VID palīdz cūkkopjiem pārvarēt mēra radītās grūtības


foto;plz.lv
Valsts ieņēmumu dienests (VID) piedāvā palīdzību Āfrikas cūku mēra (ĀCM) visvairāk skartajām saimniecībām.

Ņemot vērā, ka ĀCM dēļ situācija cūkkopības nozarē ir sarežģīta, VID uzņēmumiem piedāvājis iespēju vienoties par nodokļu nomaksas grafiku.

Uzrunāto saimniecību vidū ir arī cūkkopības uzņēmumu Ancers, ko Āfrikas cūku mēris skāra šī gada sākumā. Ancers fermā Rukas nedēļas laikā tika likvidēts vairāk nekā pieci tūkstoši cūku, nedaudz vēlāk slimība uzliesmoja arī otrā Ancers fermā Salaspils novada Bunčos, kā dēļ bija jālikvidē vēl apmēram 10 000 cūku.

Ancers valdes priekšsēdētājs Raimonds Kalvāns pauž gandarījumu par VID pretimnākšanu: “Cūkaudzētājiem ir svarīgi zināt, ka ir uz ko paļauties. Jebkurā situācijā šāda veida nelaimes ir kā ārkārtas gadījums, kā ugunsgrēks. Tajā brīdī, kad problēmu apjoms gāžas virsū un gatavas atbildes rokā nav, ir ļoti labi, ja no ierēdniecības kāds atnāk un saka – redzam, ka ir problēma un esam gatavi palīdzēt.”

Ancers vadītājs gan norāda, ka uzņēmums ar problēmām patlaban ir veiksmīgi ticis galā, tomēr vajadzības gadījumā zina, ka VID ir atvērts palīdzības sniegšanai.

VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktore Santa Garanča aicina ikvienu saimniecību, ko skāris Āfrikas cūku mēris, vērsties VID: “Mēs apzināmies, cik liela nelaime ir šī slimība un cik grūtus laikus patlaban piedzīvo Latvijas cūkkopji.”

Jau ziņots, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada vasarā.

Atgādinām, ka jautājumus VID iespējams uzdot, zvanot uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000 kā arī rakstiski – VID mājaslapā „Uzdot jautājumu VID” vai VID EDS. Savukārt padziļinātai klātienes konsultācijai iespējams pieteikties VID mājaslapā sadaļā Kontakti / Pieteikties padziļinātai konsultācijai.

 

Valsts ieņēmumu dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana