāti internetā, un viena desmitdaļa (13 %) ir zaudējusi interesi par to, kā vēl vairāk uzlabot savu konfidencialitāti.

Šāda nevarība konfidencialitātes jautājumos ietekmē arī ļaužu uzvedību internetā. Piektdaļa (19 %) nepieliek papildu pūles, piemēram, regulāru pārlūkošanas vēstures dzēšanu vai īpašu pievienojumprogrammu izmantošanu tiešsaistes izsekošanas līdzekļu bloķēšanai, lai nodrošinātu konfidencialitāti, kamēr pārlūko internetu no savām ierīcēm.

Kaspersky Lab patēriņa preču tirgvedības vadītāja Marina Titova paskaidro: «Datu drošības pārkāpumu pieaugums apvienojumā ar grūtībām pārvaldīt personas datus internetā liek patērētājiem izjust kontroles zudumu un nogurumu no domām par digitālo konfidencialitāti. Lai gan nepastāv sudraba lode, viņiem ir daudz iespēju samazināt riskus. Tās sākas no pamata digitālās higiēnas un ietver progresīvu rīku un tehnoloģiju izmantošanu, kas palīdz sakārtot digitālo konfidencialitāti.»

Šī ieilgusī apātija var izraisīt ievērojamas problēmas. Tagad ir daudz kibernoziedznieku, kas ir gatavi izmantot citu konfidenciālo informāciju un gūt peļņu no manipulācijām ar lietotāju personiskajiem datiem.

Lai nodrošinātu savu digitālo konfidencialitāti, Kaspersky Lab iesaka veikt dažas vienkāršas darbības.

• Sāciet pārvaldīt savu digitālo nospiedumu: uzturiet savu kontu sarakstu un regulāri pārbaudiet, vai jūsu dati nav kļuvuši vispārpieejami. Izveidojiet arī papildu e-pasta adresi.

• Izmantojiet speciālus digitālos rīkus, kas ļauj droši pārlūkot internetu, piemēram, Private Browsing, vai pamana neuzticamu lietotņu piekļuvi tīmekļa kamerai vai mikrofonam.

• Instalējiet stiprus drošības risinājumus, kas ietver utilītprogrammu kopu konfidencialitātes pārkāpumu riska samazināšanai, piemēram, Kaspersky Security Cloud, Kaspersky Secure Connection un Kaspersky Password Manager.

Papildu informācija, kā Kaspersky Lab risinājumi var aizsargāt jūsu datus un tiešsaistes personību, ir atrodama oficiālajā vietnē.

Lai uzzinātu vairāk par patērētāju attieksmi pret konfidencialitāti, apmeklējiet https://www.kaspersky.com/blog/privacy-report-2019/

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 21 gadu strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums