Latvijas tīro tehnoloģiju jaunuzņēmumi aicināti piedalīties jaunajā PowerUp! konkursā

1. martā sākās pieteikšanās InnoEnergy rīkotajam tīro tehnoloģiju jaunuzņēmumu (start-up) konkursam PowerUp!, kas ir lielākais šāda veida konkurss Centrāleiropā un tiek rīkots jau ceturto reizi pēc kārtas, sniedzot lieliskas biznesa attīstības iespējas un palīdzot dalībniekiem veidot atpazīstamību starptautiski.

Papildus naudas balvām, konkursa uzvarētājiem būs iespēja kļūt par daļu no prestižās InnoEnergy Highway® programmas, kur idejas un produktu prototipi pārtop reālos tirgus risinājumos. Jaunajiem uzņēmējiem programma piedāvā finansējumu līdz pat 150 tūkstošiem eiro un plašu atbalstu produktu izstrādes, attīstības un intelektuālā īpašuma aizsardzības jautājumos, kā arī komandas veidošanā. Vienlaikus dalība programmā sniedz iespēju piesaistīt starptautiskos klientus un paver durvis uz citiem ārējiem finansējuma avotiem.

“Latvijas starts pagājušā gada konkursā pierādīja tikai to, ka arī no mūsu reģiona nāk lieliskas Idejas, kurām ir liels potenciāls. Latvijas finālam bija pieteikušies 17 projekti, kas ir viens no labākajiem rādītājiem starp citām, kopumā 15, konkursā iesaistītajām valstīm. Turklāt divi no pagājušā gada PowerUp! Latvijas fināla dalībniekiem ir uzņemti InnoEnergy Highway® programmā un ir uzsākta padziļinātā izpēte par investīciju veikšanu. Viens no dalībniekiem ir uzsācis sarunas par iesaistīšanos InnoEnergy Boostway®” konkursam pieteikties mudina Viesturs Zeps, InnoEnergy Latvija vadītājs.

Šobrīd risinājumi, kas saistīti ar mobilitāti, kiberdrošību un enerģijas uzglabāšanu, ir īpaši pieprasīti. Interešu lokā ietilpst tehnoloģijas, kas ļauj samazināt kaitīgo vielu emisijas atmosfērā un cīnās pret smogu. Iepriekšējā PowerUp! konkursa uzvarētājs bija Ungārijas jaunuzņēmums HeatVentors ar savu inovatīvo metodi siltumenerģijas uzglabāšanai, kas prasa par 90% mazāk vietas un ļauj ietaupīt 20%-40% enerģijas.

“Jaunuzņēmumu kopienas piesaiste ir būtisks solis, lai sasniegtu vienu no mūsu galvenajiem stratēģiskajiem mērķiem līdz 2030. gadam: kļūt par pirmo izvēli starp konkurentiem. Mēs ticam, ka sadarbošanās ar InnoEnergy palīdzēs mums kļūt par būtisku Eiropas inovāciju ekosistēmas daļu, un mēs esam priecīgi kopā strādāt pie nākotnes projektiem,” komentē Žolts Vinklers (Zsolts Winkler), MOL grupas “Open Innovation Hub” vadītājs un pagājušā gada konkursa partneris.

Pēc vairāk kā 10 reģionālo finālu noslēguma, kuru ietvaros tiks organizētas dažādas meistarklases un apmācības, sniedzot iespēju pārbaudīt savu uzņēmējdarbības modeli un uzlabot dalībnieku prezentācijas prasmes, lielais PowerUp! fināls šogad norisināsies Prāgā.

Lai piedalītos konkursā, ir nepieciešams jau izstrādāts produkta prototips un komanda. Konkursam iespējams pieteikties līdz 15. aprīlim, aizpildot anketu, kas pieejama konkursa mājaslapā www.powerup.innoenergy.com.

Par InnoEnergy:

InnoEnergy ir 2010. gadā dibināts un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) atbalstīts inovāciju dzinējs enerģijas ilgtspējas jomā, kas līdzdarbojas un iegulda katrā projekta inovāciju tapšanas posmā. Pateicoties tā dalībnieku tīklam, InnoEnergy nodrošina plašas sadarbības iespējas, savedot kopā izgudrotājus un nozares speciālistus, pētniekus un uzņēmējus, absolventus un darba devējus, kā arī uzņēmējiem paver jaunas tirgus iespējas visā Eiropā. Uzņēmums strādā ar trīs būtiskām inovāciju jomām – izglītību, inovāciju projektiem, kā arī biznesa attīstības pakalpojumiem, kas atbalsta inovatīvus enerģijas jomas uzņēmējus un jaunuzņēmumus. Savedot kopā visas šīs nozares, InnoEnergy kāpina katras jomas ietekmi, paātrina tirgum gatavo risinājumu izstrādi un veido vidi, kurā realizēt šos inovatīvos risinājumus.

Jaunākajai informāciju par pasākumu iespējams uzzināt uzņēmuma Facebook un Twitter lapās, bet uz pagājušā gada Lielo finālu iespējams atskatīties šeit.

 

Santa Pakalna
Account Assistant
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli