Saimniecībām kompensēs ĀCM radītos zaudējumus


foto;www.farming.lv
Valdība otrdien, 16. maijā, lēma piešķirt kompensāciju no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem trim dzīvnieku īpašniekiem par Āfrikas cūku mēra (ĀCM), kas ir valsts uzraudzībā esoša dzīvnieku infekcijas slimība, radītajiem zaudējumiem.

Dzīvnieku īpašniekam SIA “Ancers” piederošajā dzīvnieku novietnē “Rukas” 2017. gada 13. janvārī konstatēja ĀCM, savukārt novietnē “Bunči” ĀCM konstatēja 2017. gada 7. februārī. Abās SIA “Ancers” novietnēs tika iznīcināts inventārs, un dzīvnieku īpašniekam kompensācijā izmaksās 144 218,79 eiro.

SIA “Kurzemes gaļsaimnieks” 2017. gada 29. janvārī no SIA “Ancers” nopirka nokaušanai 200 cūku. Tā kā SIA “Ancers” novietnē notika ĀCM uzliesmojums, nopirktie dzīvnieki un no tiem iegūtā gaļa bija jāatsauc un jāiznīcina, radot SIA “Kurzemes gaļsaimnieks” 934,49 eiro zaudējumus, ko valdība nolēma kompensēt.

Arī SIA “Kastīre” 2017. gada 3. janvārī no SIA “Ancers” nopirka četrus cūku pusliemeņus un trīs cūku ceturtdaļas, bet 11. janvārī - trīs cūku ceturtdaļas. Tā kā nopirktā cūkgaļa ĀCM uzliesmojuma dēļ tika atsaukta un iznīcināta, valdība nolēma kompensēt SIA “Kastīre” 3265,53 eiro zaudējumus.

Rīkojums "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" stāsies spēkā tā parakstīšanas brīdī un tiks publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. 

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi