Kaspersky Lab komentārs par British Airways datu noplūdi

2018. gada 10. septembrī
«Klientiem, kas uzņēmumam uztic konfidenciālu informāciju, ir jābūt pilnīgi pārliecinātiem, ka viņu dati tiek uzglabāti drošā veidā. British Airways ir vispāratzīta un uzticama aviosabiedrība, bet nesenie jaunumi, ka ir skarti 380 tūkstoši darījumu, liecina, ka ieviestie drošības risinājumi ir nepietiekami. Tomēr patīkami, ka, reaģējot uz šo ielaušanos, British Airways ir veikusi nepieciešamos piesardzības pasākumus, informējot savus klientus.

Kaut gan drošības risinājumi ievērojami samazina sekmīga uzbrukuma iespēju, ir arī citi pasākumi, ko uzņēmumi var veikt, lai nodrošinātu vispusīgu aizsardzību. Šie pasākumi ietver pilnīgi atjauninātas programmatūras izmantošanu, regulārus vietnes koda drošības auditus un infrastruktūras pārbaudes pret ielaušanos. Ir ļoti svarīgi, lai uzņēmumi nodrošinātu visu paroļu aizsardzību, izmantojot drošus jaukšanas un iekaisīšanas algoritmus. Labākais veids, kā organizācija var cīnīties ar kiberuzbrukumiem, ir efektīvas kiberdrošības stratēģijas ieviešana, pirms vēl uzņēmums ir kļuvis par upuri. Patērētāji, kas ir noraizējušies par saviem datiem pēc šīs ielaušanās, tiek aicināti sazināties ar savu bankas pakalpojumu sniedzēju un atcelt visus neizpildītos darījumus ar British Airways,» sacīja Kaspersky Lab drošības pētnieks Dāvids Jakobi.

Kaspersky Lab iesaka ievērot šos padomus, kad kopīgojat datus tiešsaistē

  • Aizsargājiet visas ierīces, izmantojot interneta drošības programmatūru.
  • Instalējiet operētājsistēmas un lietotņu drošības atjauninājumus, tiklīdz tie ir pieejami.
  • Izmantojiet tikai aizsargātas vietnes. Skatieties, vai vietrādis URL sākas ar HTTPS:// — S nozīmē SECURE (drošs). Skatieties, vai tīmekļa pārlūka adreses joslā ir aizvērta slēdzene — noklikšķinot vai dubultnoklikšķinot uz tās, jūs varēsit redzēt vietnes drošības informāciju.
  • Katrai tiešsaistes vietnei izveidojiet unikālu paroli — izmantojiet burtu, ciparu un speciālo rakstzīmju sajaukumu un raugieties, lai parole būtu vismaz 15 rakstzīmes gara.
  • Nenoklikšķiniet uz nejauši pa e-pastu saņemtām saitēm — labāk pats ievadiet vietrādi URL, lai izvairītos no riska, ka nokļūsit pikšķerēšanas vietnē. Ja darījums šķiet pārāk labs, lai no tā atteiktos, dodieties tieši uz vietni, lai to atrastu un pārliecinātos, nevis noklikšķiniet uz saites.
  • Izvēlieties zināmus zīmolus, kurus pazīstat vai esat par tiem dzirdējis. Taču pat tad ir jābūt piesardzīgam — noziedznieki bieži apzināti nosauc savas viltotās vietnes ļoti līdzīgi slaveniem zīmoliem.
  • Ja iepērkaties pie jauna pārdevēja, rūpīgi izpētiet to. Labs tests ir noskaidrot, vai ar to var sazināties, ja ir problēmas ar pasūtījumu: atrodiet e-pasta adresi, tālruņa numuru, adresi un atpakaļatdošanas politiku. Vēl viena laba godīguma un uzticamības pazīme ir pārdevēja atsauksmju vēsture.

Esiet īpaši piesardzīgs, kad tiešsaistes pirkumiem izmantojat mobilo ierīci. Saīsinātie vietrāži URL, kas bieži tiek izmantoti tāpēc, ka ir draudzīgi tālruņiem, var apslēpt faktu, ka tie ved uz bīstamu vietni. Ja jums ir nekavējoties jāveic darījums, izslēdziet Wi-Fi un izmantojiet mobilos datus. Pretējā gadījumā pagaidiet, līdz atgriežaties pie droša savienojuma.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē kaspersky.lv.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli