Ministrs K.Gerhards starptautiskā ministru sanāksmē parakstīs deklarāciju par "Bioeast" iniciatīvu un paudīs Latvijas...

Ministrs K.Gerhards starptautiskā ministru sanāksmē parakstīs deklarāciju par "Bioeast" iniciatīvu un paudīs Latvijas nostāju par duālo pārtikas kvalitāti

Ceturtdien, 9. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies Višegradas valstu, Baltijas valstu un Balkānu valstu, kā arī Francijas lauksaimniecības ministru sanāksmē "Dynamic Visegrad for Europe", kas norisināsies Slovākijas pilsētā Stara Lesna. Divās ministru diskusiju sesijās tiks aizvadītas diskusijas un pausta Latvijas nostāja par "Bioeast" iniciatīvu un duālo pārtikas kvalitāti. Ministru sanāksmē zemkopības ministrs K.Gerhards parakstīs Višegradas grupas Lauksaimniecības ministru kopīgo deklarāciju par "Bioeast" iniciatīvu.

Sesijās tiks pārstāvētas Latvijas intereses par Centrāleiropas un Austrumeiropas iniciatīvu uz zināšanām balstītu lauksaimniecību, akvakultūru un mežsaimniecību bioekonomikā “Bioeast”. Tiks pausta arī Latvijas nostāja un pārrunāti aktuālie Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumi un turpmākā rīcība par duālo pārtikas kvalitāti, kā arī nepieciešamību izstrādāt vienotu ES mēroga metodoloģiju pārtikas precēm. Savukārt neformālo sarunu laikā tiks pausta Latvijas nostāja ES Lauksaimniecības ministriem par tiešo maksājumu izlīdzināšanas nepieciešamību, lauku attīstības finansējumu, vienotā tirgus organizāciju un vides un klimata jautājumiem.

Plānots, ka ministru sanāksmē piedalīsies 12 valstu delegācijas, tai skaitā no Slovākijas, Čehijas, Ungārijas, Polijas, Bulgārijas, Slovēnijas, Rumānijas, Horvātijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, kā arī Francijas, kura pieaicināta šajā sanāksmē.

Paredzēta arī neformāla tikšanās ar Slovākijas premjerministra vietnieci un Slovākijas zemkopības un lauku attīstības ministri Gabrielu Metčnu, kā arī citu valstu ministriem un delegāciju vadītājiem, lai diskutētu par ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) un budžetu, par tehniskās palīdzības aploksni, kā arī par vairākām citiem lauksaimniecības nozarē aktuāliem tematiem.

Papildu informācija par “Bioeast” iniciatīvu:

Latvija ir pirmā no Centrālās un Austrumeiropas ES valstīm (ES-13), kam ir apstiprināta nacionālā Bioekonomikas stratēģija – 2030.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums