Ziņas | Tehnoloģijas, zinātne


Huawei izsludina mobilo lietotņu konkursu ar balvu fondu 1 miljons ASV dolāru

Pulcējot talantīgākos mobilo lietotņu izstrādātājus un nodrošinot viņiem platformu savu prasmju demonstrēšanai, tehnoloģiju uzņēmums Huawei izsludina novatorisku lietotņu konkursu AppsUp. Tā ietvaros lietotņu izstrādātāji no visas pasaules ir aicināti piedalīties trešās lielākās lietotņu izplatīšanas platformas AppGallery attīstībā un izstrādāt lietotnes, izmantojot Huawei Mobile Services (HMS) Core. Labāko darbu autori savā starpā sadalīs balvu fondu 1 miljona ASV dolāru vērtībā.

"Dators mājai – kā izvēlēties?"

Tirgū pieejamajiem datoriem ir tik dažādas cenas un atšķirīgi raksturlielumi, ka izvēlēties īsto ir ļoti sarežģīti. Agrāk vai vēlāk ar šādu problēmu saskaras teju ikviens. Menedžeri un konsultanti-pārdevēji slavē savus produktus un piedāvā pirkt jau nokomplektētus datorus.

Rīgā plāno veidot zinātnes, inovāciju un klimata pārmaiņu centru

Rīgas domes pagaidu administrācija otrdien, 7. jūlijā, nolēma no Pilsētas infrastruktūras fonda piešķirt 96 800 eiro koncepcijas izstrādei un metu konkursa rīkošanai Rīgas zinātnes, inovāciju un klimata pārmaiņu centra (ZIKC) izveidei.

Var pagarināt patentmaksas piemērošanas termiņu, ja Covid-19 dēļ netika gūti ieņēmumi no saimnieciskās darbības

Ministru kabineta 30. jūnija sēdē apstiprināti grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 16. janvāra noteikumos Nr.28 "Kārtība, kādā piemērojama patentmaksa fiziskās personas saimnieciskajai darbībai noteiktā profesijā, un patentmaksas apmērs", nosakot kārtību, kādā patentmaksas vai samazinātās patentmaksas maksātāji, kas cietuši no Covid-19 ietekmes, var pagarināt patentmaksas vai samazinātās patentmaksas piemērošanas termiņu.

Digitālie ļaundari aktivizējušies pēc ārkārtējās situācijas beigām Latvijā

Beidzoties ārkārtējai situācijai Latvijā, digitālajā vidē diemžēl novērojams jauns krāpšanas gadījumu vilnis. Kādi ir šobrīd Latvijā TOP5 vīrusi digitālajā vidē un kā no tiem sevi pasargāt iedzīvotājiem un uzņēmumiem, stāsta drošības programmatūras "ESET" tehnoloģiju konsultants Egils Rupenheits un datu tehnoloģiju uzņēmuma "SQUALIO" valdes loceklis Gatis Ošs.

Uzbrucēji atraduši jaunu veidu, kā zagt tiešsaistes pircēju maksājumu informāciju

Kaspersky pētnieki tiešsaistes iepirkšanās vietnēs ir konstatējuši jaunu tā dēvētā tīmekļa datsmelšanas veida lietotāju maksājumu informācijas zagšanas paņēmienu. Uzbrucēji var ievākt lietotāju kredītkaršu datus, reģistrējot Google Analytics kontus un šo kontu izsekošanas kodu iespraužot vietnes pirmkodā. Ar šo paņēmienu tika uzlauzti aptuveni divi desmiti tiešsaistes veikalu visā pasaulē.

"Ignition Event" izveidots rekordliels skaits zinātnē balstītu projektu

"Ignition Event" laikā izveidotas 13 zinātnē balstītas protokompānijas, kas attīstīs perspektīvas tehnoloģijas medicīnas, nanomateriālu, mākslīgā intelekta, bioelektronikas un citās nozarēs, kļūstot par pamatu vērtīgu jaunuzņēmumu radīšanai.

Pieejams ES fondu finansējums praktiskas ievirzes pētījumiem

Zinātniskajām institūcijām un komersantiem praktiskas ievirzes pētījumu veikšanai pieejami gandrīz 16,9 miljoni eiro, no tiem 15,9 miljonus finansēs Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Kā 20 gadu laikā mainījušās tehnoloģijas?

21. gadsimts bieži vien tiek saukts par tehnoloģiju laikmetu – un ne velti! Pēdējo 20 gadu laikā tehnoloģijas mainījušās tik strauji, ka reizēm pat nenovērtējam, kādas ērtības mums šodien pieejamas rokas stiepiena attālumā. STEaMup komanda sagatavojusi pāris piemērus, kas parāda to, kā mūsu ikdiena mainījusies, pateicoties tehnoloģiju attīstībai.

Apple izplatījusi publisku paziņojumu par Latvijā izstrādāto lietotni Covid-19 izplatības ierobežošanai

Aizvadītajā nedēļas nogalē tehnoloģiju kompānija Apple izplatījusi publisku paziņojumu, kurā pausts uzņēmuma viedoklis par Latvijā izstrādāto lietotni Covid-19 izplatības ierobežošanai un aicinājums Latvijas iedzīvotājiem lietotni aktīvi izmantot. Paziņojums tika izvietots lietotnē App Store un visu nedēļas nogali bija redzams kā galvenā ziņa lietotņu veikala sākumskatā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums