Noteikti Meža nozares Gada balvas "Zelta čiekurs" laureāti


public. foto
Meža dienu komiteja ir noteikusi Meža nozares Gada balvas "Zelta čiekurs" 2019. gada laureātus nominācijā "Par mūža ieguldījumu", "Par inovatīvu uzņēmējdarbību", "Par ilgtspējīgu saimniekošanu" un "Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā". Balva "Zelta čiekurs" ir gadskārtēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā.

Balvu „Zelta čiekurs” nominācijā „Par mūža ieguldījumu”, kas tiek piešķirta par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā, saņems izcili nozares ļaudis :

Andrejs Dreimanis (no Jelgavas) Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes Mežkopības katedras emeritētais profesors,

Jānis Iesalnieks (no Kuldīgas novada) - mežsaimnieks, visu savu profesionālo darba mūžu strādājis meža nozarē un devis lielu ieguldījumu nozares attīstībā,

Egons Garklāvs (no Amatas novada) - Latvijas kokam devis atpazīstamību pasaulē un pavisam citu vērtību, radot vienu no mūsdienīgākajām un inovatīvajām guļbūvju ražotnēm,

Ignats Grugulis (no Babītes) – mežinženieris, darba mūžs ir veltīts meža nozares modernizācijai un ražošanas attīstībai.

Laureāti nominācijā „Par inovatīvu uzņēmējdarbību” ir SIA “Shaman Inventions” (Cēsis) un SIA “Venta-1” (Ventspils novads).

Nominācijā „Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā” laureāti ir Jersikas pamatskolas skolotāja Anna Greidāne, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” vadošā pētniece Dagnija Lazdiņa un Latvijas Meža īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācijas valdes loceklis Māris Liopa.

Laureāti nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” ir Staņislavs Salmanis (īpašums “Aizvēji” Limbažu novadā), Ilga Sedliņa (īpašums “Bērzkalni” Kuldīgas novadā) un Aivars Vanags (īpašums “Druvas” Viļakas novadā).

Gada balvas ieguvēji šajās nominācijās, kurās laureātu veikums tiek vērtēts pēdējo divu gadu laikā, tiks nosaukti apbalvošanas ceremonijas laikā š.g. 4. decembrī kultūras centrā “Ziemeļblāzma”, Rīgā.

Zelta čiekurs sevī iemieso vienkāršību, atvērtību un Latvijas meža skaistumu: dvēselē vienkāršs, formā izsmalcināts, atvērts kā saule, silts kā mājas svētība un sīksts kā latvietis. Nav precīzāka apzīmējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas meža labā.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums