Ziņas | Latvija | Zemkopība


Plānots zvejas atļauju (licenču) izsniegšanu deleģēt pašvaldībām

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi projektu izmaiņām noteikumos par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos, noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos un noteikumos par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos, ko ceturtdien, 5. decembrī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē.

Apbalvoti konkursa "Sakoptākais mežs" laureāti

Meža nozares pārstāvji aizvadījuši vienu no svarīgākajiem nozares pasākumiem – gada balvu "Zelta čiekurs" pasniegšanu. Pasākuma laikā tika sveikti labākie mežu apsaimniekotāji un cilvēki, kas meža nozarē strādā ar prieku un degsmi, kā arī tika paziņots konkursa "Sakoptākais mežs", kas vienlaikus ir nominācijas "Par ilgtspējīgu saimniekošanu" laureāts, ieguvējs. Galveno balvu, "Zelta čiekuru" un praktiski pielietojamu motorinstrumentu jaunaudžu kopšanai, saņēma saimniecības "Druvas" īpašnieks Aivars Vanags no Viļakas novada. Tāpat tika apbalvoti saimniecības "Bērzkalni" īpašniece Ilga Sedliņa no Kuldīgas novada un saimniecības "Aizvēji" īpašnieks Staņislavs Salmanis no Limbažu novada.

Plānotas izmaiņas traktortehnikas reģistrācijā un ceļu satiksmes noteikumos

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi projektu izmaiņām traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas noteikumos un ceļu satiksmes noteikumos, ko ceturtdien, 5. decembrī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē.

Godināti meža nozares Gada balvas "Zelta čiekurs" laureāti

Šovakar kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Rīgā tika godināti meža nozares izcilākie darbinieki. Gada balva "Zelta čiekurs" ir augstākā atzinība par sasniegumiem nozarē. Meža nozares Gada balvas ieguvēji saņēma lielo "Zelta čiekuru", savukārt pārējiem laureātiem tika pasniegts mazais "Zelta čiekuriņš".

Grozīta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija

Valdība otrdien, 3. decembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu ĀCM riska zonas Latvijā.

Apstiprināta valsts atbalsta piešķiršanas kārtība apgrozāmo līdzekļi iegādei lauksaimniecībā, mežsaimniecībā....

Apstiprināta valsts atbalsta piešķiršanas kārtība apgrozāmo līdzekļi iegādei lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zvejniecībā un akvakultūrā

Valdība otrdien, 3. decembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par valsts programmas īstenošanu apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zvejniecībā un akvakultūrā.

Aicina neļauties atlaižu kārdinājumam un piedalīties akcijā "Diena bez iepirkšanās"

Milzu drūzmēšanās, skrienoši cilvēku pūļi - šādi varētu raksturot bēdīgi slaveno "melno piektdienu", kas visā pasaulē norisināsies 29. novembrī un, kā jau katru gadu, vilinās cilvēkus uz veikaliem, piedāvājot preces ar lielām atlaidēm. Lai mudinātu neļauties atlaižu kārdinājumam un veiktu pirkumus apdomīgi, iniciatīva "Tīri.Labi." un biedrība "Zaļā Brīvība" aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesaistīties starptautiskā akcijā "Diena bez iepirkšanās".

Atcelti kopējo attiecināmo izmaksu griesti zvejas ostu infrastruktūras projektiem

Valdība otrdien, 26. novembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtību pasākumā "Zvejas ostas un izkraušanas vietas".

Noteikti Meža nozares Gada balvas "Zelta čiekurs" laureāti

Meža dienu komiteja ir noteikusi Meža nozares Gada balvas "Zelta čiekurs" 2019. gada laureātus nominācijā "Par mūža ieguldījumu", "Par inovatīvu uzņēmējdarbību", "Par ilgtspējīgu saimniekošanu" un "Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā". Balva "Zelta čiekurs" ir gadskārtēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā.

Grozīti rūpnieciskās zvejas limiti Usmas ezerā

Valdība otrdien, 19. novembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli