Ziņas | Tehnoloģijas


Kaspersky Lab komentārs par WannaCry uzbrukumu

12. maijā tika izvērsts ļoti plašs izspiedējvīrusa uzbrukums, kas skāra organizācijas visā pasaulē. Kaspersky Lab pētnieki ir izanalizējuši datus un var apstiprināt, ka uzņēmuma aizsardzības apakšsistēmas ir konstatējušas vismaz 45 tūkstošus inficēšanas mēģinājumu 74 valstīs. Latvijas lietotāji arī tika pakļauti šim uzbrukumam.

Meitenes no IT nozares iedrošina – nekad nav par vēlu pievērsties eksaktajām zinātnēm un IT

Vakar, 27.aprīlī, starptautiskās "Meitenes IKT nozarē" dienas ietvaros studenti un jaunie profesionāļi pulcējās Tele2 Shared Service Center rīkotā pasākumā "Girls Make IT Happen". Pasākumā tika runāts par pastāvošajiem dzimumu stereotipiem eksakto zinātņu un informācijas tehnoloģijas (IT) jomās, kā arī ar iedvesmojošiem pieredzes stāstiem un iedrošinājumiem nebaidīties no eksaktajām zinātnēm un izaicinājumiem dalījās gan nozares profesionāļi, gan arī studenti.

Vai pirātisma lielvalsts var kļūt par inovāciju lielvalsti?

Ar šādu diskusijas nosaukumu Intelektuālā īpašuma dienā, 26. aprīlī, biedrība "Par legālu saturu!", "Microsoft Latvia", "SQUALIO" un Datorprogrammu autortiesību apvienība aktualizēs intelektuālo īpašumu, maksimāli iekļaujot visus aspektus: tiesiskos, faktiskos, emocionālos un psiholoģiskos, mēģinot konkretizēt, ko nodara nelegālā satura lietošanas un pirātisma riski.

Eksperts: tehnoloģiju jaunuzņēmumi liek pamatus modernai industrijai

Projekti, pie kuriem jau patlaban strādā Latvijā bāzētie zinātnes un augsto tehnoloģiju jaunuzņēmumi, var likt pamatus modernai, uz nākotni vērstai industrijai, pēc akcelerācijas platformas "Komercializācijas reaktors" rīkotās investoru un partneru dienas atzina tās dibinātājs un vadītājs Nikolajs Adamovičs.

Baltkrievijā novērtē Latvijas pozitīvo pieredzi e-pārvaldes attīstībā

Ceturtdien, 2017. gada 20. aprīlī 24. Starptautiskā telekomunikāciju, informācijas un banku tehnoloģiju specializētā foruma TIBO-2017 ietvaros Minskā, notika vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda tikšanās ar Baltkrievijas sakaru un informatizācijas ministru Sergeju Popkovu.

Jaunais trends ir iepazīt auditoriju, nevis tehnoloģijas

B2B jeb bizness biznesam, pēdējo desmit gadu laikā ir piedzīvojis lielas pārvērtības, neraugoties uz mītu, ka B2B mārketings ir blāvs vai garlaicīgs, ka radošumam nav vietas šajā biznesā. Pārvērtības pēdējos gados ir veicinājušas dažādas izmaiņas nozarē, tajā skaitā ir mainījusies pasākumu rīkošanas nozīme, mainījusies satura mārketinga nozīme, globālās tirdzniecības iespējas ir ietekmējušas pārdošanas stratēģijas, tās tiek sasaistītas kopā ar daudzkanālu pārdošanu, tomēr, lai arī kādas metodes tiktu pielietotas, liela nozīme ir personiskajam kontaktam un tam, ko vēlas klients, kāda ir viņa auditorija.

Brīnišķīgā jaunā pasaule: Antarktikas biennāle un Kaspersky Lab nogādā mākslu Antarktīdā

Ir noslēgusies vērienīgā mākslinieciskā ekspedīcija uz Antarktīdu, kas norisinājās projekta Antarktikas biennāle ietvaros, kuras sponsors un sadarbības partneris ir Kaspersky Lab. 11 dienu ilgajā jūras braucienā ar ledlauzi «Akadēmiķis Sergejs Vavilovs» mākslinieku, mūziķu, pētnieku, tehnisko vizionāru un filozofu grupa veica vairāk nekā tūkstoš kilometru starp aisbergiem pa ledainajiem Dreika šauruma ūdeņiem. Katru dienu visa ceļojuma laikā ekspedīcijas dalībnieki veidoja mākslinieciskās instalācijas, kas atspoguļo Zemes galējā dienvidu kontinenta skaistumu un trauslumu.

Noķer viņus, ja vari: kā eksperti meklē hakerus, kas no Bangladešas centrālās bankas nozaga 81 miljonu dolāru

Konferencē Security Analyst Summit Kaspersky Lab pastāstīja par kibergrupējuma Lazarus darbības izmeklēšanas rezultātiem. Tā ir pazīstama hakeru banda, kas, domājams, ir atbildīga par 81 miljona USD zādzību no Bangladešas bankas 2016. gadā — šis incidents ir kļuvis par līdz šim vienu no lielākajām un sekmīgākajām kiberlaupīšanām. Vairāk nekā gadu ilgā izmeklēšana ļāva ekspertiem ne vien sīki izpētīt grupējuma paņēmienus un rīkus, bet arī novērst vismaz divas jaunas lielu summu izlaupīšanas no finanšu iestādēm.

2016. gada 2. pusgadā gandrīz 40 % rūpniecisko datoru ir saskārušies ar kiberuzbrukumu

2017. gada 31. martā

Vidēji divas piektdaļas ar rūpniecības uzņēmumu tehnoloģisko infrastruktūru saistīto datoru 2016. gada otrajā pusē ir saskārušās ar kiberuzbrukumiem. Tas ir teikts Kaspersky Lab pārskatā «Rūpniecisko automatizācijas sistēmu apdraudējumu aina 2016. gada 2. pusgadā». Uzbrukumam pakļauto rūpniecisko datoru īpatsvars ir audzis no vairāk nekā 17 % 2016. gada jūlijā līdz vairāk nekā 24 % 2016. gada decembrī. Trīs galvenie inficēšanās avoti bija internets, noņemamās atmiņas ierīces un ļaundabīgi e-vēstuļu pielikumi un skripti, kas ir iegulti e-vēstuļu rumpī.

"Tele2" klientiem iespēja iepriekšpasūtīt jaunos Samsung Galaxy S8 un S8+ telefonus

Vadošais mobilo sakaru operators "Tele2" līdz ar jauno Samsung Galaxy S8 un S8+ telefonu prezentāciju 29.martā, ir uzsācis to iepriekšpārdošanu savā interneta veikalā. Šobrīd abi jaunie Samsung Galaxy modeļi pie "Tele2" iepriekšpārdošanā pieejami melnā (Midnight Black) un pelēkzilā (Orchid Grey) krāsā. Plānots, ka "Tele2" klienti, kas izvēlēsies jaunos Samsung Galaxy modeļus iegādāties jau šobrīd, savus tālruņus saņems, sākot ar šī gada 18.aprīli jeb vismaz astoņas dienas pirms to parādīšanās veikalu plauktos.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma