Ziņas | Tehnoloģijas


Kaspersky sadarbībā ar SIA Datoru drošības tehnoloģijas piedāvā uzņēmumiem augstas klases drošības risinājumu ar vietējo

Kaspersky sadarbībā ar SIA Datoru drošības tehnoloģijas piedāvā uzņēmumiem augstas klases drošības risinājumu ar vietējo mākoņsistēmu Latvijā


2019. gada 17. oktobrī

Šodien konferencē DSS ITSEC 2019 Kaspersky un SIA Datoru drošības tehnoloģijas informēja par kopīgu pakalpojumu uzņēmumiem Latvijā — vietējo mākoņsistēmu, kas bez datu pārsūtīšanas ārpus valsts nodrošina Latvijas komercsektoram straujāku aizsardzību pret jauniem kiberdraudiem. Šī mākoņpakalpojuma pamatā ir risinājums Kaspersky Private Security Network, kas darbojas sasaistē ar Kaspersky daudzpusīgo mākoņinfrastruktūru (Kaspersky Security Network, KSN), lai iegūtu visjaunākos datus par apdraudējumiem un pārsūtītu tos klientiem. Šis ir tikai vienpusējs savienojums — tas nozīmē, ka visi valstī apkopotie dati atrodas Latvijā un nekādos apstākļos nenonāks ārpus SIA Datoru drošības tehnoloģijas uzturētā datu centra.

4 Huawei tehnoloģiju projekti, kas padara pasauli labāku

Tehnoloģijas var ne tikai izklaidēt, bet arī atvieglot dzīvi tām iedzīvotāju grupām, kas ikdienā sastopas ar dažādiem izaicinājumiem. Tādēļ tehnoloģiju uzņēmums "Huawei" visā pasaulē ir uzsācis sociālās atbildības kampaņu "Patiesie stāsti", kas iestājas par vienlīdzību un harmoniju visu cilvēku starpā, piedāvājot inovatīvus, tehnoloģiskus risinājumus. Huawei sociālās atbildības projekts vērsts cilvēces problēmu risināšanai ar tehnoloģiju palīdzību.

Vai zināt, kas ir jūsu slepenais pielūdzējs? Kaspersky brīdina, ka pārmērīgai atklātībai internetā var būt smagas sekas

2019. gada 16. oktobrī
Ja esat lasījis sera Artura Konana Doila detektīvstāstus par Šerloku Holmsu vai redzējis tv seriālu, jūs zināt, ka talantīgam detektīvam vajag tikai pāris mirkļu, lai uzzinātu kādu ne pārāk acīmredzamu informāciju par jebkuru personu. Savukārt mūsdienās ar pāris sekundēm pietiks pat ar šo profesiju nesaistītiem ļaudīm — visu ko var atrast internetā un slīkt mūsu publicētās informācijas nebeidzamajā straumē. Mēs mēdzam būt pārāk atklāti, un tas ir saistīts ar noteiktiem riskiem.

SAP Latvia vadītājs: uzņēmumiem jākļūst inteliģentiem un jāstrādā atbilstoši 21.gadsimta digitālajām tendencēm

Lai informētu par jaunākajiem sasniegumiem inovatīvo tehnoloģiju jomā, kā arī, lai iepazīstinātu ar pasaules un Latvijas vadošo nozares ekspertu pieredzes stāstiem, 2019.gada 16.oktobrī no plkst.8.30 Radisson Blu Latvija (Elizabetes ielā 55) norisināsies SAP Intelligent Enterprise Day.

4 lietas, ko pārdevēji jums nepasaka, pērkot jaunu televizoru

Jauna televizora iegāde ir nopietns lēmums – tie ir salīdzinoši lieli izdevumi, un Samsung veiktais pētījums* rāda, ka cilvēki Latvijā jaunu televizoru iegādājas vidēji reizi sešos gados. Tāpēc ir svarīgi pirkumu rūpīgi pārdomāt un iztaujāt elektronikas preču veikala konsultantu, lai izvēlētos sev piemērotāko ierīci. Samsung produktu treneris Jaroslavs Romanovičs norāda uz četriem būtiskiem aspektiem, par ko pārdevēji bieži nerunā, bet par ko noteikti vajadzētu pajautāt.

5G – jaunais zelta "zīda ceļš"

Šogad mēs izteicām desmit prognozes spēcīgiem globāliem tehnoloģiskiem risinājumiem jeb megatrendiem, kas pārņems pasauli līdz 2025.gadam. Starp tiem noteikti ir 5G tīkla pārklājums, mākslīgā intelekta izmantošanas iespējas, mājas robotu pārvaldīšana un viedā asistenta izmantošana.

Kaspersky komentārs: kā izvairīties no Instagram konta uzlaušanas

2019.gada 14. oktobrī
Jau ziņots, ka slavenā radio zvaigzne Maija Rozīte-Krištopāne šonedēļ kļuva par kibernoziedznieku upuri. Par šo incidentu 11. oktobrī paziņoja viņas radiniece Nikola Krištopāne. Tika ziņots, ka profils @maijarozite ticis uzlauzts ceturtdien, 10, oktobrī plkst.14. Kā rezultātā slavenība zaudēja piekļuvi savam Instagram profilam, kuram bija vairāk kā 13 000 sekotāju.

Lielie uzņēmumi lēš, ka kiberuzbrukuma radītie finansiālie zaudējumi sasniedz 1,4 milj. USD

2019. gada 11. oktobrī
Saskaņā ar gadskārtējo aptauju, ko veikuši Kaspersky un B2B International, lielie uzņēmumi ar iekšējo drošības vadības centru (SOC) lēš, ka to finansiālie zaudējumi no kiberuzbrukuma ir 675 tūkst. USD, kas ir mazāk par pusi no vidējām ietekmes izmaksām visās lielo uzņēmumu līmeņa organizācijās (1,41 milj. USD). Viena no pārmaiņām, ko uzņēmums var izmantot, lai samazinātu datu drošības pārkāpuma radītos zaudējumus, ir nodarbināt datu aizsardzības speciālistu — 34 % visu lielumu uzņēmumu, kur ir šis amats, informēja, ka kiberincidents nav izraisījis naudas zaudējumu.

Ceļojumu kiberstress: Ceļošana ir digitālo apdraudējumu pilna. Kā tikt galā ar tiem?

2019. gada 10. oktobrī
Klāt rudens, un ļaudis sāk plānot braucienus gada drūmajam laikam — rudenim un ziemai. Lai brauciens būtu veiksmīgs, nedrīkst aizmirst, ka daudzi ceļotāji saskaras ar ceļojumu pikšķerēšanas un datu zādzības apdraudējumu. Ir izšķirīgi svarīgi to ņemt vērā un rūpīgi pārbaudīt datus visos brīvdienu posmos, sākot no plānošanas.

Pētījums: vairāk nekā puse Latvijas influenceru ir blēži

Tiek lēsts, ka 2020. gadā līdzekļu apgrozījums influenceru mārketingā būs 5 līdz 10 miljardi dolāru. Skaidrs, ka ar šādu peļņas potenciālu daudziem rodas vēlme uzaudzēt savu profilu straujāk, nekā tas ir iespējams ar godīgiem līdzekļiem. Cik liels ir krāpšanas apjoms Latvijā atsevišķi un Baltijā kopumā? Komunikācijas aģentūras "A. W. Olsen & Partners" un "Instagram" un "YouTube" blogeru analīzes platformas "HypeAuditor" veiktais pētījums liecina, ka 53 % influenceru Baltijā ir novērojamas krāpšanas pazīmes. Latvijā rezultāti ir tādi paši.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri