Ziņas | Tehnoloģijas


Jau šonedēļ – LIKTA ikgadējā konference – "Zināšanu Arēna"

Ceturtdien, 5. decembrī, notiks gadskārtējā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konference "Zināšanu Arēna", kuras galvenā tēma būs izglītība – prasme mācīties, dizaina domāšana, mūžiglītība un pārkvalifikācija. Arī konferences dalībnieki tiks iesaistīti izglītojošās aktivitātēs, piedaloties meistarklasē "Kā varam palīdzēt Latvijai pelnīt vairāk ar tehnoloģijām?". Konferences galvenie partneri ir "Latvijas Mobilais Telefons" un "Tet".

Kibernoziedznieki zog viesu kredītkaršu datus no viesnīcu reģistratūrām visā pasaulē

2019.gada 4.decembrī
"Kaspersky" veiktais kampaņas "RevengeHotels", kas vērsta pret viesmīlības nozari, pētījums ir apstiprinājis, ka no ļaunprogrammatūru mērķuzbrukumiem cietušas vairāk nekā 20 viesnīcas Latīņamerikā, Eiropā un Āzijā. Visā pasaulē var būt skarts pat vēl vairāk viesnīcu. Ceļotāju kredītkaršu dati, kas glabājas viesnīcu administrēšanas sistēmā, tostarp dati, kas saņemti no interneta tūrisma aģentūrām, var tikt nozagti un pārdoti noziedzniekiem visā pasaulē.

Intervija ar uzņēmuma izpilddirektoru Mihailu Miziaku (Michał Mysiak) un globālo viceprezidentu un izpilddirektoru ...

Intervija ar uzņēmuma izpilddirektoru Mihailu Miziaku (Michał Mysiak) un globālo viceprezidentu un izpilddirektoru Rumānijā Pjotru Mazuru (Piotr Mazur).

Securing Smart Cities eksperti dalās domās par 5G drošību un konfidencialitāti Ar kādiem riskiem mēs saskarsimies?

2019. gada 28. novembrī
Pēdējās desmitgadēs bezvadu telesakaru tehnoloģija ir ievērojami attīstījusies, sākot no vienkāršiem telefona zvaniem (1G) un īsziņu nosūtīšanas (2G) līdz savienojumam ar ātrdarbīgu internetu (3G) un multivides un izklaides pakalpojumu nodrošināšanai (4G).

31 % uzņēmumu Latvijā nav politikas, kas regulē uzņēmuma ierīču lietošanu

2019. gada 26. novembrī
Kaspersky veiktais pētījums liecina, ka 31 % uzņēmumu Latvijā nav politikas, kas regulē uzņēmuma ierīču lietošanu, un 27 % darbinieku nav pārliecināti, vai šāds dokuments pastāv. 56 % respondentu Latvijā pārbauda personisko e-pasta kastīti, izmantojot darba datoru, un darba laikā 24 % no viņiem kaut ko publicē savos sociālo mediju kontos un 8 % no viņiem ir apmeklējuši vietnes ar pieaugušajiem paredzētu saturu. Sociālie mediji ir bloķēti 15 % uzņēmumu Latvijā.

Latvija Pasaules radiosakaru konferencē WRC-19 ir sasniegusi noteiktos uzdevumus un iezīmējusi jaunus sasniedzamos mērķu

Latvija, kuru pārstāvēja VAS "Elektroniskie sakari" (VAS ES) kopā ar Satiksmes ministrijas (SM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvjiem, Pasaules radiosakaru konferencē WRC-19, veiksmīgi sadarbojoties ar pārējām pasaules valstīm, ir sasniegusi noteiktos uzdevumus un iezīmējusi jaunus nozīmīgus sasniedzamos mērķus elektronisko sakaru nozarei tuvāko četru gadu laikā un plānus nākamajai pasaules radiosakaru konferencei 2023. gadā.

Koalīcija pret stalkeriem: organizācijas, kas pretdarbojas vardarbībai ģimenē, apvieno spēkus ar IT drošības uzņēmumiem

2019. gada 22. novembrī
Jauna, starptautiska darba grupa apvienos zināšanas par atbalstu upuriem un kiberdrošību, lai palīdzētu cietušajiem lietotājiem

LG uzsāk NanoCell 8K TV un pasaulē pirmā OLED 8K televizora pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk NanoCell 8K televizora un pasaulē pirmā OLED 8K televizora pārdošanu Latvijā. Būtiskākā šīs paaudzes televizoru priekšrocība ir nākotnes redzējums jeb 8K tehnoloģija, kas demonstrē augstvērtīgāko attēla kvalitāti, ko šobrīd iespējams skatīties. NanoCell 8K nonāks veikalu plauktos šī gada novembrī, bet izcilais LG SIGNATURE OLED 8K televizors būs pieejams tikai pēc iepriekšējas pasūtīšanas.

Izdzīvošanas pamācība startapiem: galvenie pasākumi pirmajā darbības gadā.

2019. gada 21. novembrī

Uzņēmējdarbības uzsākšana ir viens no grūtākajiem uzdevumiem, ar ko var būt jāsaskaras. ASV Nodarbinātības statistikas birojs ir konstatējis, ka pirmajos četros gados cieš neveiksmi 39–45 % jauno uzņēmumu. Sevišķi izšķirīgs ikvienam uzņēmumam ir pirmais gads, jo šajos 12 mēnešos uzņēmumam ir jāievieš pilnīgi jauni procesi. Kaspersky uzņēmējdarbības attīstības vadītājs Aleksandrs Moisejevs stāsta par dažiem visbiežāk novērotajiem iemesliem, kāpēc jaunie uzņēmumi cieš neveiksmi, un veidiem, kā no tā izvairīties.

Kaspersky komentārs: Kā sevi pasargāt no krāpnieku aktivitātēm īsziņās un e-pastos?

2019. gada 20. novembris
Latvijas pasts šomēnes brīdināja par kibernoziedznieku aktivitātēm, šogad jau trešo reizi tie centušies izvilināt iedzīvotāju datus un naudu izmantojot Latvijas pasta tēlu. Kasperskyiesaka ievērot vienkāršus noteikumus, lai pasargātu sevi no krāpniekiem.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli