Ziņas | Latvija | Zemkopība


Lauku saimniecībās pieaug apsaimniekotās zemes platība

27.04.2017.

Pēdējo 3 gadu laikā Latvijā vidēji vienā lauku saimniecībā apsaimniekotā lauksaimniecības zemes platība pieaugusi par 19,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie 2016. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma1 provizoriskie rezultāti.

Veicinās investīciju projektu īstenošanu lauksaimniecībā un zvejniecībā

Otrdien, 25. aprīlī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalsta piešķiršanas kārtību investīciju veicināšanai lauksaimniecībā. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai arī 2017. gadā sekmētu ES struktūrfondu finansēto projektu īstenošanu lauksaimniecībā un zvejniecībā.

"Rīgas Dzirnavnieks" slēdz līgumus ar zemnieku saimniecībām par jaunās graudu sezonas ražām

Gatavojoties jaunajai ražas sezonai, AS "Rīgas Dzirnavnieks" turpina aktīvi slēgt līgumus ar zemnieku saimniecībām par jaunās graudu ražas iepirkumiem. Šogad uzņēmums plāno daudz lielāku uzmanību pievērst auzu iegādei, ņemot vērā uzņēmuma auzu produktu ražošanas apjomu palielināšanos.

VID palīdz cūkkopjiem pārvarēt mēra radītās grūtības

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piedāvā palīdzību Āfrikas cūku mēra (ĀCM) visvairāk skartajām saimniecībām.

Plāno uzņēmumiem atvieglot zivju produktu marķēšanu

Zemkopības ministrija sagatavojusi izmaiņas noteikumos, kas nosaka izplatīšanai mazumtirdzniecībā paredzētajiem zvejas un akvakultūras produktiem marķējumā norādāmo sugu tirdzniecības nosaukumus latviešu valodā. Izmaiņas nosacījumos sagatavotas, lai uzņēmumiem atvieglotu zivju produktu marķēšanu.

Aktuālā informācija mājražotājiem, kuri piegādā mājas apstākļos ražotu vai gatavotu dzīvnieku izcelsmes pārtiku

2017. gada 1. jūlijā beidzas pārejas periods, kas noteikts uzņēmumiem, kuri piegādā mājas apstākļos ražotu vai gatavotu dzīvnieku izcelsmes pārtiku saskaņā ar MK 30.06.2015. noteikumiem Nr. 358 "Prasības mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas piegādā mājas apstākļos ražotu vai gatavotu dzīvnieku izcelsmes pārtiku" (turpmāk – noteikumi). Tālāk sniedzam atbildes uz mājražotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Turpinās atbalstīt inovāciju izstrādi zivsaimniecības nozarē

Zemkopības ministrija sagatavojusi izmaiņas noteikumos, kas nosaka valsts un Eiropas Savienības atbalsta (ES) piešķiršanas kārtību Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) pasākumā "Inovācija". Izmaiņas nosacījumos sagatavotas, lai tiktu veicināta inovāciju izstrāde zivsaimniecības nozarē.

Zemkopības ministrs dosies darba vizītē uz Kuldīgas novadu

Piektdien, 7. aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Kuldīgas novadu, kur tiksies ar novada pašvaldības pārstāvjiem, lauku uzņēmējiem un zemniekiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus lauksaimniecībā.

Pārtikas tirgotāji apliecina gatavību godīgai samazinātā PVN ieviešanai svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām

Zemkopības ministrija (ZM) ar Latvijas Tirgotāju asociāciju un Latvijas Pārtikas Tirgotāju asociāciju vienojušās par godīgu samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām ieviešanu mazumtirdzniecības tīklos. ZM  tuvākajā laikā plāno iesniegt valdībā informatīvo ziņojumu par PVN samazināšanu līdz 5% svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām, ko ierosināja ZM izveidotā darba grupa, kam bija uzdots pētīt PVN samazināšanas iespējas pārtikai. Pēc informatīvā ziņojuma sniegšanas ZM aicinās valdību veikt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos.

VTUA izstādē "Pavasaris 2017"

2017.gada 6.-9.aprīlim Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) piedalīsies 25.starptautiskajā lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības, un komunālās saimniecības izstādē "Pavasaris 2017", kura norisināsies izstāžu kompleksā "Rāmava".
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  metāla jumti