Ziņas | Tehnoloģijas


Kaspersky Lab atbalsta Parīzes aicinājumu (Paris Call) par uzticību un drošību kibertelpā

2018. gada 13. novembrī
Kaspersky Lab ar lepnumu viens no pirmajiem atbalsta Parīzes aicinājumu par uzticēšanos un drošību kibertelpā, ko 12. novembrī Parīzes Miera forumā pasludināja prezidents Emanuēls Makrons un ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns. Mēs pateicamies Francijas institūcijām par šī projekta uzsākšanu, jo tam pieaugošas neuzticēšanās apstākļos ir jāveicina kiberdrošības un stabilitātes uzlabošanās visā pasaulē.

Jauna Facebook lietotāju datu, tostarp privāto ziņu, noplūde

2018. gada 7. novembrī
Kopš pēdējās lielās Facebook datu noplūdes bija pagājis mazliet vairāk par mēnesi, kad šī sociālā tīkla lietotājiem pienāca vēl nepatīkamāki jaunumi. Izmantojot ļaunprātīgu pārlūka paplašinājumu, kibernoziedznieki, iespējams, ir ievākuši desmitiem miljonu personu datus, tostarp privātās ziņas.

Astoņas galvenās atziņas, ko mēs guvām Kaspersky Next 2018

2018. gada 5. novembrī
Gadskārtējajā sarīkojumā Kaspersky Next (iepriekš Cyber Security Weekend) Barselonā pulcējās runātāji no Kaspersky Lab, Oksfordas universitātes, Cyber Security Capital, Titania, Electronic Frontier Foundation un Serbijas Informācijas komisāra biroja, lai apspriestu nozarē un tehnoloģijās gaidāmo. Runas aptvēra plašu tematu loku, piemēram, sievietes kiberdrošības nozarē, konfidencialitāti un rūpniecisko kiberuzbrukumu attīstību.

3 ieteikumi, kā izvēlēties labāko tālruni biznesa vajadzībām

Tālrunis mūsdienās kļuvis par neatņemamu ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļu, taču īpaša nozīme tam ir biznesa vidē strādājošajiem cilvēkiem. Viņiem tālrunis kalpo ne tikai kā saziņas līdzeklis, bet arī kā personīgais asistents, ar kura palīdzību iespējams plānot biznesa tikšanās, komunicēt ar kolēģiem un klientiem jebkurā vietā un laikā, kā arī nereti pat strādāt, atrodoties ceļā. Lai palīdzētu saprast, kā izdarīt pareizo lēmumu, izvēloties jaunu ierīci, tālruņu ražotājs Huawei kopā ar mobilo sakaru operatoriem Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un Bite izpētījuši, kas jaunam biznesmenim telefonā ir pats svarīgākais.

Mobilās brīnumbūtnes, un kur tās meklēt?

Pēdējos gados kibernoziedznieki arvien vairāk pievēršas lietotāju viedtālruņiem. Galu galā mēs nekad nešķiramies no viedtālruņiem, tie ir mūsu galvenais personisko dokumentu un fotogrāfiju uzglabāšanas, saziņas un attēlu uzņemšanas līdzeklis. Mēs tos izmantojam pat par biļetēm un makiem, un vēl daudz ko citu.

Dots starts otrajam Startup Wise Guys fintech akseleratoram sadarbībā ar Swedbank

No pirmdienas, 29. oktobra sākas vadošā B2B (bizness – biznesam) akseleratora Startup Wise Guys finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumu akseleratora otrā programma Wise Guys Fintech 2 sadarbībā ar Swedbank. Salīdzinot ar pirmo akseleratoru, jaunuzņēmumu interese par programmu pieaugusi divas reizes – saņemti ap 200 pieteikumu, un sīvā konkurencē izvēlētas 9 spēcīgas komandas, kam dota iespēja trīs mēnešu intensīvā programmā attīstīt savu biznesa ideju. Katra komanda saņems sākotnējo finansējumu līdz 30 000 eiro ar iespēju iegūt papildu investīcijas tālākai attīstībai 200 000 eiro apmērā.

Sargieties, zinātnieki: pikšķerēšanas krāpnieki medī universitāšu akreditācijas datus

2018. gada 26. oktobrī
Kaspersky Lab aicina akadēmiskās aprindas uzmanīties internetā: uzņēmuma pētnieki ir konstatējuši daudz kiberuzbrukumu, kas ir vērsti vismaz pret 131 universitāti 16 valstīs. Šie mēģinājumi nozagt universitāšu sensitīvo informāciju ir notikuši pēdējo 12 mēnešu laikā, un kopš 2017. gada septembra ir bijis gandrīz 1000 pikšķerēšanas uzbrukumu. Krāpnieki medī darbinieku un studentu akreditācijas datus, viņu IP adreses un atrašanās vietas informāciju. Parasti viņi izveido īstajai vizuāli identisku tīmekļa lapu, kur ievadīt universitāšu digitālo sistēmu pieteikumvārdu un paroli.

IKT pilotprojektu programma palīdzējusi attīstīt uzņēmuma "Aspired" darbību

Ventspils pilsētas pašvaldības IKT pilotprojektu programmas ietvaros vairāki uzņēmumi, pateicoties finansiālajam atbalstam, realizējuši dažādas interesantas idejas tehnoloģiju jomā, tajā skaitā arī uzņēmums SIA "Aspired". Uzņēmums programmas ietvaros realizējis trīs idejas: Mobilā aplikācija "Ventspils SOS", lielformāta interaktīvās grīdas spēles un Runājošas atkritumu urnas.

Kaspersky Lab konkursā Capture the Flag izaicina baltos hakerus atrast lietiskā interneta ierīču trūkumus

2018. gada 24. oktobrī
Kaspersky Lab izsludina ceturto starptautisko rūpnieciskās drošības konkursu Capture the Flag (CTF) un aicina godprātīgos, tā dēvētos baltos, hakerus no visas pasaules pārbaudīt viedierīču un rūpniecisko sistēmu drošību.

PR: Digitālā vide Latvijā – daudz iespēju, bet lietotājs kļūst arvien ievainojamāks

Oktobrī "Executive Forum" ietvaros jau piekto gadu Rīgā pulcējās gan zinošākie ārvalstu, gan Latvijas IT eksperti, uzņēmēji un citu jomu pārstāvji, lai diskutētu par šī brīža nozīmīgākajām nozares un sabiedrības aktualitātēm, kā arī dalītos personiskos novērojumos par IT problēmām Latvijā. Foruma ietvaros eksperti apsprieda kiberpratības nozīmīgumu, gudru datu pārvaldību un nozares iespējas.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  Аренда автобусов в Мюнхене  vannu restaurācija