Riskē ar drošību vieglas dzīves dēļ: paroļu dilemmas risinājumi

Tagad mēs nepārtraukti piesakāmies tiešsaistes kontos, sākot no naudas pārskaitījumiem starp bankas kontiem līdz vienkāršai pirkumu pasūtīšanai, laikapstākļu prognozes noskaidrošanai vai taksometra izsaukšanai atpūtas vakarā. Bet ja nu pēkšņi jums neizdodas pieteikties vajadzīgajā kontā, kad jums tas ir vajadzīgs? Ja nu jūs saņemat biedējošo paroles kļūdas paziņojumu? Vai tiešām jūs nevarat laikus nokļūt mājās, vai arī bez mēteļa izejat lietū? Tā kā īstenība dažkārt ir daudz briesmīgāka par minēto, Kaspersky Lab pētījums ir pievērsies dilemmai, ar ko ļaudis saskaras, aizsargājot savus tiešsaistes kontus.

Ņemot vērā mūsu pieaugošo atkarību no tiešsaistes kontiem, kas mums palīdz ikdienas dzīvē, Kaspersky Lab ir konstatējis, ka ļaudis arvien biežāk saskaras ar paroļu izvēles dilemmu. Vieni nonāk pie tā, ka izmanto stipras un atšķirīgas paroles pilnīgi katram kontam, lai neko nebūtu iespējams uzlauzt vai ekspluatēt, taču riskē laika gaitā aizmirst savas paroles. Citi izvēlas viegli iegaumējamas paroles, kas atvieglo viņu dzīvi, taču nāk par labu arī kibernoziedzniekiem.

Dilemmas pirmais risinājums — stipras paroles, ko ir grūti atcerēties

Kiberdrošības uzņēmuma pētījums liecina, ka daudzi patērētāji saprot stipru kontu paroļu nepieciešamību. Atbildot uz jautājumu, kuriem trim viņu tiešsaistes kontiem ir vajadzīgas visstiprākās paroles, 63 % patērētāju izvēlējās tiešsaistes bankas kontus, 42 % — maksājumu lietotnes, ieskaitot e-makus, un 41 % — internetveikalus.

Tomēr tāpēc, ka visas šīs stiprās paroles ir grūti iegaumēt, ļaudis tās, iespējams, aizmirsīs un tik un tā nevarēs piekļūt saviem kontiem. Divas piektdaļas (38 %) ļaužu nevar ātri atjaunot savu personisko tiešsaistes kontu paroles pēc to zaudēšanas. Tas var novest pie neapmierinātības vai stresa sajūtas, ja tāpēc viņi nevar veikt savas parastās darbības.

Kad ir jāizvēlas paroļu glabāšanas veids, puse (51 %) uzglabā paroles riskanti, turklāt ceturtdaļa (23 %) tās pieraksta piezīmju grāmatiņā, lai viņiem tās nebūtu jāiegaumē, tādējādi arī apdraudot savu drošību.

Dilemmas otrais risinājums — vājas paroles, ko var viegli uzlauzt

Dažiem paroļu dilemmas alternatīvais risinājums, kas ļauj izvairīties no garu paroļu iegaumēšanas mokām, ir citu riskantu paroļu lietošanas paradumu ieviešana. Piemēram, 10 % izmanto tikai vienu paroli visiem kontiem — tas viņiem ļauj bez kavēkļiem dzīvot savu tiešsaistes dzīvi, nekad nepiepūloties, lai atcerētos, kā kaut kur pieteikties. Protams, līdz brīdim, kad šī viena parole nonāk kibernoziedznieka rokās un atver viņam visu.

17 % Kaspersky Lab aptaujāto patērētāju patiešām pēdējo 12 mēnešu laikā ir saskārušies ar tiešsaistes konta uzlaušanas draudiem, vai arī tas ir sekmīgi uzlauzts. Visbiežāk uzbrūk e-pasta kontiem (41 %), kam cieši seko sociālie tīkli (37 %), banku kontiem (18 %) un iepirkšanās kontiem (18%).

Dilemmas risinājums — galu galā ir trešā iespēja

Kaspersky Lab uzskata, ka patērētājiem nav jābūt ierobežotiem tikai ar divām iespējām, kad viņi risina paroļu dilemmu. Kaspersky Lab patērētāju komercijas vadītājs Andrejs Mohoļa paskaidro, ka patiesībā patērētājiem nav jāielaižas kompromisos: «Ja ļaudīm ir stipras paroles, ko viņi var iegaumēt, viņi ne vien spēs piekļūt visam vajadzīgajam, kad vien tas ir vajadzīgs, bet arī kontos saglabātā informācija būs pasargāta no hakeriem. Tas ir svarīgi patērētājiem, kuri vienīgi vēlas dzīvot ikdienas dzīvi drošībā, kas viņiem ļauj, piemēram, atrast personas kontaktinformāciju, atsaukt atmiņā noteiktu tikšanās vietu, uzvarēt karu iemīļotajā spēlē, pārlūkot e-pastu vai pasūtīt vajadzīgo, kad to gribas, neatklājot savu informāciju nevienam hakerim vai noziedzniekam.

Taču ir grūti iegaumēt drošas paroles, tāpēc lietotāji katru dienu saskaras ar paroļu dilemmu un bieži vien vai nu aizmirst stipras paroles, vai beigu beigās veido paroles, ko var viegli iegaumēt, bet arī viegli uzlauzt. Tomēr ir vēl trešā iespēja, kas var sniegt patērētājiem sirdsmieru — paroļu pārvaldības risinājuma izmantošana ļauj lietot stipras paroles, nepierakstot tās piezīmju grāmatiņās un neiegaumējot sarežģītas vārdu virtenes ar speciālajām rakstzīmēm.»

Lai palīdzētu patērētājiem atgūt kontroli pār viņu sazaroto tiešsaistes identitāti, Kaspersky Password Manager saglabā visas lietotāja paroles drošā seifā. Lai piekļūtu visiem saviem kontiem, viņiem ir jāiegaumē tikai viena galvenā parole. Tas novērš paniku, kas rodas, ja piekļuve kāda iemesla dēļ ir liegta. Izmantojot bezmaksas My Kaspersky kontu, lietotāji var piekļūt parolēm ar jebkuru ierīci neatkarīgi no tā, kur viņi atrodas vai cik ir pulkstenis. Tas palīdz droši glabāt kontus un vērtīgu informāciju un padarīt tos pieejamus tikai lietotājam. Automātiskā paroļu ģenerēšanas funkcija arī palīdz veidot stipras paroles, atbrīvojot no mokām lietotājus, bet sagādājot lielas galvassāpes hakeriem.

Lai iegūtu plašāku informāciju par to, kā Kaspersky Lab izstrādājumi var palīdzēt patērētājiem saglabāt savu tiešsaistes kontu vadību un piederību, apmeklējiet https://www.kaspersky.com/home-security.

 

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Dziļas speciālās zināšanas un uzņēmuma divdesmit gadu pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky Lab plašais piedāvājumu klāsts ietver progresīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo. 

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija