Neaizmirstiet digitālo laulību līgumu: šķiršanās apdraud privāto dzīvi

Tā kā tiešsaistes kontu un pievienoto ierīču nozīme mūsu ikdienā turpina pieaugt, personām, kas ir tuvās attiecībās, kļūst arvien grūtāk noteikt privātās dzīves robežas. Bet kas notiek, ja pāris izšķiras? Kaspersky Lab un Toluna pētījums visā pasaulē liecina, ka 21 % ļaužu ir izspiegojis bijušo partneri, izmantojot tiešsaistes kontu, kam abi varēja piekļūt, bet, ņemot vērā atriebību, kas ir atraidītu mīļoto galvenā motivācija, šī ir tikai aisberga redzamā daļa, ja ir runa par konfidencialitātes riskiem, ar ko pēc šķiršanās saskaras mūsdienu partneri.

Digitālo robežu pasaulē konfidencialitāte kļūst par arvien izplūdušāku koncepciju, un attiecības nav izņēmums. Piemēram, 70 % pāru koplieto paroles, PIN vai pirkstu nospiedumus, lai piekļūtu personiskajām ierīcēm, un 26 % partnera ierīcē glabā kāda veida intīmus datus, piemēram, intīmas ziņas no partnera un tam sūtītās (14 %), savas intīmās fotogrāfijas (12 %) un intīmus videomateriālus, kuros pāris ir redzams kopā (11 %). Turklāt ar partneri koplietotajos kontos un ierīcēs ļaudis glabā sensitīvus datus, piemēram, finansiālu informāciju (11 %) vai ar darbu saistītus datus (11 %).

Viss ir lieliski, kad attiecības ir veselīgas un dati ir drošās rokās, bet šķiršanās rada dažas skaidri saskatāmas problēmas. Kad attiecības sāk brukt, intīmu atmiņu koplietošana ierīcēs vai tiešsaistes kontos no pilnīgi pašsaprotamas laimīgu attiecību daļas kļūst par potenciālām privātās dzīves šausmām.

No tiem, kas ir piedzīvojuši šķiršanos, 12 % ir publiski izpauduši vai gribējuši izpaust bijušā partnera privāto informāciju, lai atriebtos, 12 % ir sabojājuši vai gribējuši sabojāt bijušā partnera ierīci un 21 % ir izspiegojis bijušo partneri, izmantojot kontus, kam abi varēja piekļūt. Ir iespējama arī finansiāla ietekme: desmitdaļa (10 %) ļaužu atzina, ka internetā ir tērējusi bijušo partneru naudu.

Interesanti, ka ir novērojamas atšķirības starp dzimumiem. Vīrieši daudz biežāk nekā sievietes publiski izpauž bijušo partneru privāto informāciju, lai atriebtos, (17 % salīdzinājumā ar 7 %) un izmanto bijušo partneru informāciju savā labā (17 % salīdzinājumā ar 8 %). Savukārt sievietes daudz vairāk nekā vīrieši ir gatavas rīkoties godīgi un pēc šķiršanās dzēst visu bijušā partnera informāciju no savas ierīces (55 % salīdzinājumā ar 49 %) un dzēst visas bijušā partnera fotogrāfijas un videomateriālus (56 % salīdzinājumā ar 48 %).

Tomēr sievietēm ir arī tieksme izmantot kādu slēptu taktiku: salīdzinājumā ar 28 % vīriešu 33 % sieviešu atzīst, ka izspiego bijušos partnerus sociālajos tīklos.

Taču pēc šķiršanās jūsu privātajai dzīvei nevajadzētu būt apdraudētai. Izmantojot Kaspersky Password Manager, lai palīdzētu izveidot un droši glabāt stipras paroles, vienmēr vajadzētu nomainīt paroles kontiem, kam var piekļūt arī bijušais partneris. Turklāt Kaspersky Total Security piedāvā datņu smalcināšanas funkciju, kas neatgriezeniski izdzēš datnes, ko jūs nevēlaties nevienam rādīt, savukārt intīmas ziņas Android ierīcē var paslēpt, izmantojot privātuma aizsardzības funkciju.

Lai iegūtu vairāk informācijas par to, kā Kaspersky Lab izstrādājumi var palīdzēt jums uzturēt labas attiecības, apmeklējiet https://www.kaspersky.com/home-security.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

Papildu informācija

www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja vietnē kaspersky.lv.

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli