Uzlabos zvejas produktu izsekojamības sistēmu Latvijā


foto;www.farming.lv
Zemkopības ministrija (ZM) sagatavojusi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu, kas nosaka zivju izkraušanas kontroles un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudes kārtību. Noteikumu projekts sagatavots, lai izpildītu Padomes Regulas (EK) Nr. 1224/2009 prasības un nodrošinātu efektīvu kontroles, pārbaudes un noteikumu izpildes sistēmu, kas ietvertu cīņu pret nelegālas, nereģistrētas un neregulētas zvejas darbībām.

Šobrīd spēkā esošajos noteikumos zvejas produktu izsekojamības sistēma balstās uz papīra formā noformētiem dokumentiem. Lai nodrošinātu efektīvu zvejas produktu izsekojamības sistēmu Latvijā, ZM valsts informācijas sistēma “Latvijas zivsaimniecības integrētā kontroles un informācijas sistēma” (LZIKIS) tika papildināta ar elektroniskās izsekojamības nodrošināšanai nepieciešamajiem elementiem.

Tādējādi noteikumu projektā papildus iekļautas tiesību normas, kas nosaka zvejas produktu elektroniskās izsekojamības mehānismu un citus ar tās ieviešanu saistītus procesus, lai nodrošinātu to, ka jebkura zvejas produktu partija no nozvejas vietas līdz mazumtirdzniecības vietai ir izsekojama visos ražošanas, apstrādes un izplatīšanas posmos.

Tāpat, lai nodrošinātu zvejas produktu elektroniskās izsekojamības sistēmas ieviešanu, noteikumu projekts paredz pienākumu operatoriem ievadīt LZIKIS zvejas produktu darījumu datus. Kā noteikts EK regulā operatori ir personas, kuras veic jebkādu darbību, kas saistīta ar jebkuru posmu zvejas produktu ražošanā, apstrādē, tirdzniecībā, izplatīšanā, transportēšanā u.tml. Šobrīd LZIKIS lieto tikai zvejnieki un zivju pirmie pircēji, taču turpmāk paredzēts, ka visām iesaistītajām personām jeb operatoriem būs jāsaņem LZIKIS pieeja un jāreģistrē darījumi sistēmā.

Plānots, ka jaunais noteikumu projekts aizstās šobrīd spēkā esošos MK 2015. gada 24. marta noteikumus Nr. 141 “Zivju izkraušanas kontroles un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudes noteikumi”. Jāatzīmē, ka noteikumu projekta normu prasības par produktu elektronisko izsekojamību tirgū un datu par darbībām ar produktiem ievadīšanu informācijas sistēmā stāsies spēkā 2018. gada 1. jūnijā.

Plašāka informācija par jauno noteikumu projektu, ko ceturtdien, 9. novembrī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē, pieejama MK tīmekļvietnē. Noteikumu projekts vēl tiks skatīts valdībā.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija