Digital Freedom Festival Magnetic Latvia biznesa centrs vieno startup uzņēmumus un to atbalstītājus


Foto: Gatis Gierts
Digital Freedom Festival ietvaros Magnetic Latvia biznesa centrā eksperti un startup uzņēmēji dalījās zināšanās un pieredzē par to, kā uzsākt savu biznesu Latvijā un kā to attīstīt un paplašināt globālā mērogā. Digital Freedom Festival notika Rīgā no 27. līdz 28. novembrim.

Magnetic Latvia skatuvi ar uzrunu atklāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols un pauda vēlēšanos redzēt arvien vairāk Latvijas kompāniju un to investoru, kuru sadarbību saukt par veiksmes stāstiem. Viņš norādīja: “Es ceru, ka šīs skatuves nosaukums Magnetic Latvia parādīs mūsu apņēmību piedāvāt pasaules mēroga uzņēmumus.”

Kā pirmā uz Magnetic Latvia skatuves uzstājās Olga Barretu-Gonsālvisa , Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras startup eksperte (Chief Startup Instigator), stāstot par atbalsta mehānismiem jaunuzņēmumiem (“Latvian Startup Pack”), piemēram, par nodokļu atvieglojumiem, kas paredzēti jaunajā startup likumā, Startup vīzu, akselerācijas un izaugsmes fondiem, kā arī citām iniciatīvām. Olga Barretu-Gonsālvisa paskaidroja, ka Latvijā veidotie startup uzņēmumi no valdības var saņemt atbalstu (“Welcome pack”), kas iekļauj gan iepriekš minētos ieguvumus, gan arī zinātnisko atbalstu, biznesa inkubatorus, informatīvo atbalstu, inovāciju voučerus un dažādas citas priekšrocības.

LIAA startup eksperte atklāja, ka aģentūra cenšas kļūt par “galveno saziņas punktu uzņēmējdarbības uzsākšanā - durvīm, pie kurām jebkurš startup uzņēmums var pieklauvēt un saņemt palīdzību vai padomu – finansiālu, kulturālu vai praktisku”. Viņa norādīja arī, ka Latvijas valdības atbalsts startup uzņēmumiem ir krietni lielāks nekā kaimiņvalstīs. Piemēram, nesen tika piešķirts 15 miljonu akselerācijas finansējums, lai tas tiktu ieguldīts inovatīvos vietējos startup uzņēmumos, kas ir sākotnējā attīstības stadijā un kam piemīt izaugsmes potenciāls, savukārt vairāk nekā 60 miljoni sekos sēklas un izaugsmes finansējumā.

Kā radīt Latvijas startup veiksmes stāstus?

LIAA prezentācijai sekoja diskusija “Kā izaugt – Latvijas startup uzņēmumu veiksmes stāsti”, kur trīs Latvijas uzņēmēji dalījās savā pieredzē startup uzņēmumu attīstīšanā vietējā un globālā mērogā. Uldis Leiterts, Digital Freedom Festival un Infogr.am līdzdibinātājs, Raimonds Kulbergs, Funderful līdzdibinātājs, un Gunita Kuļikovska, Vividly dibinātāja, atklāja savus personiskos un profesionālos izaicinājumus, ar ko sastapušies dažādos laika periodos.

Otrajā Digital Freedom Festival dienā uz Magnetic Latvia skatuves notika diskusija “Digitālā diaspora – ātrs ceļš uz globālu izaugsmi”, kurā piedalījās trīs Latvijas uzņēmēji, kas turpina strādāt uzņēmējdarbībā Latvijā pēc ilgāka laika, ko pavadījuši ārzemēs. Reinis Znotiņš (Anatomy Next), Mihails Ščepanskis (Cenos) and Liene Pērkone (LIAA radošo industriju inkubatora vadītāja) dalījās savā pieredzē par to, kā gudri izmantot saikni ar latviešu diasportu visā pasaulē, tādējādi veicinot uzņēmējdarbību.

Plašā divu dienu Magnetic Latvia biznesa centra programma ietvēra arī citas praktiskas diskusijas, kas noderīgas mazu valstu startup uzņēmumiem, kuri vēlas iekļūt starptautiskajā vidē. Startup uzņēmumu līdzdibinātāji, īpašnieki, investori un citi dalībnieki varēja ieklausīties prezentācijās par mārketinga paņēmieniem un to, kā prezentēt startup uzņēmumus investoriem un starptautiskajiem medijiem.

Magnetic Latvia biznesa centru finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds “Tehnoloģiju programma”.

Par Digital Freedom Festival

Digital Freedom Festival ir globāls tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls, kurā no 27.-28. novembrim Rīgā pulcēsies 1300 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules, lai meklētu atbildes, kā uzņēmēji, sabiedrība un politikas veidotāji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.

Konferenci organizē Digital Freedom Festival domubiedru grupa, nevalstiskā organizācija DFF, kā arī reputācijas vadības kompānija Lejiņa & Šleiers. Festivālu atbalsta stratēģiskais partneris Lattelecom, oficiālā banka - Norvik Banka, startup konkursa partneris 500 Startups, Eiropas Komisija, LR Ekonomikas ministrija, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra, LR Ārlietu ministrija, airBaltic, PINS, Latvijas valsts simtgades birojs, Latvijas Komercbanku asociācija, Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN), Rockstart akselerators, Latvijas Startup uzņēmumu asociācija, SAMSUNG, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs, Izraēlas vēstniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes vēstniecība Latvijā, Slush, Mailigen, Printful, Coffee Pixels, S/B PRO Startup Studio. Mediju partneri: LETA, Diena, Star FM, CoFounder, IR, BerlinBalticNordic.net, LabsofLatvia, The Baltic Times, Dienas Bizness. TVnet.lv u.c.

Divu dienu festivāla biļetes var iegādāties mājaslapā www.digitalfreedomfestival.com.

Aicinām sekot jaunumiem līdzi arī Digital Freedom Festival Facebook, Twitter un Instagram kontos (#DFFestival).

 

 

 

INGA TAURIŅA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija