Ziņas | Tehnoloģijas


Uzbrucēji cenšas iezagties Google Play, ievietojot Trojas zirgus Ztorg vienu otrā

2017. gada 28. jūnijā

Kaspersky Lab eksperti veikalā Google Play Store ir konstatējis lietotnes Ztorg, kas acīmredzami liecina, ka kibernoziedznieki izmēģina visdažādākos veidus, kā ļaunprogrammatūru dabūt cauri aizsardzībai — šajā gadījumā pa posmiem instalējot ļaundabīgo kodu un šifrēto sakņošanās Trojas zirgu pārklājot ar īsziņu Trojas zirgu. Kamēr uzbrucēji gaidīja sakņošanās Trojas zirga izpildi, viņi izmantoja īsziņu Trojas zirgu, lai iegūtu naudu no upuriem ar paaugstinātas maksas īsziņām. Kopš 2017. gada maija vidus šīs lietotnes ir lejupielādētas vairāk nekā 50 tūkstošus reižu, bet tagad ir dzēstas no Google Play.

Kaspersky Lab jaunākais pārskats parāda, cik atšķirīgi ir bērni visā pasaulē

2017. gada 6. jūnijā

Kaspersky Lab ir publicējis jaunāko pārskatu par konstatējumiem datoros, ko lieto bērni. Analīze liecina, ka, izmantojot datorus, tagad bērni visā pasaulē vidēji mazāk nekā pirms gada sazinās, spēlē un piekļūst pieaugušajiem paredzētam saturam, bet biežāk atver tīmekļa vietnes ar informāciju par narkotikām, alkoholu un tabaku. Pēdējais temats īpaši interesē bērnus Ziemeļamerikā, Okeānijā un Rietumeiropā.

Siers bez maksas ir tikai otrajai pelei jeb kā pasargāt sevi no kibergarnadžiem

Kibernoziedznieki nesnauž un ir gatavi izmantot mūsu vājības – pērn kopumā kiberuzbrukumu skaits salīdzinājumā ar 2015.gadu ir palielinājies par 38%, liecina PwC pētījums, arī nupat teju visa pasaule saskarās ar masveida izspiedējvīrusu, tāpēc lietotājiem ir jādomā par savu ierīču un datu drošību, uzskata mobilo sakaru operatora Bite vadītājs Kaspars Buls.

Mākslīgā intelekta ēnā: vai cilvēce ir gatava zaudēt vairāk nekā 40% darbavietu?

Tehnoloģiju uzvaras gājiens un to eksponenciālais pieaugums mūsu ikdienas dzīvē, ir veicis kardinālas izmaiņas nākotnes darba tirgū. Eksperti prognozē milzu lēcienu zinātnē, ražošanā, izglītībā un daudzās citās dzīves jomās. Viedās tehnoloģijas ir klāt un tās aizvietos daudzas darbavietas.

Aicinājums dalībai konkursā "Technology Fast 50 Central Europe 2017"

Deloitte paziņo, ka tiek uzsākta reģistrācija dalībai "Technology Fast 50 Central Europe" konkursā. Šajā konkursā tiek aicināti piedalīties gan esošie, gan jauni strauji augošie tehnoloģiju uzņēmumi no dažādām Centrāleiropas valstīm: Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Bulgārijas, Horvātijas, Čehijas, Igaunijas, Ungārijas, Kosovas, Lietuvas, Maķedonijas, Moldovas, Melnkalnes, Polijas, Rumānijas, Serbijas, Slovākijas, Slovēnijas un Latvijas.

Konfidencialitātes nodrošināšana tiešsaistē: Kaspersky Lab iepazīstina ar Mac un PC datoriem domātu savrupo virtuālo...

Konfidencialitātes nodrošināšana tiešsaistē: Kaspersky Lab iepazīstina ar Mac un PC datoriem domātu savrupo virtuālo privāto tīklu

2017. gada 26. maijā
Kaspersky Lab ir izlaidis Secure Connection — tas ir risinājums datplūsmas šifrēšanai Windows un Mac datoros. Balstoties uz virtuālā privātā tīkla tehnoloģiju, tas automātiski nodrošina šifrēšanu, kad datu pārtveršanas draudi ir visbīstamākie lietotājam, piemēram, veidojot savienojumu ar publisko Wi-Fi tīklu vai izmantojot internetbanku vai citas vietnes ar konfidenciālu informāciju.

Kosmonauts vadīs Latvijā pirmās darba pārrunas jaunajiem talantiem

"Strādā jebkur!" dienas ietvaros, kas norisināsies šodien 26. maijā Sporta ielā 2, ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt uzņēmuma Squalio pop-up filiāli, kurā apmeklētājus gaidīs Latvijā pirmais kosmonauts un aicinās pieteikties darbam perspektīvajā IT jomā.

Kaspersky Lab komentārs par WannaCry uzbrukumu

12. maijā tika izvērsts ļoti plašs izspiedējvīrusa uzbrukums, kas skāra organizācijas visā pasaulē. Kaspersky Lab pētnieki ir izanalizējuši datus un var apstiprināt, ka uzņēmuma aizsardzības apakšsistēmas ir konstatējušas vismaz 45 tūkstošus inficēšanas mēģinājumu 74 valstīs. Latvijas lietotāji arī tika pakļauti šim uzbrukumam.

Meitenes no IT nozares iedrošina – nekad nav par vēlu pievērsties eksaktajām zinātnēm un IT

Vakar, 27.aprīlī, starptautiskās "Meitenes IKT nozarē" dienas ietvaros studenti un jaunie profesionāļi pulcējās Tele2 Shared Service Center rīkotā pasākumā "Girls Make IT Happen". Pasākumā tika runāts par pastāvošajiem dzimumu stereotipiem eksakto zinātņu un informācijas tehnoloģijas (IT) jomās, kā arī ar iedvesmojošiem pieredzes stāstiem un iedrošinājumiem nebaidīties no eksaktajām zinātnēm un izaicinājumiem dalījās gan nozares profesionāļi, gan arī studenti.

Vai pirātisma lielvalsts var kļūt par inovāciju lielvalsti?

Ar šādu diskusijas nosaukumu Intelektuālā īpašuma dienā, 26. aprīlī, biedrība "Par legālu saturu!", "Microsoft Latvia", "SQUALIO" un Datorprogrammu autortiesību apvienība aktualizēs intelektuālo īpašumu, maksimāli iekļaujot visus aspektus: tiesiskos, faktiskos, emocionālos un psiholoģiskos, mēģinot konkretizēt, ko nodara nelegālā satura lietošanas un pirātisma riski.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss