Ziņas | Tehnoloģijas


Mākslīgais intelekts viedtālrunī – ko tas īsti nozīmē?

Mobilajos tālruņos esošo procesoru skaitļošanas jauda būtiski palielinās ar katru gadu. Taču jaudas palielināšana vien bez informācijas analīzes un objektu vai valodu identificēšanas spējas nespēj nodrošināt ievērojamu izrāvienu tehnoloģiju jomā. Huawei ir pirmais telefonu ražotājs, kas to ir sapratis un jau ir ieviesis mākslīgo intelektu (MI) savos viedtālruņos, kas paver jaunu ceļu tehnoloģiju izaugsmei un sniedz nebijušas iespējas.

Kiberdrošība, digitālā brīvība un blokķēde: Kaspersky Lab pievienojas Enterprise Ethereum Alliance

2018. gada 22. martā
Blokķēde nenozīmē tikai bitmonētas, vai ne? Patiesībā blokķēdi var izmantot milzīgā ekosistēmā, sākot no e-balsošanas līdz taisnīgai tirdzniecībai. Kaspersky Lab iekšējā inkubatorā jau tiek izstrādāti vairāki blokķēdes projekti, tāpēc tagad uzņēmums pievienojas pasaules lielākajai blokķēdes iniciatīvai Enterprise Ethereum Alliance. Ar šo soli uzņēmums nonāks jaunā uz blokķēdes tehnoloģiju balstītu risinājumu izstrādes līmenī, kas ļauj Kaspersky Lab sadarboties ar apvienības dalībniekiem, dalīties pieredzē un apmeklēt darba grupas.

Digitālajā nedēļā uzsvērs datu pieejamības nozīmi e-pārvaldē

Pašlaik Latvijā sabiedrība elektroniski var saņemt vairāk nekā 500 valsts un pašvaldību pakalpojumu, elektroniski nosūtīt un saņemt dokumentus.

Mākslīgais intelekts ilgtermiņā veicinās apdrošināšanas cenu samazinājumu

Mākslīgais intelekts vairs nav tāla nākotne, tas ir ienācis mūsu ikdienā un darbā. Jaunās Volkswagen komerctransporta automašīnas nav iedomājamas bez mākslīgā intelekta – adaptīvā kruīza kontrole, automātiskais distances regulējums, priekšējie, aizmugures un sānu distances sensori u.c., kas samazina arī negadījumu skaitu. Apdrošināšanas eksperti uzsver, ka, pateicoties šīm tehnoloģijām, ilgtermiņā samazināsies arī apdrošināšanas cenas.

Latvijas tīro tehnoloģiju jaunuzņēmumi aicināti piedalīties jaunajā PowerUp! konkursā

1. martā sākās pieteikšanās InnoEnergy rīkotajam tīro tehnoloģiju jaunuzņēmumu (start-up) konkursam PowerUp!, kas ir lielākais šāda veida konkurss Centrāleiropā un tiek rīkots jau ceturto reizi pēc kārtas, sniedzot lieliskas biznesa attīstības iespējas un palīdzot dalībniekiem veidot atpazīstamību starptautiski.

Neaizmirstiet digitālo laulību līgumu: šķiršanās apdraud privāto dzīvi

Tā kā tiešsaistes kontu un pievienoto ierīču nozīme mūsu ikdienā turpina pieaugt, personām, kas ir tuvās attiecībās, kļūst arvien grūtāk noteikt privātās dzīves robežas. Bet kas notiek, ja pāris izšķiras? Kaspersky Lab un Toluna pētījums visā pasaulē liecina, ka 21 % ļaužu ir izspiegojis bijušo partneri, izmantojot tiešsaistes kontu, kam abi varēja piekļūt, bet, ņemot vērā atriebību, kas ir atraidītu mīļoto galvenā motivācija, šī ir tikai aisberga redzamā daļa, ja ir runa par konfidencialitātes riskiem, ar ko pēc šķiršanās saskaras mūsdienu partneri.

Samsung prezentē jaunos Galaxy S9 un S9+ viedtālruņus

RĪGA, Latvija, 2018. gada 26. februāris – Samsung laidis klajā viedtālruņus Samsung Galaxy S9 un S9+. Jaunajiem modeļiem ir labākā kamera, kāda Samsung viedtālruņos līdz šim bijusi, un tā mainīs to, kā dalāmies ar saviem iespaidiem. Kameru duālais diafragmas atvērums ļauj uzņemt vēl labākas bildes īpaši vāja apgaismojuma apstākļos, īpaši lēnās kustības video nodrošinās, ka netiek palaists garām ne mirklis, savukārt AR Emoji emocijzīmes saziņu padarīs personiskāku.

Rīga iekaro starptautisku atpazīstamību tehnoloģiju vidē

Pirms divām nedēļām Rīgā notikušajā konferencē TechChill norisinājās vairāk kā 700 individuālu tikšanos starp reģiona jaunuzņēmumiem un starptautiskiem investoriem, kas ir pirmais solis uz nopietnām investīcijām Latvijas jaunuzņēmumos. Organizatori uzsver, ka tieši šīs tikšanās ir būtiskākais pierādījums milzīgajai interesei par Latvijā radītām idejām un praktisks signāls par Latvijas nākotnes veiksmes stāstu radīšanu.

Tech Espresso: rīta sarunas par to, kā sabiedrība sadzīvo ar tehnoloģiju radītām pārmaiņām kopā ar Robertu Ķīli

Šī gada 28. februārī plkst. 9.00 dalīto pakalpojumu centrā Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) notiks otrā rīta sarunu cikla Tech Espresso tikšanās kopā ar sociālantropologu, Royal Society of Arts biedru Robertu Ķīli, lai kopīgi diskutētu par to, kā sabiedrība sadzīvo ar tehnoloģiju – mākslīga intelekta, automatizācijas, robotikas – radītajām pārmaiņām dažādos laika posmos, pētot tās uzvedības modeļus.

Daudzfunkciju ļaunprogrammatūras izplatīšanai hakeri izmantojuši ziņapmaiņas lietotnes Telegram iepriekš nezināmu...

Daudzfunkciju ļaunprogrammatūras izplatīšanai hakeri izmantojuši ziņapmaiņas lietotnes Telegram iepriekš nezināmu ievainojamību

2018. gada 15. februārī
Kaspersky Lab pētnieki ir konstatējuši tā dēvētos savvaļas uzbrukumus, ko veic jauna ļaunprogrammatūra, kas izmanto agrāk nezināmu ievainojamību datorlietotnē Telegram. Ievainojamība tika izmantota, lai piegādātu daudzfunkciju ļaunprogrammatūru, ko atkarībā no datora var izmantot par sāndurvīm vai rīku, kas piegādā ieguves programmatūru. Pētījums liecina, ka šī ievainojamība kopš 2017. gada marta tiek aktīvi izmantota kriptonaudas, tostarp Monero, Zcash u. c., ieguves funkcijām.

Aktuālās ziņas