Dažādības trūkums atbaida no karjeras tehnoloģiju jomā vairāk nekā trešdaļu IT speciālistu

2019. gada 8. martā
Jauna Kaspersky Lab piectūkstoš IT speciālistu aptauja visā Eiropā atklāj dzimumu nelīdzsvarotības iemeslus tehnoloģiju nozarē un risinājumus, kas, pēc nozares pārstāvju domām, var mainīt situāciju.

Pētījumā tika konstatēts, ka 29 procentus vīriešu, bet 38 procentus sieviešu, kas uzsāk darbu tehnoloģiju nozarē, no organizācijām atbaidīja vērtējums pēc dzimuma. Gandrīz puse (48 procenti) Eiropas IT speciālistu informē, ka strādā kolektīvā, kur vairākums ir vīriešu. Tas ir sešreiz vairāk nekā pārsvarā sieviešu kolektīvā strādājošo (7 procenti).

Tikai 38 procenti vīriešu dzimuma, bet vairāk nekā puse sieviešu dzimuma (53 procenti) IT speciālistu Eiropā sacīja, ka diez vai pievienosies organizācijai, ja saskatīs tajā dzimumu nelīdzsvarotību.

Vēl Kaspersky pētījumā tika konstatēts, ka:

  • vairāk nekā trešdaļa (37 %) sieviešu dzimuma IT speciālistu apgalvo, ka sieviešu trūkums nozarē liek viņām šaubīties par karjeras veidošanu tehnoloģiju jomā;
  • gandrīz trešdaļa (30 %) sieviešu, kas pieņem lēmumus IT nozarē, norāda, ka ikdienas darbā ir piedzīvojušas tā dēvēto mansplaining;
  • vairāk nekā divas piektdaļas aptaujāto sieviešu (43 %) bija pārliecinātas, ka viņām ir lielākas izredzes gūt panākumus vidē, kur ir vienāds vīriešu un sieviešu sadalījums, vai vidē, kur dominē sievietes;
  • 40 % sieviešu, kas pieņem lēmumus IT nozarē, uzskata, ka valdībai un universitātēm ir jāstimulē meiteņu un sieviešu piesaiste turpmākajai karjerai tehnoloģiju jomā;
  • gan vīriešiem, gan sievietēm ir pozitīva pieredze IT nozarē — viņi apgalvo, ka tā ir stimulējoša (57 % vīriešu un 59 % sieviešu) un sadarbīga (51 % vīriešu un 49 % sieviešu); nepilna ceturtdaļa to uzskata par strespilnu (22 % vīriešu un 24 % sieviešu);
  • gan IT nozarē nodarbinātajām sievietēm (46 %), gan vīriešiem (49 %) jebkāda IT darba vispievilcīgākā iezīme ir laba alga.

Pētījums tika prezentēts apaļā galda sanāksmē, kas norisinājās Kaspersky Lab Londonas birojā. Sanāksmi vadīja BBC raidījuma Click vadītāja Keita Rasela, un tajā pulcējās nozares speciālisti, lai apspriestu, kādus darbaspēka dažādības palielināšanas pasākumus nozare var veikt.

«Visā Eiropā joprojām ir vērojama nepietiekama sieviešu pārstāvība IT nozarē. Lai gan mūsu nozarē nav iespējams ātri līdzsvarot dzimumu pārstāvību, mūsu pētījums un debates palīdz mums saprast, kā mēs varam radīt lielāku interesi par tehnoloģijām un kiberdrošību un padarīt tās pievilcīgākas un pieejamākas sievietēm. Ne tikai atsevišķu personu karjera, bet visa kiberdrošības nozare būs ieguvēja, ja tai pievienosies vairāk sieviešu, kas ieviesīs atšķirīgu pieeju kiberdraudu izsekošanai un analīzei, kā arī aizsardzībai no tiem,» sacīja Kaspersky Lab rīkotājdirektore Eiropā Ilijana Vavana, ka apaļā galda sanāksmē pārstāvēja Kaspersky Lab.

Grupa apsprieda, kā veicināt lielāku daudzveidību, risināt «nelīdzsvarotības paradoksu», ar ko sievietes sastopas tehnoloģiju nozarē, un noturēt talantus.

techUK prasmju, talantu un daudzveidības politikas vadītājai Indijai Lūkasai ir svarīgi definēt, ko mēs saprotam ar tehnoloģijām. «Mums ir jāpārskata pašreizējā izpratne, ko nozīmē karjera tehnoloģiju jomā. Tā nav viena atsevišķa lieta. Organizācijām ir jāprasa, lai vervētāji atrod kandidātes, un mums ir vajadzīga izglītība, lai pārvarētu neapzinātus aizspriedumus,» viņa sacīja.

RBS digitālo piedāvājumu vadītāja un PwC hartas Tech She Can līdzdibinātāja Vinsija Vona piebilda: «Mums ir jāuzsver, ko karjera tehnoloģiju jomā var dot meitenēm tehnoloģiju jomā, mazāk koncentrējoties uz programmēšanu, bet vairāk uz ietekmi, ko varam radīt. Turklāt mums ir jāmaina ar tehnoloģijām saistītā valoda, lai tā būtu dzimumneitrālāka un neatbaidītu sievietes.»

Eva Magera ir kopienu vadītāja Code First Girls, kas cenšas palielināt daudzveidību tehnoloģiju jomā. «Īpaša uzmanība tiek pievērsta tehnoloģiju matemātiskajam komponentam, kas var būt atgrūdoši, it sevišķi tāpēc, ka tehnoloģijas ir daudz plašākas par vienkāršu programmēšanu. Tehnoloģiju jomā vērtīgas ir arī citas prasmes, piemēram, radošums un empātija.»

Gan pētījums, gan apaļā galda diskusija ir informatīvais pamats Kaspersky Lab saistību kopumam, lai iedvesmotu pārmaiņas nozarē, kas tiks paziņots vēlāk šajā gadā uzņēmuma pašreizējās iniciatīvas CyberStarts ietvaros.

Par pētījumu

Pēc Kaspersky Lab pasūtījuma Arlington Research veica aptauju IT vai tehnoloģiju jomā strādājošu vīriešu un sieviešu vidū, lai izpētītu dzimumu atšķirību uztveri nozarē, gadījuma seksismu, šķēršļus IT/tehnoloģiju karjeras veidošanā abu dzimumu vidū un vīriešu un sieviešu motivāciju veidot karjeru šajā nozarē.

Arlington Research veica tiešsaistes aptauju piecās valstīs: Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Francijā, Itālijā un Spānijā.

Visā Eiropā tika paveikts piectūkstoš interviju (tūkstoš interviju katrā valstī), kas bija vienādi sadalītas starp vīriešiem un sievietēm (katrā valstī tika aptaujāti piecsimt vīrieši un piecsimt sievietes). Respondentu bāze katrā valstī sastāvēja no vismaz 18 gadus vecām personām, kas visu lielumu organizācijās pašlaik strādā IT vai tehnoloģiju jomā.

Lai paveiktu aptauju, respondentiem bija vajadzīga piekļuve internetam. Lauka pētījums tika veikts no 2018. gada 2. līdz 16. decembrim.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 21 gadu strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē www.antivirus.lv

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana