Speciālisti iesaka lauksaimniekiem vērot augu attīstību un izmantot speciālos līdzekļus

Ja karstuma dēļ zaudēto ziemāju ražu vairs neatgūt, tad vasarājus, rūpīgi saimniekojot, var vēl saglābt, uzskata "Baltic Agro" speciālisti. Rekomendē lauksaimniekiem vērot, kā mainās augu attīstība pēc lietus, kā arī pielietot speciālos lauksaimniecības līdzekļus.

“Ziemājus miglot pret kaitēkļiem jau ir par vēlu. Tāpēc, pirmkārt iesakām sekot līdzi tam, kas ir izmainījies augu attīstībā pēc lietus, piemēram, vai nesadīgušie vasarāji tomēr ‘saņemsies’ un dos ražu. Savukārt vasarājus, kurus pārņēmušas laputis, noteikti iesakām miglot. Pašlaik saņemam satraucošas ziņas no saimniekiem, ka pupām sāk rasties slimības, tādēļ tām nepieciešama miglošana ar speciālu līdzekli fungicīdu, bet kartupeļus šogad ir jāmiglo pret kukaiņiem, kolorādo vabolēm un miltrasu ” uzsver “Baltic Agro” Jelgavas servisa centra vadītājs Egils Sviķis.

Pret krustziežu spīduļiem, kas parādījušies vasaras rapšu sējumos, “Baltic Agro” speciālists rekomendē lauksaimniekiem vispirms izvērtēt kaitēkļu iespējamos postījumus. “Ja krustziežu spīduļu ir daudz un katrā augā, tad labākais risinājums ir lietot kādu no sistēmas iedarbības insekticīdiem,” tā Sviķis.

To, ka šogad nebūs augsts ražas potenciāls zemnieki ir sapratuši visos Latvijas reģionos. Galvenie iemesli – sliktā ziemošana un pēc tam ilgstošs sausums. “Rudens ir laiks, kad iespējams šīs lietas koriģēt. Tādēļ būtiski ir izvērtēt savas iespējas pirms jaunām investīcijām uz jauno ražas gadu. Svarīgi ir veikt augsnes ielabošanas darbus, jo šī sezona lauksaimniekiem tieši norādīja uz augsnes struktūras, auglības un apstrādes problēmām dažādu klimatisko stresu ietekmē. Šis gads parāda - vislielākie ražas zudumi ir nabadzīgās augsnēs, nepietiekams barības vielu nodrošinājums, kur augi vairākkārt no smidzinājumiem stresoti,” uzsver “Baltic Agro” speciālists.

Pašlaik gatavojoties rudens sezonai - ziemāju sējai, būtiskākās lietas, kas nodarbina lauksaimnieku prātus ir tehnikas sagatavošana ražas novākšanai, nezāļu ierobežošana (tātad, glifosātu lietošana papuvēs pirms augsnes apstrādāšanas), augsnes sagatavošanas darbi, kvalitatīva sēklas materiāla sagādāšana un minerālmēslu iegāde, kā arī augsnes ielabošanas, kaļķošanas darbi.

SIA "Baltic Agro" Latvijas tirgū strādā kopš 1994. gada un ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijā, kas tirgū piedāvā augstvērtīgu sēklu materiālu, minerālmēslus, augu aizsardzības līdzekļus, kvalitatīvu lopbarību, lauksaimniecības tehniku, modernas tehnoloģijas, kā arī plašu konsultāciju un pakalpojumu klāstu.

SIA "Baltic Agro"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli