Drošības mācību spēliskošanas lietotne iegūst pirmo vietu Kaspersky Lab starptautiskajā talantu konkursā


Talent-Lab-winners
Starptautiskais kiberdrošības uzņēmums Kaspersky Lab ar prieku nosauc Kaspersky Academy konkursa Talent Lab uzvarētājus — pirmo vietu ir ieguvuši izstrādātāji, kuru lietotne ir paredzēta izpratnes par informācijas drošību palielināšanai milleniāļu vidū. Dāniels Kapelmanis Zafra un Danija Tanzila no ASV saņem balvu 10 tūkstošu USD apmērā par kopīgo lietotnes koncepciju programmā Security Beyond Anti-Virus, kas parāda lietotāju izglītošanas un adaptivitātes svarīgumu kiberdrošības nākotnē.

Uzvarētāji tika izvēlēti finālistu sarīkojumā, kas 10. martā notika Kaspersky Lab galvenajā mītnē Maskavā, Krievijā. Ekspertu žūriju ar saviem projektiem iepazīstināja labāko darbu autori no Vācijas, ASV, Krievijas un Kazahstānas. Turklāt finālisti devās ekskursijā pa Kaspersky Lab galveno mītni, tostarp antivīrusu laboratoriju, un tikās ar Kaspersky Lab speciālistiem.

Pirmās vietas ieguvēji Dāniels Kapelmanis Zafra un Danija Tanzila ir izstrādājuši koncepciju, kurā lietotne Kaspersky Personal Security Trainer nodrošina milleniāļus ar paaugstinātu izpratni par informācijas drošību, ļauj viņiem iepazīties ar labāko pieredzi un saņemt norādījumus par uzņēmuma piedāvāto dažādo pakalpojumu izmantošanu. Uzvarētāju stratēģija ir iesaistīt klientus ar spēliskošanas shēmu apvienojumā ar nepārtrauktām mācībām, atbalstu un informācijas apmaiņas ar vienaudžiem stimulēšanu, aicinot lietotājus aizsargāt savas un savu paziņu ierīces.

Papildu balvas tika pasniegtas Borisam Larinam no Krievijas, kurš saņēma drošības talantam paredzēto ielūgumu uz 2017. gada Drošības analītiķu samitu. Boriss iepazīstināja ar projektu par CIL Deobfuscation — dnDeflow. Tas ir dnSpy domāts vadības plūsmas atslēpšanas paplašinājums, kas nodrošina ērtas komandas metodes/metožu vadības plūsmas atslēpšanas risināšanai tieši šajā .NET reversās inženierijas rīkā.

Uzņēmējdarbības talanta balvu — EF Education First valodas kursus — saņēma Vjačeslavs Petrakovs, kurš arī ir no Krievijas. Vjačeslavs iepazīstināja ar videopamācību bērniem «Esi kiberpratīgs». Viņš uzskata, ka īsas, smieklīgas animācijas filmas ir lielisks veids, kā nodemonstrēt apdraudējumus, ar kuriem var sastapties internetā, un gan bērniem, gan pieaugušajiem iemācīt drošu uzvedību sociālajos tīklos.

Askars Djusekejevs no Kazahstānas arī saņēma speciālbalvu — dalību konferencē Positive Hack Days. Noslēguma kārtā Askars iesniedza divus projektus tehniskajā plūsmā. Pirmais bija veltīts aizsardzībai pret izspiedējvīrusiem no rezerves kopēšanas līdz atslēgu meklēšanai. Otrs projekts bija par Wi-Fi drošību — automātiskā Wi-Fi/DSL maršrutētāja lāpīšana un akreditācijas datu pārbaude.

Talent Lab ir starptautisks konkurss augstskolu studentiem un jaunajiem speciālistiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas tika aizsākts 2016. gada augustā. Iniciatīvas nolūks ir risināt aktuālas kiberdrošības problēmas, izmantojot konkursa dalībnieku tehniskos un radošos talantus. Kopumā konkursam reģistrējās vairāk nekā 1400 dalībnieku no visas pasaules. Galvenajai kārtai tika atlasīti 32 projekti: 17 tehniskajā un 15 netehniskajā plūsmā. Finālā sacentās astoņas komandas.

«Mēs uzskatām, ka karjera kiberdrošības jomā ir ļoti pievilcīga jauniešiem, taču tajā pašā laikā jaunpienācējiem ir ļoti grūti atrast ceļu uz to, tāpēc visā pasaulē trūkst speciālistu. Kaspersky Academy ir vairākas izglītības programmas visā pasaulē, lai atbalstītu jaunos talantus IT drošības jomā. Mēs meklējam un atbalstām talantīgus jauniešus, dodot viņiem iespēju būt pamanītiem un pilnveidot savas zināšanas un prasmes kiberdrošības jomā,» stāsta Kaspersky Lab izglītības programmu vadītājs Dmitrijs Posteļņiks.

15. martā Kaspersky Lab rīko Kiberdienu Royal Holloway, Londonas Universitātē (RHUL). Studenti uzzinās, kā padarīt uzņēmumu kiberdrošu, iepazīsies ar ekspertu pieeju izdzīvošanai mūsdienu pievienotajā pasaulē, piedalīsies kiberviktorīnā un tērzēs ar Kaspersky Lab darbiniekiem Karjeras sarunu grupas diskusijā. Pievienojieties tiešraidei no Kaspersky Lab galvenā drošības pētnieka Deivida Emma sesijas «Mērķuzbrukumi: jūsu personīgā izdzīvošanas pamācība» uzņēmuma Facebook lapā https://www.facebook.com/KasperskyLabUK/.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky Lab dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības portfelī ietilpst vadošā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem draudiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky Lab tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais.

Papildu informācija: www.kaspersky.com

Papildu informācija par risinājumiem Latvijā ir pieejama izplatītāja mājaslapā kaspersky.lv.


 

Kaspersky Lab
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi