Ziņas | Tehnoloģijas


Aug bažas par mobilo lietotņu veikto lietotāju novērošanu un izsekošanu, noskaidrojis Kaspersky Lab

Lietotāji kļūst bažīgi par mobilo lietotņu uzraudzības funkcijām. Daudzi ir norūpējušies, ka lietotnes pievienotajās ierīcēs varētu viņus izsekot, vērot, ko viņi dara, vai kopīgot viņu datus. Taču šīs briesmas var viegli novērst, ieviešot dažus vienkāršus drošības pasākumus, norāda Kaspersky Lab kiberdrošības eksperti.

E-pasta izsekošana: kas tas ir un kā varat sevi pasargāt

Pastāvēšanas gaitā e-vēstules no vienkārša teksta ir attīstījušās par pievilcīgiem paziņojumiem, kas ietver visu veidu fontus, stilus un iegultos attēlus. Iespēju ziņā e-vēstules tagad līdzinās tīmekļa lapām, un tas nozīmē, ka sūtītāji var ievietot paziņojumos elementus, lai sekotu līdzi tam, kas notiek jūsu pastkastē. Nesen IT drošības incidentu novērošanas institūcija Cert.lv brīdināja, ka, iespējams, Latviju un citas Baltijas valstis varētu sasniegt e-pastu krāpniecības kampaņa, kura pavasarī aizsākās Somijā, tāpēc lietotāji Latvijā tiek aicināti pārliecināties vai to e-pastu sistēmā nav uzstādīti aizdomīgi pāradresācijas iestatījumi, kā arī vai nav novērojami aizdomīgi pieslēgšanās gadījumi sistēmai.

Eksperts: Mākoņdatošana nemanāmi kļuvusi par mūsu ikdienu

Mākoņdatošana strauju attīstību uzsāka pirms vairākiem gadiem līdztekus ar skepses pilnām prognozēm par nozares turpmāku attīstību, kas galvenokārt tika saistītas ar bažām par datu drošību. Tomēr tehnoloģijas ikdienā attīstās straujāk nekā varam iedomāties, un datu uzglabāšana mākonī ir ikdiena teju ikvienam – nereti mēs paši pat īsti neapzināmies, ka katru dienu lietojam mākoņpakalpojumus. Katru reizi, kad izmantojam tiešsaistes pakalpojumus, piemēram, sūtām e-pastu, straumējam filmas, mūziku, spēlējam spēles vai saglabājam saņemtos failus, ļoti iespējams, ka šīs darbības tiek veiktas, izmantojot mākoni. Tas ir tikai likumsakarīgi, jo datu apmaiņa notiek ik uz soļa, uzņēmumos lietojam lietotnes, kuras glabājas mākonī, piemēram, Microsoft Office. Arī ar mūsu viedierīces atmiņas apjomu nepietiek, lai uzglabātu visus vēlamos datus. Tāpēc atbilstoši sabiedrības vajadzībām un pieprasījumam mākoņdatošana turpina attīstīties, radot arvien jaunus risinājumus un īpaši parūpējoties par tik satraucošo datu drošības jautājumu.

Kāzu fotografēšanas etiķete ar šīs sezonas viedtālruņiem

Kāzu sezona rit pilnā sparā un telefonu kameras iemūžina ikkatru mirkli. Samsung produktu treneris Dāvis Kurēns ir sagatavojis 7 ieteikumus, kā uzvesties gudri ar savu gudro telefonu jeb viedtālruņu lietošanas etiķeti kāzās.

Kas nodarbojas ar izraci jūsu serverī?

2018. gada 12. jūlijā
Kaspersky Lab ekspertu novērojumi liecina, ka izspiedējvīrusu izmantošana samazinās un apdraudējumu sarakstu augšgalā ir ieņēmušas vietu jaunas nepatikšanas: pieaug ļaunprātīga kriptonaudas izrace. To lietotāju kopskaits, kas saskārušies ar izraci, ir palielinājies no 1 899 236 2016./2017. gadā līdz 2 735 611 2017./2018. gadā. Turklāt arvien biežāk — un ar lielāku kaitējumu upuriem — izracēji izvēlas izmantot uzņēmumus.

Kabatzagļiem var uzsmaidīt veiksme, jo puse ļaužu neaizsargā mobilās ierīces ar paroli

2018. gada 11. jūlijā
Puse (52 %) ļaužu visā pasaulē joprojām neaizsargā mobilās ierīces ar paroli un tikai 22 % izmanto pretnozagšanas risinājumus, tāpēc viedtālruni nočiepuša garnadža loms var būt necerēti liels. Šī ir viena no jaunākajām problēmām, kam pievērš uzmanību Kaspersky Lab. Uzņēmuma speciālisti ir ievērojuši, ka ļaudis atstāj visiem pieejamas savas ierīces un tādējādi arī arvien vairāk tajās saglabāto vērtīgo datu.

Kā es pirku velosipēdu (kura nebija)

2018. gada 6. jūlijā
Dažas valstis ir piemērotas riteņbraukšanai visu gadu, bet citas — tikai vasarā, kad daudzi sāk domāt par jauna divriteņa iegādi. Kaspersky Lab eksperte Tatjana Ščerbakova stāsta, kā viņa gandrīz samaksāja par velosipēdu, ko nemūžam nesaņemtu.

Kaspersky Lab novēro Trojas zirga Rakhni spēju izvēlēties būt par izracēju vai šifrētājvīrusu, kad tas inficē upuri

2018. gada 5. jūlijā
Kaspersky Lab izstrādājumi ir konstatējuši jaunus ļaunprātīgus eksemplārus, kas saistīti ar bēdīgi slaveno Trojas zirgu saimi Trojan-Ransom.Win32.Rakhni. Šīs ļaunprogrammatūras galvenā iezīme ir spēja izvēlēties, kā inficēt upurus, tas ir, būt par šifrētājvīrusu vai izracēju. Mūsu pētnieki uzskata, ka šī ļaunprogrammatūra galvenokārt uzbrūk uzņēmumiem, nevis mājas lietotājiem un pārsvarā tiek izplatīta Krievijā (95,57 %). Tā ir sastopama arī Kazahstānā (1,36 %), Ukrainā (0,57 %), Vācijā (0,49 %) un Indijā (0,41 %). Pēdējā gada laikā vien Trojas zirgi Trojan-Downloader.Win32.Rakhni ir uzbrukuši vairāk nekā astoņiem tūkstošiem lietotāju.

Ļaunprātīgo kriptonaudas izracēju upuru skaits pieaudzis par 44 %

2018. gada 29. jūnijā
Gada laikā vien to interneta lietotāju skaits, kam ir uzbrukušas ļaunprātīgas kriptonaudas izraces programmatūras, ir palielinājies no 1,9 līdz 2,7 miljoniem. Pēdējo 24 mēnešu statistika liecina, ka izracēji arvien vairāk pievēršas jaunajiem tirgiem un ienākumu vairošanai izmanto interneta lietotājus šajos reģionos. Tas ir viens no galvenajiem secinājumiem Kaspersky Lab gadskārtējā izspiedējvīrusu un ļaunprātīgo kriptonaudas izracēju pārskatā par 2016.–2018. gadu. Pārskats, kurā aplūkoti divi līdzīgi laikposmi (no 2016. gada aprīļa līdz 2017. gada martam un no 2017. gada aprīļa līdz 2018. gada martam), parāda, ka vētrainajā vidē izspiedējvīrusi var nodrošināt kibernoziedzniekiem potenciāli lielus, bet vienreizējus ieguvumus, savukārt izracēji no upuriem varbūt nopelna mazāk, taču ar ilgtspējīgāku/ilgtermiņa modeli, kas tādējādi, protams, kļūst arvien populārāks kibernoziedznieku aprindās.

Kale Nyabo iegūst Visa Everywhere Digital Commerce Award balvu

• Balvas Visa Everywhere Award for Digital Commerce žūrija:
- Entonijs Kraufurds, Visa stratēģisko investīciju direktors
- Juris Paegle, Visa darbības vadītājs Baltijas valstīts
- Majda Nogo, Visa attīstības vadītāja Ziemeļvalstīs

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana