Ziņas | Tehnoloģijas


Kaspersky Lab atrod sarežģītu un ļoti izvēlīgu šifrējošo izspiedēju

2018. gada 17. maijā
Kaspersky Lab analītiķi ir konstatējuši šifrējošu Trojas zirgu, kas izmanto jaunu aizsardzības risinājumu apiešanas paņēmienu un cītīgi izvairās no datoriem ar kirilisku tastatūras izkārtojumu. Tā ir jau pazīstamās ļaunprogrammatūras SynAck jauna versija. Eksperti noskaidrojuši, ka šis ir pirmais šifrējošais izspiedējs, kas sācis izmantot tā dēvēto Doppelgänging paņēmienu, kas ļaunprogrammatūrai ļauj izlikties par parastu procesu. Turklāt šajā programmatūrā ir izmantotas vēl citas antivīrusu risinājumu «apmānīšanas» metodes, tāpēc tās klātbūtnes konstatēšana sistēmā kļūst par diezgan sarežģītu uzdevumu.

Mākslīgais intelekts arī veļas mazgājamā mašīnā

2018. gada 16. maijs, RĪGA, Latvija – Samsung laidis klajā jauno QuickDrive veļasmašīnu, ar kuru iespējams pat divas reizes samazināt mazgāšanas cikla ilgumu, vienlaikus ietaupot enerģiju par 20%, veicot saudzīgu mazgāšanu un nezaudējot mazgāšanas kvalitāti*. Turklāt, ja kādu apģērba gabalu aizmirsts ielikt veļasmašīnā, to var pievienot arī tad, kad mazgāšanas cikls jau uzsākts.

Kaspersky Lab pārceļ pamatinfrastruktūru no Krievijas uz Šveici; atver pirmo Caurredzamības centru

Ne vēlāk kā 2019. gada beigās dati no klientiem Latvijā tiks uzglabāti un apstrādāti Cīrihē

2018. gada 15. maijā

Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas ietvaros Kaspersky Lab pielāgo infrastruktūru, lai vairākus pamatprocesus pārceltu no Krievijas uz Šveici. Tas ietver lielākās daļas reģionu klientu datu uzglabāšanu un apstrādi, kā arī programmatūras, tostarp apdraudējumu noteikšanas atjauninājumu, salikšanu. Lai nodrošinātu pilnīgu caurredzamību un godīgumu, Kaspersky Lab organizē šīs darbības uzraudzību, ko veiks neatkarīga treša puse, kas arī atrodas Šveicē.

Koši, dinamiski un smalki attēli ar jauno Samsung QLED TV

Ar šodienu Latvijas tirdzniecības vietās sāk tirgot jaunos Samsung QLED televizorus, kas īpaši izceļas ar košu krāsu kvalitāti un skaistu dizainu. QLED TV jaunie modeļi nodrošina tīru krāsu spektru un spilgtumu, ātru savienojamību ar papildu viedierīcēm, kas padara televizora lietošanu gudru un ērtu. Jaunākās paaudzes televizors īpašā režīmā spēj saplūst ar sienas krāsu telpā vai papildināt interjeru, radot gleznas efektu.

Māmiņu un tēvu uzraudzībā: «sliktais policists» nepasargā bērnus no apdraudējumiem internetā

Vecākiem galvassāpes sagādā ne tikai riski, kas ir saistīti ar uzaugšanu interneta vidē, — patiess raižu iemesls ir laiks, ko bērni pavada tiešsaistē, tāpēc, lai pasargātu bērnus no tiešsaistes apdraudējumiem, trešdaļa vecāku ierobežo laiku, ko bērni pavada internetā. Taču ir arī citi pasākumi, ko vecāki var veikt, lai samazinātu riskus un palīdzētu bērniem pēc iespējas labāk izmantot pozitīvo, ko var sniegt digitālā vide.

ZooPark: jauna Android paredzēta ļaunprogrammatūra izplatās caur uzlauztām vietnēm

2018. gada 9. maijā
Kaspersky Lab pētnieki ir konstatējuši ZooPark — sarežģītu kiberspiegošanas kampaņu, kas vairākus gadus uzbrūk Android ierīču lietotājiem vairākās Tuvo Austrumu valstīs. Šī kampaņa, kas par infekcijas avotu izmanto likumīgas tīmekļa vietnes, šķiet, ir valsts atbalstīta operācija, kas vērsta pret politiskajām organizācijām, aktīvistiem un citiem upuriem šajā reģionā.

Latvijā pieejami jaunākie LG OLED televizori ar α9 inteliģento procesoru

LG Electronics (LG) 2018. gada OLED televizoru modeļu klāsts pieejams arī Latvijā. Veikalos pieejami C8, B8 un E8 sērijas modeļi 65 un 55 collu izmēros. Šie jaunie modeļi izceļas ar moderno α (Alfa) procesoru, kas par 35% uzlabo veiktspēju, nodrošina labāku attēlu apstrādi un palielina veiktspējas ātrumu līdz pat 50%. Šie TV veicinās LG pozīcijas stiprināšanu globālajā premium televizoru tirgū, prognozēm liecinot, ka OLED televizoru pārdošanas apjoms pasaulē šogad sasniegs 2,5 miljonus vienību, salīdzinot ar 1,6 miljoniem vienību pērn.

Mākslīgais intelekts telefonā – uzticams palīgs ikdienas gaitās

Līdz ar mākslīgā intelekta iebūvēšanu viedtālruņos, tas ir kļuvis pieejams ikkatram. Mākslīgais intelekts vairs nav neizprotams un ikdienā nesasniedzams vienums. Tas ir pieejams mums ikdienā un palīdz veikt ikdienā nepieciešamās darbības arī viedtālrunī.

3 veidi, kā pasargāt sevi no personīgo datu noplūdes

Pasaules un Latvijas medijos pašlaik ļoti aktuāls jautājums ir datu noplūde sociālo tīklu platformās. Tas rosinājis cilvēkus aizdomāties par savu personīgo datu drošību. Lai palīdzētu atrisināt neskaidrības par personīgās informācijas drošību, Samsung piedāvā 3 vienkāršus veidus, kā pasargāt savus datus.

Kaspersky Lab pētnieki ir publiskojuši sarežģītu apdraudējumu meklēšanas rīku KLara

2018. gada 4. aprīlī
Lai to varētu izmantot ikviens, Kaspersky Lab drošības pētnieki ir publiskojuši uzņēmumā izstrādāto rīku KLara, kas ir paredzēts saistīto ļaunprogrammatūru paraugu meklēšanai. KLara ir dalīts, uz noteikumiem balstīts ļaunprogrammatūru skeneris, kas spēj vienlaikus darbināt vairākus noteikumus vairākās datubāzēs, lai pētnieki varētu efektīvāk meklēt sarežģītus apdraudējumus.

Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi