Šonedēļ Rīgā tiksies jaunuzņēmumi no visas pasaules


public. foto
Vairāk nekā 20 tehnoloģiju notikumi pulcēs tūkstošiem dalībnieku nedēļas garumā

Šonedēļ Rīga kļūs par Baltijas tehnoloģiju galvaspilsētu, pulcējot vairāk nekā 2000 jaunuzņēmumu pārstāvju, tehnoloģiju entuziastu, ekspertu, studentu un nozares pārstāvju no visas pasaules. Pilsētā norisināsies vairāk nekā 20 dažādu pasākumu, kas veltīti idejām, jaunuzņēmumiem un jaunajām tehnoloģijām, no kuriem lielākais - konference TechChill - tiek organizēts jau astoto gadu, un piesaista Latvijai starptautisko mediju, investoru un IT zīmolu interesi.

Informācijas tehnoloģijas jau vairākus gadus ir visstraujāk augošā ekonomikas nozare Latvijā, un sistemātiski turpina pieaugt arī IT jomas eksports, tā skaidri iezīmējot Latvijas ekonomisko potenciālu. Strauji aug ne tikai IT nozare kopumā, bet arī Latvijas un Baltijas jaunuzņēmumu vides attīstība kopumā, un līdz ar to - arī investoru, mediju, lielo uzņēmumu interese par Baltijas tirgu. Rodas ne tikai aizvien jauni, veiksmīgi uzņēmumi, bet pēdējos gados Latvija sevi iezīmē jaunuzņēmumu pasaules kartē ar valsts atbalsta iniciatīvām, veidojas aizvien jauni pasākumi, notikumi un starptautiskas sadarbības projekti, tiek dibinātas organizācijas un Latvija tiek pārstāvēta arī ārpus robežām.

Jaunuzņēmumu nedēļai veltītos pasākumus trešdienas rītā iesāks Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas pētījuma rezultātu prezentācija, kā ietvaros Ekonomikas ministrija kopā ar Latvijas Startup asociāciju prezentēs vairākus mēnešus ilgušo, līdz šim pamatīgāko pētījumu par nozari, tās attīstību un izaicinājumiem. Trešdien norisināsies arī politikas forums Riga Venture Summit, kā ietvaros Baltijas līmenī tiks pārrunātas inovāciju politikas jautājumi un starptautiski piemēri jaunuzņēmumu atbalstam politiskā līmenī. Turpretī Attīstības finanšu institūcija ALTUM šonedēļ atzīmēs akcelerācijas programmas pirmā posma noslēgumu. 2018. gada rudenī, pateicoties finansējumam, Latvijā darbu uzsāka trīs akceleratori - Overkill Ventures, Buildit Latvia un Commercialization Reactor Fund - kas akcelerācijas pakalpojumus kopumā nodrošināja 18 perspektīvākajiem vietējiem un starptautiskiem jaunuzņēmumiem.

Plānoti arī vairāki citi jaunuzņēmumiem veltīti pasākumi. Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā, Garage48 un Latvijas Mobilais Telefons (LMT) apvienojuši spēkus, lai meklētu jaunas idejas
mobilitātes jomā un rīko 48 stundu hakatonu Future of Mobility no 19. līdz 21. februārim LMT galvenajā ēkā. Hakatona finālisti prezentēs savas idejas ceturtdien uz TechChill galvenās skatuves. Ceturtdien jau otrās programmas noslēgumu atzīmēs arī Startup Wise Guys un Swedbank finanšu tehnoloģiju akcelerators Wise Guys Fintech, turpretī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ceturtdien atklās jaunuzņēmumu informatīvā portāla LabsofLatvia jauno versiju.

Lielākais nedēļas notikums arī līdz būs jaunuzņēmumu un iedvesmas konference TechChill, kas šogad piedāvās saturu divu dienu garumā uz divām skatuvēm un vairāk nekā 70 runātājiem, kuri pārstāv tādus uzņēmumus kā Twitter, Uber, Google, AngelList, Vinted un citi. Šogad programmas fokusā būs tēmas, kas saistītas ar tehnoloģiju laikmeta ietekmi uz sabiedrību, meklējot atbildes uz jautājumiem, kā sadzīvot ar uzņēmējdarbības radīto stresu, kā apvienot tehnoloģijas ar dzīves ikdienu, kā inovācijas un digitalizācija ietekmē ekonomikas norises un vai tās būtu jāatbalsta - vai tieši pretēji, jāierobežo - politiskā līmenī, un kādas pārmaiņas varam sagaidīt nozarēs, kas skar mūs visus - medicīnā, pārtikā, pilsētvidē un transportā, komunikācijā un medijos. Viens no zīmīgākajiem notikumiem konferences ietvaros ir Fifty Founders Battle jaunuzņēmumu konkurss, kurā 50 starptautiski, daudzsološi jaunuzņēmumi prezentēs savas idejas un cīnīsies par 10 000 eiro naudas balvu. Pilnu TechChill programmu var apskatīt šeit: https://techchill.co/agenda/

Par TechChill

TechChill ir kļuvis par gada vērienīgāko un atpazīstamāko Baltijas ekosistēmas atbalsta pasākumu, kā ietvaros ir arī lieliska iespēja iepazīt daudzsološākos jaunuzņēmumus un ideju autorus no Baltijas valstīm. Pēdējo pāris gadu laikā konference ir strauji attīstījusies - no dažiem simtiem interesentu, šobrīd TechChill katru gadu pulcē vairāk nekā divus tūkstošus starptautisko apmeklētāju. Katru februāri ar TechChill palīdzību Rīga, nedēļas garumā, kļūst par globālu inovāciju, biznesa un sadarbības veidošanas centru. Nākamā TechChill konference notiks 2019. gada 21. un 22. februārī, Rīgā. Plašāka informācija šeit: www.techchill.co

TechChill ir tapis ar LMT, Swedbank un Magnetic Latvia atbalstu. Mūsu sadarbības partneri ir Accenture, TWINO, Printful, Karma.vc, Taxify, Adyen, TestDevLab, TechHub, RGSL, LIVE Rīga, Altum, Practica Capital, Tilde, AJ, AkzoNobel un Cobalt. Mūsu draugi ir SAMSUNG, Ethos, aws activate, Institut Francais, Mežpils, Grimbergen, Mailigen, Kingdom of the Netherlands, Nordic Council of Ministers Office in Latvia, Rixwell, Days Hotel, Wellton, RIJA Hotel, Parrot, WebDev, JCDecaux, Caffeine, Norden, Funderbeam, Tera Ventures, Change Ventures un TrueSix. Mūsu mediju partneri ir DELFI, 150sec.com, The Baltic Course un Labs of Latvia.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums