Valsts policija brīdina lauksaimniekus par traktortehnikas un ķimikālijas zādzību riskiem

Lai informētu par traktortehnikas drošības pasākumiem, Valsts policijas inspektori, tāpat, kā pērn, arī šogad apzina saimniecības un to īpašniekus. Policisti paši ikdienā dodas pie lauksaimniekiem, lai atgādinātu par zādzību riskiem un vienotos par savstarpēju sadarbību traktortehnikas nosargāšanā.

Šogad Valsts policijas Kurzemes reģionā ir reģistrētas jau vairākas zādzības no traktoriem – visas Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Viena zādzība ir reģistrēta marta sākumā, kur no diviem traktoriem Kazdangas pagastā ir nolieta degviela. Šajā gadījumā visas četras vainīgās personas ir jau aizturētas un kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana. Trīs gadījumi, kur tika zagtas ierīces no traktortehnikas, reģistrēti laika posmā no 27.februāra līdz 4.martam, taču pastāv iespēja, ka zādzība izdarīta īsākā laika posmā, jo zādzības fakts, iespējams, konstatēts dažas dienas vēlāk. Zādzības konstatētas Nīcas un Durbes novados, kur no traktoriem tika nozagti datori, monitori, antenas, GPS iekārtas un vadības bloki.

Īpašu uzmanību Valsts policija pievērš pierobežu reģionu lielajām saimniecībām, sevišķi Lietuvas Republikas tuvumā, un to lauksaimniecības tehnikai, jo, kā rāda iepriekšējo gadu prakse, tieši robežas apkārtnē notikušas visvairāk traktortehnikas zādzības. Valsts policija pastiprināti veic patrulēšanu lauku apvidos un pārbauda aizdomīgas automašīnas īpašumu tuvumā, kā arī pārbauda tos transportlīdzekļus, par kuriem ziņo iedzīvotāji.

Tāpat Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas sadarbojas ar Lietuvas Republikas kolēģiem, lai kopīgi risinātu lauksaimniecības tehnikas zādzību problēmu, jo iepriekšējos gados liela daļa nozagto traktoru pārvesti pāri robežai un atrasti Lietuvas teritorijā.

Valsts policija uzsver, ka nozīmīga ir arī pašu saimnieku atbildība un izpratne par to, kā nosargāt savu lauksaimniecības tehniku, tāpēc, ņemot vērā zādzību gadījumus, Valsts policija aicina lauksaimniekus padomāt par savas tehnikas drošību, novietojot to drošā un apsargājamā teritorijā. Tos nevajadzētu nepieskatītus atstāt uz lauka vai citā brīvi pieejamā vietā. Tāpat kameru uzstādīšana var palīdzēt, taču, šeit vēlamies uzsvērt, ka ir svarīgi izvērtēt leņķi, kādu tās aptver. Videonovērošanas kameras apskates leņķim ir jābūt tādam, kas aptver lielu daļu teritorijas. Tāpat kvalitātei jābūt labai, lai videomateriāls var palīdzēt gadījumā, ja rodas tāda nepieciešamība.

Valsts policija iesaka iegādāties arī kustību sensorus, kurus var sasaistīt ar telefonu. Reaģējot uz vismazāko kustību zonā, kurā nebūtu vēlams atrasties nepiederošām personām, sensori nosūta signālus, lai brīdinātu saimniekus, kaimiņus un izbiedētu pārkāpējus. Daudzas drošības sistēmas sastāv arī no videokamerām, kuras tiek ieslēgtas vienīgi tad, kad saņem kustību sensoru signālu. Šādos gadījumos, kad nostrādā kustību sensors, trauksme īsziņa tiek nosūtīta uz īpašnieka mobilo telefonu un viņš var attiecīgi reaģēt. Jāpiemin, ka citi lauksaimnieki, ar kuriem Valsts policija ir sazinājusies, šo ņem vērā un jau nodrošina savu īpašumu ar perimetra apsardzi.

Aicinām padomāt par lauksaimniecībā izmantojamo minerālmēslu un citu augu aizsardzības līdzekļu uzglabāšanu. Tos nav vēlams atstāt brīvi pieejamās telpās, kur ķimikālijas būtu viegls guvums nelūgtiem Valsts policija atgādina – ja traktortehnikas, lauka vai saimniecības tuvumā pamanītas aizdomīgas personas vai svešas automašīnas, vēlams piefiksēt automašīnas numurzīmi un nekavējoties ziņot par to policijai, zvanot pa tālruni 110. Būtiski nepalikt vienaldzīgiem un pieskatīt ne tikai savu saimniecību, bet pievērst uzmanību arī kaimiņos notiekošajam.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums