Ziņas | Tehnoloģijas


"5G Techritory’’ foruma ietvaros Rīga kļūs par Eiropas 5G tīkla galvaspilsētu

Latvijā 5G tīkls LMT būs pieejams jau no 2019. gada sākuma

5G ir šobrīd jaunākā mobilo sakaru paaudze, kas rada pilnīgi jaunas iespējas ikvienā nozarē un sektorā. Tehnoloģija pavērs pilnīgi jaunas iespējas – gan 5G infrastruktūras ražotājiem, gan mobilo telefonu operatoriem, gan arī uzņēmējiem un ikdienas lietotājiem. Nākošnedēļ Rīgā norisināsies starptautiskais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums "5G Techritory", kas vienuviet pulcēs pasaules vadošās tehnoloģiju kompānijas un Eiropas politikas veidotājus kopīgās diskusijās par 5G tīkla nākotnes potenciālu.

Vai esat ar mieru, ka Facebook nostājas starp jums un banku?

2018. gada 14. septembrī
Lūk jums pāris Kaspersky Lab ekspertu piektdienas jautājumu. Pirmais: vai jūs uzticaties savai bankai? Otrais: vai jūs uzticaties Facebook? Ja atbildes uz šiem jautājumiem ir atšķirīgas, tad jūs var ieinteresēt un mazliet satraukt ziņa, ka Facebook vēlas sadarboties ar bankām, lai Facebook Messenger varētu kļūt par tādu kā saskarni starp lietotāju un banku.

Sakaru problēmas sestdaļai sabojā attiecības

2018. gada 12. septembrī
Pastāvīgi sakari tagad ir obligāta gādības izpausme. Saskaņā ar Kaspersky Lab pētījumu savienojamība ir kļuvusi par svarīgu pienākumu pret ģimeni, draugiem un tuviniekiem. Pētījums liecina, ka tad, kad ļaudis nevar izmantot ierīces, viņi visvairāk raizējas par to, ka ģimene un draugi uztrauksies par viņiem (51 %) un ka viņi nevarēs palīdzēt ģimenes loceklim, ja kaut kas atgadīsies (45 %).

Kaspersky Lab komentārs par British Airways datu noplūdi

2018. gada 10. septembrī
«Klientiem, kas uzņēmumam uztic konfidenciālu informāciju, ir jābūt pilnīgi pārliecinātiem, ka viņu dati tiek uzglabāti drošā veidā. British Airways ir vispāratzīta un uzticama aviosabiedrība, bet nesenie jaunumi, ka ir skarti 380 tūkstoši darījumu, liecina, ka ieviestie drošības risinājumi ir nepietiekami. Tomēr patīkami, ka, reaģējot uz šo ielaušanos, British Airways ir veikusi nepieciešamos piesardzības pasākumus, informējot savus klientus.

Konferencē atklāj jaunākās mākslīgā intelekta tehnoloģijas

Samsung iezīmē jaunākās tendences tehnoloģiju jomā

Pagājušajā nedēļas nogalē Berlīnē notikušās pasaules inovāciju izstādes IFA 2018 laikā uzņēmums Samsung Electronics iepazīstināja ar jaunākajiem sasniegumiem mākslīgā intelekta un lietu interneta (Internet of Things) jomās, prezentējot jaunus gudros produktus, kas ne vien atvieglos ikviena cilvēka sadzīvi, bet arī ietekmēs turpmāko tehnoloģiju tirgus attīstību.

Kaspersky Lab jaunākais vecāku kontroles pārskats atspoguļo bērnu šīsvasaras darbības tiešsaistē

2018. gada 4. septembrī
Kaspersky Lab jaunākais pārskats iepazīstina ar bērnu darbībām tiešsaistē vasaras brīvlaikā visā pasaulē, pamatojoties uz uzņēmuma vecāku kontroles moduļu statistiku. Pētījumā ir atklāts, ko bērni skatījās, klausījās, pirka un meklēja internetā, kad negāja skolā.

Digitālo prasmju darbnīcās Latvijas iedzīvotāji mācās dzīves situācijas risināt elektroniski

Iespēju pilnveidot zināšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotajās digitālo prasmju darbnīcās 29. augustā izmantojuši tukumnieki un talsinieki. Darbnīcu dalībniekiem bija iespēja uzzināt, kā digitālajā vidē parūpēties par savu datu drošību un pārliecināties, kā ikdienu atvieglo eID karte un e-paraksts, kā arī uzzināt vairāk par dažādās dzīves situācijās noderīgiem e-pakalpojumiem.

Ceturtdaļa ļaužu labāk staigātu kaili nekā bez internetam pievienotas ierīces

2018. gada 28. augustā
Sākot no palīdzības nokļūt no punkta A punktā B līdz ēdiena pasūtīšanai un saziņai ar draugiem, digitālā vide tagad ir tā iesakņojusies mūsu ikdienā, ka piekļuves trūkums internetam var būt liela problēma. Saskaņā ar Kaspersky Lab jauno pētījumu patiesībā ļaudis pašlaik ir tik ļoti atkarīgi no savienojamības, ka 23 % labāk gribētu tikt pieķerti kaili sabiedriskā vietā nekā nepaņemt līdzi pievienoto ierīci, tāpēc ir svarīgāk nekā jebkad agrāk pienācīgi rūpēties par savām ierīcēm un nodrošināt stabilu savienojumu, lai kur mēs būtu un ko darītu.

Zināmi konkursa Creative Business Cup nacionālie finālisti

Pagājušajā nedēļā kopstrādes telpās Teikums tika aizvadīts jauno uzņēmēju konkursa Creative Business Cup pusfināls, kura laikā 20 izvēlētie dalībnieki klātesošajiem prezentēja savas inovatīvās biznesa idejas. Sīvā konkurencē žūrijas pārstāvji noteica piecus spēcīgākos pretendentus, kuri rudenī turpinās cīņu nacionālajā finālā. Starptautiskais konkurss Latvijā tiek organizēts jau sesto reizi, un tā uzvarētājs iegūs iespēju doties uz lielo finālu, kas novembrī norisināsies Kopenhāgenā Global Entrepreneurship Week nedēļas ietvaros.

LG mākslīgā intelekta robotikas jauno laikmetu ievadīs ar valkāšanai paredzētu robotu

LG Electronics, kas nākamajā desmitgadē apņēmies kļūt par vadošo pakalpojumu sniegšanas robotu izstrādātāju, IFA 2018 izstādē sabiedrībai prezentēs savu pirmo uz cilvēkiem orientēto robotu, kas paredzēts valkāšanai. Pretstatā LG Electronics iepriekš prezentētajiem robotiem, piemēram, Guide Robot, Cleaning Robot un Serving Robot, LG CLOi SuitBot pats nepārvietojas, piemēram, pa lidostu uzgaidāmajām telpām un viesnīcu gaiteņiem. Šis robots palīdz atbalstīt kājas, nodrošinot tā lietotājam lielāku mobilitāti.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  kasko  kasko apdrošināšana