Bezrūpības riska un papildu aprīkojuma apdrošināšana padara BTA KASKO polisi klientam pievilcīgāku

Jaunie KASKO apdrošināšanas noteikumi ir papildināti ar bezrūpības risku un papildu aprīkojuma apdrošināšanu, kas klientam iegādājoties KASKO apdrošināšanas polisi nodrošina plašāku segumu, informē apdrošināšanas akciju sabiedrībā "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk – BTA).

“Ņemot vērā klientu vēlmes, esam ieviesuši paplašinātu segumu - papildu aprīkojuma apdrošināšana. KASKO jaunie apdrošināšanas noteikumi paredz zādzības un laupīšanas gadījumā apdrošināšanas aizsardzību papildu aprīkojumam, kas norādīts apdrošināšanas līgumā, ja tas bija uzstādīts transportlīdzeklim apdrošināšanas līguma noslēgšanas brīdī,” skaidro BTA Auto apdrošināšanas produktu vadītājs Gunārs Faļkovskis.

Ar papildu aprīkojumu saprotamas automašīnā stacionāri uzstādītās vai iemontētās iekārtas, sistēmas un aksesuāri, piemēram, audio, video iekārtas, sakaru sistēmu perifērijas iekārtas, papildu gaismas lukturi, vieglmetāla sakausējuma diski, individuālā pasūtījuma numura zīme, reklāmas uzlīmes.

Papildu aprīkojums apdrošināšanas līguma slēgšanas brīdī ir jāuzrāda BTA pārstāvim vai jānosūta to fotogrāfijas norādītajā kārtībā.

Gadījumos, ja automašīna tiks nozagta vai nolaupīta ar papildaprīkojumu, kas netiks norādīts apdrošināšanas līgumā, piemēram, bērnu sēdeklīši, jumta bagāžnieku stiprinājumi, jumta kastes, turētāji, BTA kompensēs zaudējumus līdz 500 eiro. “Papildu aprīkojuma apdrošināšana  ir ļoti būtiska, ņemot vērā, ka bērnu sēdeklīši, jumta bagāžnieku stiprinājumi, jumta kastes, turētāji bieži vien tiek iegādāti apdrošināšanas līguma darbības laikā un ne vienmēr par šo tiek paziņots apdrošinātājam,” piebilst G. Faļkovskis.

Ņemot vērā stiprās lietusgāzes, ar kurām pilsētu lietus kanalizācija netiek galā un kā rezultātā klientam var radīt salīdzinoši lielus zaudējumus, BTA apdrošināšanas segumā ir iekļauts papildu risks, kas atlīdzina zaudējumus par bojājumiem, kas saistīti ar transportlīdzekļa iebraukšanu peļķēs vai applūdušās vietās, kā rezultātā ūdens ir iekļuvis automašīnas elektriskajos vai mehāniskajos mezglos un agregātos (motorā, transmisijā u.tml.), radot to bojājumus. Maksimālā izmaksājamā apdrošināšanas atlīdzības summa par bojājumiem, kas nodarīti elektriskajiem vai mehāniskajiem mezgliem un agregātiem ir 6000 eiro.

“Būtisks jauninājums KASKO segumā ir bezrūpības riska apdrošināšana. BTA šobrīd ir vienīgais apdrošinātājs tirgū, kas piedāvā segt zaudējumus, ko klienta automašīnai netīši vai ar ļaunu nolūku radījuši ģimenes locekļi vai darbinieki. Reālajā dzīvē tas nozīmē arī tādus amizantus gadījumus, kad bērns ir izvēlējies vecāku automašīnu kā “audeklu” savam mākslas darbam. Bezrūpības risks ietver segumu, kas pasargā gadījumos, ja bojājumus apzināti automašīnai nodara ģimenes loceklis. Piesakot apdrošināšanas atlīdzību klients varēs atklāti izstāstīt apdrošinātājam, nenoveļot vainu uz kādu citu nenoskaidrotu personu,” precizē G. Faļkovskis.

Arvien biežāk automašīnās tiek pārvadātas lietas, kuras nav saistītas ar automašīnas ikdienas izmantošanu, bet gan ar klienta ikdienu vai hobiju (mobilais telefons, planšetdators, portatīvais dators, slēpes, velosipēds utt) un dodoties savās darīšanās šīs lietas tiek atstātas automašīnā.

Gadās, ka atgriežoties pie automašīnas, tiek konstatēts, ka automašīnai ir izsists logs un lietas, kas ir atradušās salonā, ir nozagtas.

Lai mazinātu klienta zaudējumu, BTA ir ieviesis papildus risku “Bagāžas apdrošināšana”, ar kuru tiks nodrošināta atlīdzība ne tikai mantu zādzības gadījumā, bet arī bojājumu vai bojāejas gadījumos. Jaunajos KASKO apdrošināšanas noteikumos paredzēta šādu gadījumu atlīdzināšana un izmaksājamā atlīdzības summa ir līdz 1000 eiro.

G. Faļkovskis komentē, ka klientiem ir iespējams iegādāties papildu segumu, kas klientam nodrošinās maiņas automašīnu, ja klienta automašīnai pēc apdrošināšanas gadījuma ir nepieciešams veikt remontu. BTA maiņas transportlīdzeklis klientam būs pieejams jau no pirmās dienas, kad viņa auto nebūs izmantojams, līdz remontdarbu pabeigšanas dienai vai līdz brīdim, kad tiks izmaksāta atlīdzība.

Iegādājoties KASKO polisi, jāatceras veikt atzīmi polisē pie papildus riska “Maiņas auto nodrošināšana” un piesakot apdrošināšanas gadījumu vienoties ar BTA par laiku un vietu, kad un kur maiņas automašīna būs nepieciešama.

Ņemot vērā klientu vēlmes, BTA sadarbībā ar partneriem saviem klientiem, bez papildus samaksas, nodrošina iespēju  saņemt auto arī klienta noradītajā adresē. Vidējais nomas automašīnas vecums, kura tiek nodrošināta klientam nepārsniegs 3 gadus.

“Klientiem var būt nepieciešams arī papildu segums saistībā ar transportlīdzekļu apkopi. BTA atlīdzina zaudējumus, ja automašīnas bojājumi ir radušies saistībā ar transportlīdzekļa mazgāšanu, apkopi vai remontu, vai šo darbību radītajām sekām,” piebilst G. Faļkovskis.

Saskaņā ar jaunajiem BTA KASKO noteikumiem ir iespējams iekļaut segumā arī zaudējumu atlīdzināšanu saistībā ar automašīnas elektronikas bojājumiem, kas iestājušies transportlīdzeklim uzstādīto pretaizdzīšanas  sistēmu darbības rezultātā, kuru uzstādīšanu nav veikusi transportlīdzekļa ražotājrūpnīca. Šis segums ir aktuāls tiem transportlīdzekļiem, kuri ir aprīkoti ar papildus drošības sistēmu, kuru nav uzstādījis automašīnas ražotājs. Zaudējumi tiek atlīdzināti vienu reizi apdrošināšanas periodā līdz 700 eiro.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

AAS „BTA Baltic Insurance Company”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums