Ziņas | Latvija | Zemkopība


Samazinot administratīvo slogu, turpmāk sēklas varēs sertificēt uz diviem gadiem

Valdība otrdien, 26. maijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus labības sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumos.

K.Gerhards:ja Eiropas Komisija lauksaimniekiem izvirza papildu prasības, tad to izpildei jāparedz atbilstošs finansējums

Šī gada 26. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards videokonferences zvana ietvaros aizvadīja diskusiju ar Vācijas Federālo Pārtikas un lauksaimniecības ministri Jūliju Klēkneri (Julia Klöckner), kuras laikā tika pārrunāta Covid-19 nelabvēlīgā ietekme uz lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozarēm, kā arī iespējas to mazināt, sagatavojot un īstenojot situācijai atbilstošu ES Kopējās lauksaimniecības politiku (KLP) nākamajā plānošanas periodā no 2021. līdz 2027. gadam. Vācija 2020. gada otrajā pusgadā būs prezidējošā valsts ES Padomē un viens no tās uzdevumiem būs novadīt līdz galam lēmuma pieņemšanai ES KLP 2021.-2027. gadam

No 2021. gada sēklaudzēšanas lauku apskates iesnieguma iesniegšanas datums būs 25. maijs, nevis 1. jūnijs

Valdība otrdien, 26. maijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumos.

ES daudzgadu budžetā jāparedz papildus finansējums lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas nozarēm Covid-19 krīzes

Otrdien, 26. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards videokonferences zvanā ar Vācijas Federālo Pārtikas un lauksaimniecības ministri Jūliju Klēkneri (Julia Klöckner) pārrunās Covid-19 nelabvēlīgo ietekami uz lauksaimniecības nozari un iespējām to mazināt, kā arī apspriedīsies par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni pēc 2020. gada. Vācija 2020. gada otrajā pusgadā būs prezidējošā valsts ES Padomē un viens no tās uzdevumiem būs novest līdz gala lēmuma pieņemšanai ES KLP 2021.-2027. gadam.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: Eiropas Savienībai vairāk jāaizsargā savi lauksaimnieki un ražotāji

Trešdien, 13. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru neformālajā videokonferencē, kurā dalībvalstis diskutēs par Covid-19 radīto negatīvo ietekmi uz lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas ražošanas nozarēm, līdz šim pieņemtajiem atbalsta pasākumiem un tālāko nepieciešamo rīcību tautsaimniecības atjaunošanai.

Piena produktu un gaļas ražotāji var pieteikties produktu privātās uzglabāšanas atbalstam

No šodienas, 7. maija, sviesta, vājpiena pulvera, puscieto un cieto sieru ražotāji, kā arī liellopu gaļas un aitu un kazu gaļas ražotāji var iesniegt pieteikumus produktu privātai uzglabāšanai Eiropas Komisijas (EK) tikko atvērto atbalsta pasākumu ietvaros.

Sezonas laukstrādniekiem – īpašs nodokļu režīms

Lauku atbalsta dienests (LAD) un Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka tie lauksaimnieki, kuri laikā no 1.aprīļa līdz 30.novembrim nodarbina laukstrādniekus sezonas rakstura darbos, no šo darbinieku algām var maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli 15% apmērā, bet ne mazāka kā 0,70 eiro katrā nodarbināšanas dienā.

Ekonomikas atlabšanai pēc Covid-19 krīzes Zemkopības ministrija piedāvā vērienīgu atbalsta pasākumu plānu lauksaimniecīb

Trešdien, 6. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga vadīto attīstības grupu tautsaimniecības stimulēšanai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai iepazīstināja ar Zemkopības ministrijas priekšlikumiem.

Aicina lauksaimniekus pieteikties līdzfinansētai sējumu apdrošināšanai

Siltas ziemas, slapjas vai pārmērīgi karstas vasaras, neprognozējami pavasari – Latvijas klimats pēdējos gados kļūst arvien kaprīzāks, būtiski ietekmējot lauksaimnieku darbu. AAS BALTA (PZU grupa) atgādina – sējumu apdrošināšana var pasargāt no simtiem tūkstošu eiro lieliem zaudējumiem, turklāt lauksaimniekiem pieejams valsts līdzfinansējums līdz 70% apmērā no apdrošināšanas prēmijas.

Jaunajā nolikumā precizēts Lauksaimniecības datu centra darbības mērķis

Otrdien, 5. maijā, valdība pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma pieņēma Ministru kabineta noteikumus "Lauksaimniecības datu centra nolikums", kas precizē un aktualizē Lauksaimniecības datu centra (LDC) darbības mērķi, veicamās funkcijas un uzdevumus un atsevišķi izdalītas centra tiesības.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums