Ziņas | Latvija | Zemkopība


Precizētas prasības eļļas augu un šķiedraugu sēklaudzēšanai

Valdība otrdien, 17. jūlijā, pieņēma Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus eļļas augu un šķiedraugu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumos.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība otrdien, 17. jūlijā, pieņēma Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

Visām augu aizsardzības līdzekļu izsmidzināšanas iekārtām ir jābūt pārbaudītām

Lai nodrošinātu, ka augu aizsardzības līdzekļu (AAL) izsmidzināšanas iekārtas darbotos precīzi un efektīvi, ES dalībvalstīs ir jāveic AAL izsmidzināšanas iekārtu pārbaude.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Briselē izteiks priekšlikumus KLP uzlabošanai

Pirmdien, 16. jūlijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Briselē piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē. Eiropas Komisija (EK) šāgada 1. jūnijā nāca klajā ar regulu kopumu, kas būs pamats Kopējās lauksaimniecības politikai (KLP) pēc 2020. gada.

"Rīgas Dzirnavnieks": šogad nevarēs runāt par izcilu graudu ražu - daudzviet graudi pārtikai ir ļoti sīki

AS "Rīgas Dzirnavnieks" direktore Anita Skudra atzīst, ka, lai gan šogad ilgstoša sausuma dēļ graudu kvalitāte būs zemāka, tomēr šobrīd izskatās, ka zemnieki spēs nodrošināt uzņēmumu ar pārtikas kvalitātes prasībām atbilstošiem graudiem - kviešiem, rudziem un auzām. Tā uzņēmums secinājis pēc sadarbības partneru labības lauku apsekošanas dažādos reģionos. Šobrīd lielākās cerības tiek liktas uz graudiem pārtikai Vidzemē un Latgalē.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: pieaug meža platība un tajā uzkrātie koksnes resursi

Piektdien, 13. jūlijā, pulksten 13.00, Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta kultūras namā notiks Zemkopības ministrijas organizētā diskusija par meža nozares aktuālajiem jautājumiem. Diskusijas laikā runās par Lauku attīstības programmas ieguldījumu meža produktivitātes palielināšanā, par dabas katastrofas sekām mežsaimniecībā, kā arī meža nozares attīstības perspektīvu un devumu valsts tautsaimniecībai nākotnē.

Konkursam "Sakoptākais mežs" pieteikti meža īpašumi no 11 Latvijas novadiem

Noslēdzoties konkursa "Sakoptākais mežs" pieteikšanās posmam, konkursa organizatori saņēmuši 15 pieteikumus par sakoptiem meža īpašumiem visā Latvijā. Vislielākais pieteikumu skaits saņemts no Vidzemes un Latgales meža īpašniekiem. Žūrijas pārstāvji pašlaik strādā pie pieteikumu izvērtēšanas.

Apstiprinātas izmaiņas dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecības nosacījumos ES dalībvalstu starpā

Valdība otrdien, 10. jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar ES dalībvalstīm.

Pļaujas laiks – šogad divas nedēļas ātrāk

Ziemas mieži jau sasnieguši gatavības stadiju un līdzko pāries nokrišņi, uzsāksies ražas novākšana. Šogad pļaujas laiks Latvijā plānojas divas nedēļas agrāk nekā ierasts, secina lauksaimniecības uzņēmuma "Baltic Agro" speciālisti.

No 1. septembra samazināsies traktortehnikas vadītāju kategoriju skaits

Kopš šāgada 10. maija spēkā ir grozījumi Ceļu satiksmes likumā. Bet grozījums punktā, kas noteic izmaiņas traktortehnikas vadītāja apliecību kategorijās, spēkā stāsies šāgada 1. septembrī, un patlaban Zemkopības ministrija izstrādā grozījuma piemērošanai nepieciešamos Ministru kabineta noteikumus.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana