Kaspersky Lab iepazīstina ar Polys — drošu tiešsaistes balsošanas sistēmu, kuras pamatā ir blokķēde

Šodien Kaspersky Lab gadskārtējā pasākumā Cyber Security Weekend tas iepazīstināja ar sava Kaspersky Lab uzņēmumu inkubatora jauninājumu: pielāgojamu tiešsaistes balsošanas platformu, kas ir paredzēta nekomerciālām organizācijām, uzņēmumiem un kopienām, izmanto blokķēdes tehnoloģiju un ir aizsargāta ar caurskatāmiem kriptogrāfiskajiem algoritmiem.

Tiešsaistes balsošanas koncepcija ir pievilcīga daudziem mūsdienu sabiedrības elementiem. Piemēram, universitātes, uzņēmumi un kopienas vēlas uzzināt, ko domā to locekļi, kas bieži vien ir ģeogrāfiski izkliedēti vai nevēlas ierasties uz fizisku balsošanu. Tomēr, veicot izšķirīgi svarīgas izvēles tiešsaistē, arī riski ir lieli, jo plaša balsošana internetā paver milzīgas iespējas kibernoziedzniekiem manipulēt ar rezultātiem. Pasākumā Cyber Security Weekend ekspertu grupa no Kaspersky Lab, Agriledger un Richtopia sapulcējās, lai apspriestos, kā mēs varam aizsargāt šo procesu un nodrošināt, ka kāda ārēja vai iekšēja puse negroza vai nemaina mūsu balsojumu.

Grupas diskusijas laikā Kaspersky Lab iepazīstināja ar eksperimentālu projektu ar nosaukumu Polys. Tas ir jauns komercrisinājums, ko ir izveidojusi izstrādātāju grupa no uzņēmumu inkubatora, lai sniegtu ikvienam iespēju veikt drošu, anonīmu un mērogojamu tiešsaistes balsošanu, kuras rezultātus nevar mainīt ne dalībnieki, ne rīkotāji.

Kaspersky Lab investīciju un inovāciju vadītājs Vartans Minasjans pastāstīja: «Mūsu Kaspersky Lab uzņēmumu inkubatorā mēs atbalstām gan iekšējās, gan ārējās grupas, lai tās izstrādātu spilgtas idejas un tehnoloģijas, ko var ieviest dažādās jomās, kur ir svarīga drošība un uzticamība. Viena no šādām jomām ir tiešsaistes balsošana, un, pētot jo īpaši blokķēdes varbūtējos ieviešanas veidus, mūsu grupa saprata, ka šī tehnoloģija apvienojumā ar uzņēmuma kiberdrošības kompetenci var atrisināt galvenās problēmas, kas ir saistītas ar tiešsaistes balsošanas privātumu, caurredzamību un drošību. Mēs priecājamies, ka esam spējuši radīt piemērotu vidi šim iekšējam jauninājumam.»

Polys balstās uz Ethereum (ko dažkārt dēvē par blokķēdi 2.0) viedlīgumiem, kas ļauj decentralizēti pārbaudīt un saskaitīt balsis. Blokķēdes balsošanas drošības priekšrocības ir nozīmīgas.

  • Blokķēdes decentralizētās būtības dēļ tīkla dalībnieki var pārbaudīt balsošanas izpildes precizitāti. Visi balsošanas dati tiek glabāti nevis serveros, bet informācijas blokos visu tīkla dalībnieku datoros. Lai tos izdzēstu, hakerim būtu jāielaužas visos datoros un jāpiekļūst atsevišķiem datu kopumiem.

  • Blokķēde ļauj balsotājam pārbaudīt, vai viņa balsojums ir patiešām pareizi reģistrēts, un jebkāda balsu sagrozīšana automātiski kļūst acīmredzamas.

  • Blokķēdes caurredzamība ļauj vieglāk uzraudzīt balsis un neatkarīgām pusēm veikt balsošanas auditu.

  • Visbeidzot, tai nav vajadzīgi papildu resursi vai personāla fiziska klātbūtne.

Risinājuma Polys papildu jauninājums — tas novērš citiem blokķēdes risinājumiem raksturīgos ierobežojumus.

  • Balsošanas sistēmā Polys blokķēde ir šifrēta un dublēta ar matemātiskiem algoritmiem. Tas palīdz nodrošināt anonimitāti, slēpt starprezultātus un veikt aprēķinus ar šifrētajiem datiem, ko nevar izdarīt citās blokķēdes sistēmās to izkliedētās un atklātās būtības dēļ.

  • Polys pirmkods ir publiski pieejams, lai GitHub ļautu visiem blokķēdes entuziastiem, ielaušanās testētājiem vai e-balsošanas atbalstītājiem izmēģināt, pārbaudīt un izpētīt tehnoloģiju, kas ir tās pamatā.

Projekta atbalstītāja un konsultante, Parity Technologies līdzdibinātāja Juta Šteinere sacīja: «Parity Technologies ar prieku piedalās Polys, kas ir labākā platforma tik inovatīvam projektam. Blokķēde arvien plašāk tiek ieviesta arvien lielākā skaitā nozaru, un mēs uzskatām, ka balsošanas procedūras decentralizācija nodrošinās taisnīgu procesu un radīs lielu uzticēšanos sistēmai.»

Tiem, kas vēlas izmēģināt pakalpojumu, ir bezmaksas un maksas piedāvājums, kas ir pieejams visiem un ko var vienkārši instalēt. Polys piedāvā arī pielāgotu platformu, kas ir pilnīgi mērogojama ar ietilpību līdz tūkstošiem balsotāju un ko var pieskaņot īpašām prasībām attiecībā uz autorizāciju, saskarnes noformējumu un integrāciju ar citiem pakalpojumiem.

Plašāka informācijas par risinājumiem un tehnoloģiju ir pieejama arī tīmekļa vietnē.

 

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Uzņēmuma dziļās speciālās zināšanas un divdesmit gadu pieredze ir pamatā aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgu infrastruktūru, valsts iestāžu un patērētāju drošību visā pasaulē. Uzņēmuma plašajā piedāvājumu klāstā ietilpst progresīvi galiekārtu aizsardzības izstrādājumi, kā arī vairāki specializēti risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot tiem saglabāt svarīgo.

www.kaspersky.com

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija