Ziņas | Tehnoloģijas


Mākslīgā intelekta revolūcija: pārmaiņas nesošas inovācijas mūsu ikdienā

Pasaulē arvien vairāk strauji pieaug ieguldījumu apjoms mākslīgajā intelektā. Šajā jomā dominē lielie tehnoloģiju uzņēmumi, kā piemēram Huawei, kas aizvadītā gada laikā mākslīgā intelekta pētniecībā investējis aptuveni 18 – 27 miljardus eiro, no kuriem 90 miljardi ieguldīti mākslīgā intelekta izpētē un attīstībā. Viedtālruņi kļūs par galveno mākslīgā intelekta darbības platformu, taču tas ietekmēs arī ekonomiku, ražošanu vai veselības aprūpi un daudzas citas nozares. Mākslīgā intelekta sniegto iespēju un inovāciju iespaidā tiks radītas jaunas aplikācijas un pakalpojumi, kā arī plašas biznesa iespējas uzņēmumiem.

Latvija ieņem arvien augstākas pozīcijas un plašāku pārstāvniecību pasaules finanšu elitē

Jau piekto gadu pēc kārtas piedaloties pasaules čempionātā finanšu modelēšanā "ModelOff", kura fināls šogad norisinājās Ņujorkā, ‘’Microsoft’’ tehnoloģiju centrā Taimskvērā, Latvijas pārstāvis Andrejs Grigoļunovičs, CFA, izcīnījis augsto piekto vietu.

Kaspersky Lab brīdina mazumtirgotājus nedot kibernoziedzniekiem atlaides izpārdošanās

2017. gada 14. decembrī

Kaspersky Lab IT drošības ekonomikas pārskats liecina, ka pēdējos 12 mēnešos vairāk nekā 77 % uzņēmumu ir cietuši no kāda uzbrukuma. Situāciju pasliktina tādu uzbrukumu skaita pieaugums, kuru galvenie virzieni ir izkliedētās pakalpojumatteices (DDoS) uzbrukumi un ar POS sistēmām saistītie uzbrukumi, — it īpaši tas tā ir Ziemassvētku pārdošanas periodā, kad veikalos ir vairāk pircēju nekā parasti un pārdošanas apjoma palielināšanās padara mazumtirgotāju ienākumus par pievilcīgu mērķi kibernoziedzniekiem.

Ko mēs saprotam ar "inovācijām"?

Biedrības "Eirointegrācija un ekonomiskā attīstība" darbības prioritātes Latvijā ir sadarbība un atbalsts inovatīviem pētniecības un attīstības uzņēmumiem Latvijā, ka arī sabiedrības izpratnes par inovatīvo uzņēmumu sociāli ekonomisko lomu Latvijā veicināšana.

Digital Freedom Festival veido Rīgu par reģiona tehnoloģiju centru...

Digital Freedom Festival veido Rīgu par reģiona tehnoloģiju centru, festivālā pulcējot 1300 digitālās jomas profesionāļus un entuziastus

No 27.-28. novembrim Rīgā norisinājās vērienīgais Digital Freedom Festival, ko apmeklēja 1367 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un studenti no 36 valstīm. Divu dienu laikā Rīga kļuva par reģiona tehnoloģiju centru un vienoja tehnoloģiju entuziastus, politikas veidotājus un korporācijas, lai risinātu pasaules līmeņa izaicinājumus, kas saistīti ar digitālo revolūciju. Konferences tiešraidei mājaslapā un lietotnē Shortcut bija vairāk nekā 9000 skatījumu.

Pusgads līdz ES vienotās personas datu regulas stāšanās spēkā - pēdējais brīdis uzņēmumiem sagatavoties

Jauno ES personas datu aizsardzības regulu zinātāji gaida ar lielām bažām. Tā ietekmēs lielāko daļu uzņēmumu, organizāciju un valsts iestāžu, jo paredz jaunus noteikumus personas datu aizsardzībai un apstrādei visā Eiropā. Taču dažādi pētījumi liecina, ka pagaidām par šādas regulas esamību zina un uztraucas vien aptuveni trešā daļa uzņēmumu. Pieejai vajadzētu būt nopietnākai, jo soda nauda par prasību neievērošanu var sasniegt pat 4% no gada apgrozījuma!

Huawei Mate 10 Lite: revolūcija selfiju uzņemšanā

Ikdienā mēs uzņemam neskaitāmus selfijus, un tie visi kalpo kā rīks atmiņu un emociju iemūžināšanai. Pašas vērtīgākās fotogrāfijas ir tās, kurās esam redzami kopā ar sev tuvajiem, jo tās tiek uzņemtas ar mērķi saglabāt atmiņas par ģimeni un draugiem. Tās ļauj vēlreiz izdzīvot brīdi, atgādinot par noskaņu, vietu un laiku. Tieši tādēļ, ejot līdzi laikam, arī viedtālrunim ir jāspēj nodrošināt nevainojama gan aizmugurējās, gan priekšējās kameras kvalitāte, kā tas ir jaunajā Huawei Mate Lite sērijas viedtālrunī, kur iestrādātas divas aizmugurējās un divas priekšējās kameras, kas nodrošina bagātīgas krāsas un attēla dzidrumu.

Fitbit laiž klajā pirmo Fitbit OS atjauninājumu

Fitbit App Gallery piedāvājumā iekļautas pazīstamu zīmolu jaunākās bezmaksas lietotnes, Fitbit, izstrādātāju jaunievedumi un vairāk nekā 100 viedpulksteņu veidnes, kas jau pirmajā acumirklī sniedz jums svarīgu informāciju.Fitbit R&D laiž klajā Fitbit Labs lietotnes un viedpulksteņus, lai veicinātu inovācijas, motivētu lietotājus un palīdzētu veidot pozitīvus paradumus. Fitbit un Deezer apvienojas, lai 2018. gadā piedāvātu globālu bezsaistes mūzikas pakalpojumu Fitbit Ionic.

Digital Freedom Festival Magnetic Latvia biznesa centrs vieno startup uzņēmumus un to atbalstītājus

Digital Freedom Festival ietvaros Magnetic Latvia biznesa centrā eksperti un startup uzņēmēji dalījās zināšanās un pieredzē par to, kā uzsākt savu biznesu Latvijā un kā to attīstīt un paplašināt globālā mērogā. Digital Freedom Festival notika Rīgā no 27. līdz 28. novembrim.

Radīta aplikācija, kas cilvēkiem ar krāsu redzes traucējumiem TV toņus ļauj uztvert atbilstoši

Rīga, Latvija — 2017. gada 29. novembrī – Samsung radījis aplikāciju SeeColors, kas cilvēkiem ar krāsu redzes traucējumiem ļaus veikt individuālu krāsu redzes diagnostiku un, balstoties uz to, automātiski noregulēs televizora displeja krāsu iestatījumus. Tādējādi šie cilvēki QLED televizorā krāsas varēs uztvert atbilstoši.

Aktuālās ziņas