Ziņas | Tehnoloģijas


Latvijā aiz zīmola "Apple" slēptu pikšķerēšanas uzbrukumu skaits 2019. gada pirmajā pusē skāris 13,05 % macOS lietotāju

2019. gada 17. septembrī

Lai Mac datoru, iOS pārvaldītu mobilo ierīču un saistīto tīmekļa pakalpojumu ekosistēmas lietotājus ievilinātu krāpnieciskās shēmās, pret viņiem vērstu aiz zīmola "Apple" slēptu pikšķerēšanas uzbrukumu skaits 2019. gada pirmajā pusē ir sasniedzis 1,6 miljonus. Šis skaitlis par aptuveni deviņiem procentiem pārsniedz visā 2018. gadā piedzīvoto šādu uzbrukumu skaitu. Augošais populāro digitālo ierīču lietotāju skaits acīmredzami piesaista arvien vairāk kibernoziedznieku. Šis ir viens no galvenajiem secinājumiem "Kaspersky" 2019. gada Mac lietotāju apdraudējumu pārskatā.

Kaspersky sasniedz divtūkstoš reģistrētu pārvaldīto pakalpojumu sniedzēju robežu

2019. gada 12. septembrī
Kaspersky ar prieku informē par savas ar pārvaldīto pakalpojumu sniedzējiem saistītās uzņēmējdarbības izaugsmi pēdējo divu gadu laikā. Kopš pārvaldīto pakalpojumu sniedzēju programmas uzsākšanas 2017. gadā šai ekosistēmai ir pievienojušies divi tūkstoši pakalpojumu sniedzēju Ziemeļamerikā un Latīņamerikā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā, bet vislielākais partneru skaits ir reģistrēts Eiropā.

Citplanētieši nāk: 2019. gada vasarā vispopulārākā mēma bērnu vidū bija "Ieņemt 51. zonu"

2019. gada 11. septembrī
"Kaspersky" gadskārtējais vasaras pārskats par bērnu drošību internetā liecina, ka saturiski bagātajā vasarā bērni ir izrādījuši lielu interesi par mēmām par 51. zonu. Ir pieņemts uzskatīt, ka 51. zona ir pētniecības objekts, par kuru baumo, ka Amerikas valdība tur pēta būtnes no kosmosa. Lai ieraudzītu citplanētiešus, pieaugušie pat izveidoja īpašu "Facebook" pasākumu aprakstā. Kaspersky un Latvijas Drošāka interneta centrs (Drossinternets.lv) aicina vecākus būt modriem.

Kaspersky eksperta komentārs par drošības pasākumiem attiecībā uz Facebook datu noplūdi

2019. gada 6.septembrī

Šonedēļ ASV izdevums "TechCrunch" ziņoja, ka brīvai pieejai internetā nopludināti 419 miljoni "Facebook" lietotāju dati. Izdevumā publicētā informācija liecina, ka ir nopludināti cilvēku īpašie ID numuri, kas ir unikāli sociālā tīkla "Facebook" lietotāju numuri un tiem piesaistītie tālruņu numuri. Dažiem numuriem ir piesaitīts arī vārds, dzimums un dzīvesvietas informācija.

4. oktobrī norisināsies lielākā IT konference Vidzemē "Share IT"

Jau otro gadu aicinām IT speciālistus un visus šīs jomas interesentus piedalīties Vidzemē lielākajā IT konferencē "Share IT". Šogad konference norisināsies Cēsīs, Vidzemes koncertzālē "Cēsis", un nemainīgi tā būs iespēja satikties IT profesionāļiem, vairot ideju, zināšanu un pieredzes apmaiņu un diskutēt par nozares aktuālajiem izaicinājumiem.

"5G Techritory" forumā vadošie nozares lēmumu pieņēmēji noteiks 5G nākotni Eiropā 

No 2019. gada 27. līdz 29. novembrim Rīgā norisināsies viens no pasaulē nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem - otrais ikgadējais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums "5G Techritory". Forums pulcēs vadošos 5G politikas veidotājus, nozīmīgāko nozares organizāciju līderus un globālos un reģionālos biznesa līderus no Eiropas, ASV un Āzijas. 

Tas nav neizpildāms uzdevums: kā saglabāt digitālās Twitter atmiņas

2019. gada 5. septembrī
Ļaudis mēdz raizēties par iespēju saglabāt sociālo mediju, tostarp Twitter un Facebook, digitālos datus. Lietotāji parasti baidās zaudēt piekļuvi saviem kontiem un digitālajai dzīvei uzlaušanas vai citu veidu kibernoziegumu dēļ. 

Atgriešanās skolā: kibernoziedznieki nomaskē ļaunprogrammatūras par vairāk nekā 50 tūkstošiem mācību grāmatu ...

Atgriešanās skolā: kibernoziedznieki nomaskē ļaunprogrammatūras par vairāk nekā 50 tūkstošiem mācību grāmatu un skolēnu sacerējumu

2019. gada 3. septembrī

"Kaspersky" eksperti ir atraduši 53 531 ļaunprātīgu vai potenciāli nevēlamu datni, kas bija nomaskēta par lietošanai gataviem sacerējumiem un mācību grāmatām skolām un universitātēm. No 2018. gada augusta līdz 2019. gada jūlijam šīs datnes tika izmantotas 356 662 uzbrukumos 104 819 lietotājiem. Tas ir par 21 % mazāk nekā iepriekšējā gada rādītāji. Šie ir vieni no galvenajiem atzinumiem "Kaspersky" pārskatā "Atgriešanās skolā".

Baltijā 30% patērētāju joprojām izmanto neatbalstītas vai gandrīz novecojušas operētājsistēmas

2019. gada 30. augustā
"Kaspersky" pētījums liecina, ka daudzi patērētāji un uzņēmumi joprojām iztiek ar neatbalstītām vai gandrīz novecojušām operētājsistēmām. Lai gan ir pieejamas jaunākas operētājsistēmas versijas, aptuveni 30 % Baltijas patērētāju turpina izmantot neatbalstītu vai atbalsta beigām tuvu datora operētājsistēmu, piemēram, "Windows XP" vai "Windows 7". Arī 27 % sīkuzņēmumu (VSB) un 26,5 % mazo un vidējo (SMB), kā arī lielo uzņēmumu vēl arvien balstās uz šīm sistēmām. Šāda situācija rada informācijas drošības risku.

Viedtālruņi noklausās: fakts vai izdoma?

2019. gada 28. augustā.

Improvizēts eksperiments, ko veica "Kaspersky", skaidro patiesību par meklētāju mehānismiem. "Kaspersky" darbinieki veica eksperimentu, lai noskaidrotu, vai interneta pakalpojumi izmanto viedtālruņu mikrofonus noklausīšanās nolūkā, lai sniegtu lietotājiem izdevīgus piedāvājumus. Viņi arī nosauc versiju kopumu, kas var izskaidrot precīzus trāpījumus pa lietotāju interesēm.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli