Diskutēs par attālinātās elektroniskās identifikācijas nākotni

Digital Freedom Festival sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Komercbanku asociāciju organizēs ekspertu līmeņa diskusiju par attālinātās elektroniskās identifikācijas nākotni. Diskusija notiks 6. oktobrī OraculeTang kopstrādes biroja konferenču telpā (Doma laukums 2, Rīga) no plkst. 10:30 līdz 12:30.

Piedāvājot efektīvākus, ērtākus un lietotājam draudzīgus produktus un pakalpojumus, finanšu tehnoloģiju servisi strauji pārveido un grauj daudzas nozares. Attālināta elektroniskā identitāte ir viens no jauno tehnoloģiju risinājumiem, kas privātpersonām un uzņēmumiem ievērojami uzlabo finanšu pakalpojumu pieejamību. Nacionālās un fiziskās robežas digitālajā laikmetā tiek nojauktas - svarīgs ir laiks, ātrums un serviss.

Eiropas Komisija aicina plašāk izmantot elektroniskās identifikācijas līdzekļus visā ES. Šis solis ir nepieciešams kā daļa no digitālā vienotā tirgus, lai nodrošinātu valstu eID savstarpēju atzīšanu un izmantošanu visās ES dalībvalstīs. Tiklīdz eIDAS pilnībā darbosies, ES pilsoņi un uzņēmumi varēs izmantot eID, lai piekļūtu tiešsaistes sabiedriskajiem pakalpojumiem citās dalībvalstīs. Arī privātuzņēmumi varēs piedāvāt savus pakalpojumus visā ES, izmantojot eID.

Sanda Liepiņa, Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) valdes priekšsēdētaja: ''Latvijas finanšu nozares dati liecina, ka mums jau ir ievērojama pieredze digitālo finanšu pakalpojumu sniegšanā. Tajā pašā laikā mēs redzam, ka arvien straujāka attīstība Eiropas līmenī pieprasa vienotu ES regulu visiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem, tādējādi veicinot konkurētspējīgu starp-robežu aktivitāti. Ātrāka klientu attālinātas identifikācijas ieviešana ir svarīga arī Latvijas finanšu uzņēmumiem, lai tie varētu sniegt līdzvērtīgus pakalpojumus citiem ES finanšu tirgus dalībniekiem.''

Diskusijas dalībnieki:

  • Jānis Kiršteins, Notakey līdzīpašnieks

  • Mārtiņš Bērziņš, Biznesa attīstības speciālists ar padziļinātu pieredzi finanšu tehnoloģijās un IKT, Citadele banka digitālās banku sistēmas vadītājs

  • Georg Nikolajevski, SK ID risinājumu eksperts

  • Jānis Bokta, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs

  • Diana Dubova, Swedbank Digitālo pakalpojumu daļas vadītāja

Moderators: Sanda Liepiņa, Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) valdes priekšsēdētaja

Diskusijas mērķis ir identificēt finanšu tehnoloģijas jomas izaicinājumus un iesaistīt dialogā nozarē esošās un potenciālās personas, lai tās kopīgi varētu meklēt sadarbības iespējas labākai un drošākai nākotnei.

Jaunuzņēmumu (startup) ekosistēmas pārstāvji, investori, viedokļu līderi, nozares eksperti un mediji laipni aicināti pievienoties diskusijai aizpildot formu: http://ej.uz/remoteidentification

Diskusija notiks angļu valodā.

Par Digital Freedom Festival

Digital Freedom Festival ir globāls tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls, kurā no 27.-28. novembrim Rīgā pulcēsies 1300 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules, lai meklētu atbildes, kā uzņēmēji, sabiedrība un politikas veidotāji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.

Konferenci organizē Digital Freedom Festival domubiedru grupa, nevalstiskā organizācija DFF, kā arī reputācijas vadības kompānija Lejiņa & Šleiers. Festivālu atbalsta stratēģiskais partneris Lattelecom, oficiālā banka - Norvik Banka, startup konkursa partneris 500 Startups, Eiropas Komisija, LR Ekonomikas ministrija, LR Ārlietu ministrija, airBaltic, PINS, Latvijas valsts simtgades birojs, Latvijas Komercbanku asociācija, Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN), Rockstart akselerators, Latvijas Startup uzņēmumu asociācija, SAMSUNG, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs, Izraēlas vēstniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes vēstniecība Latvijā, Slush, Mailigen, Printful, Coffee Pixels, S/B PRO Startup Studio, LETA, Diena, Star FM, CoFounder, IR, BerlinBalticNordic.net u.c.

Divu dienu festivāla biļetes var iegādāties mājaslapā www.digitalfreedomfestival.com.

Aicinām sekot jaunumiem līdzi arī Digital Freedom Festival Facebook, Twitter un Instagram kontos (#DFFestival).

 

INGA TAURIŅA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana