Ziņas | Tehnoloģijas


Digital Freedom Festival un LatBAN izsludina pieteikšanos startup konkursam

Digital Freedom Festival sadarbībā ar biedrību Latvijas Biznesa enģeļu tīkls (LatBAN) izsludina pieteikšanos pirms-sēklas (pre-seed) stadijas startup uzņēmumiem novembra Investīciju sesijai. Pirmo reizi 10 labākie startup uzņēmēji prezentēs savu biznesa ideju Digital Freedom Festival ietvaros 28.novembrī Latvijas un starptautiskajiem biznesa eņģeļiem. Plānots, ka festivālu apmeklēs līdz pat 1300 dalībnieku no visa reģiona, tai skaitā, investori, korporāciju vadītāji un žurnālisti.

Digital Freedom Festival un Lattelecom vairos sinerģiju starp startup uzņēmumiem un korporācijām

Tehnoloģiju uzņēmums Lattelecom kļuvis par startup, tehnoloģiju un dzīvesstila festivāla Digital Freedom Festival stratēģisko partneri, lai vairotu ciešāku sadarbību starp startup uzņēmumiem un korporācijām. Turpinot jau pagājušajā gadā iesākto iniciatīvu, Lattelecom galvenais šī gada pasākuma vadmotīvs ir "Suits meet Hoodies"1, uzsverot, ka sinerģijā starp biznesa un startup uzņēmumiem var dzimt jaunas un perspektīvas idejas biznesa attīstībai un straujākai inovatīvu tehnoloģiju ieviešanai.

Automazgātavas uzlaušana. Vai tiešām?

Šķiet, nav viedierīču, kas kaut reizi nebūtu uzlauztas, tomēr visu laiku atklājas arvien jaunas un jaunas viedlietas, kuras, izrādās, arī var uzlauzt. Gandrīz katrā konferencē Black Hat runātāji pastāsta par visneiedomājamākajām ierīcēm, kam nav paveicies un tās ir nonākušas viņu rokās. Kaspersky Lab eksperti pastāstīs par interesantākajiem gadījumiem.

Brīvdabas festivāls iNOVUSS pulcēs uzņēmējdarbības un tehnoloģiju interesentus

25. un 26. augustā Rīgā, Lucavsalā notiks inovāciju un tehnoloģiskās jaunrades festivāls iNOVUSS, kas brīvā, radošā un "pasaules elpas" piepildītā vidē pulcēs gan tos, kuri tikai plāno kļūt par uzņēmējiem, gan jau savā darbības jomā veiksmīgi strādājošos, kas meklē izaicinājums sava biznesa attīstīšanai.

Mobilās tehnoloģijas: populārākie mīti un patiesības

Tehnoloģijas mūsdienās attīstās tik strauji, ka dažkārt ir grūti izsekot visām niansēm un kliedēt aizspriedumus, tāpēc rodas mīti un urbānās leģendas. Mobilo operatora BITE tehnoloģiju eksperti atspēko dažus populārākos tehnoloģiju mītus, ar kuriem ikdienā sastopas visbiežāk.

"Tele2" paplašina ierīču piedāvājumu, gaidāmi arī vairāki jaunumi

Vadošais mobilo sakaru operators "Tele2" paplašinājis ierīču klāstu un turpmāk gan centros visā Latvijā, gan arī savā interneta veikalā piedāvās jaunus tālruņu modeļus, planšetes un datorus no tādiem ražotājiem kā Alcatel, Apple, Asus, Cat, HTC, Huawei, Samsung, Sony un Xiaomi. Nesen "Tele2" klāstā nonāca arī jaunais Nokia 3310 modelis, kas augstā pieprasījuma dēļ šobrīd pieejams ierobežotā daudzumā.

Kas izdevīgāks – benzīns vai dīzelis?

Dažkārt benzīna un dīzeļdzinēju salīdzināšana šķiet tikpat mūžīga kā jautājums par to, vai pirmā bija vista vai ola. Ja pēdējais balstās pieņēmumos, tad jautājumu par dzinējiem var izskaidrot racionāli. Latvijā teju 60% automobiļu ir ar dīzeļdzinējiem. Kāpēc? Vai tiešām tas ir izdevīgāk?

Vairāk nekā 28 tūkstoši atšifrētu ierīču un pāri par 100 sadarbības partneru visā pasaulē — No More Ransom atzīmē gada..

Vairāk nekā 28 tūkstoši atšifrētu ierīču un pāri par 100 sadarbības partneru visā pasaulē — No More Ransom atzīmē gada jubileju.

2017. gada 31. jūlijā
Pirms gada Nīderlandes Valsts policija, Eiropols, McAfee un Kaspersky Lab aizsāka iniciatīvu No More Ransom. Šodien tajā piedalās vairāk nekā 100 partneru, tostarp Latvijas Valsts policija, jo ziņās turpina dominēt informācija par izspiedējvīrusu uzbrukumiem uzņēmumiem, valdībām un privātpersonām visā pasaulē.

Kā kafijas automāts izslēdza rūpnīcas vadības telpu

Anonīms ķīmijas inženieris nesen informēja par kafijas automātu, kas izslēdza rūpnīcas vadības telpu, pieslēdzoties lokālam kafijas automāta tīklam. Izpētot cēloņus, tika konstatēts, ka izspiedējvīruss WanaCrypt0r 2.0 (jeb tā dēvētais WannaCry) pieslēdzas kafijas aparātam un caur to ar interneta starpniecību piekļuva uzņēmuma darba datoriem.

KPMG un Microsoft vienojas par stratēģisko sadarbību Latvijā – piedāvās kopīgus datu aizsardzības ...

KPMG un Microsoft vienojas par stratēģisko sadarbību Latvijā – piedāvās kopīgus datu aizsardzības un biznesa digitalizācijas risinājumus

KPMG Baltics un Microsoft Latvia ir noslēguši sadarbības līgumu ar mērķi, papildus starptautiskajai stratēģiskajai sadarbībai, arī Latvijā aktivizēt datu aizsardzības, analītikas, kā arī citu digitālo biznesa risinājumu izstrādi. Viens no pirmajiem sadarbības virzieniem būs risinājumi personas datu aizsardzības jomā, kā arī jaunu biznesa piedāvājumu izstrāde un ieviešana datu analītikas jomā.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti