Ziņas | Latvija | Zemkopība


Noticis konkursa "Sakoptākais mežs" žūrijas pirmais izbraukums

Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa "Sakoptākais mežs" žūrija ir devusies pirmajā meža īpašumu vērtēšanas izbraukumā. 17. augustā žūrijas locekļi vērtēja meža īpašumu "Ļūcāni" Jēkabpils novadā un "Barnekalns" Madonas novadā. Otrais žūrijas izbraukums notiks jau šonedēļ – 24. augustā.

Uz Baltkrievijas un Latvijas robežas fitosanitārās pārbaudes veiks diennakts režīmā

Trešdien, 16. augustā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto priekšlikumu par Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbinieku nodrošināšanu robežkontroles punktos uz Baltkrievijas un Latvijas robežas robežkontroles pārbaudes veikšanai diennakts režīmā.

Varēs pieteikties vairākiem zivsaimniecības attīstības atbalsta pasākumiem

Zemkopības ministrija informē, ka Lauku atbalsta dienestā (LAD) no 21. augusta tiks pieņemti projektu iesniegumi atbalsta saņemšanai Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadam pasākumos "Inovācija", "Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā" un "Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde".

LATVIJĀ NOTIKS PIRMĀS BALTIJAS OPERATORU SACENSĪBAS

Šā gada 6.–8. septembrī Latvijā norisināsies pirmās Baltijas operatoru sacensības, kurās aicināti pieteikties visi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas smagās tehnikas operatori. Tā būs iespēja ne tikai sacensties, bet arī satikt nozares speciālistus no Baltijas valstīm un dalīties pieredzē.

"Rīgas Dzirnavnieks": Latvijas zemniekiem ir augsts potenciāls auzu audzēšanā

Latvijas zemniekiem ir augsts potenciāls auzu audzēšanā, ko nosaka gan piemēroti klimatiskie apstākļi, gan arī pēdējos gados zemnieku mērķtiecīgs darbs labas kvalitātes auzu kultivēšanā. Tā turpinot, Latvija jau tuvākajos gados var iemantot reputāciju starp pasaules spēlētājiem kā ļoti augstas kvalitātes auzu audzētājs. Jāmin, ka vēl nesen Latvijā auzu kvalitātei nepievērsa uzmanību un tās galvenokārt audzēja lopbarībai. Tā atzīst viena no lielākajiem graudaugu pārstrādātājiem Latvijā AS "Rīgas Dzirnavnieks" valdes loceklis Žilvinas Pakeltis pēc tikšanās ar auzu audzētājiem.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Talsu novada lauksaimniekiem un ražotājiem

Piektdien, 11. augustā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Talsu novadu, lai ar reģiona lauksaimniekiem un uzņēmējiem apspriestu pašreizējās aktualitātes, attīstības tendences un problēmas.

Veiktas izmaiņas noteikumos par rūpniecisko zveju teritoriālajos un ekonomiskās zonas ūdeņos

Lai nodrošinātu ES prasību* izpildi, Zemkopības ministrija (ZM) ir precizējusi noteikumus par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos, ko valdība otrdien, 8.augustā, pieņēma. Veiktie grozījumi skar iepriekšējās paziņošanas pienākumu un attiecas uz zvejniekiem, kuri zvejo ar 8-10 metrus gariem kuģiem, ievērojot nosacījumu, ka uz kuģa ir paturēti vismaz 300 kg mencu vai divas tonnas pelaģisko krājumu nozvejas. Grozījumi skar arī zvejniekus, kuri izkrauj vismaz 5 tonnas Baltijas jūras un Rīgas jūras līča pelaģisko krājumu nozvejas un 750 kilogramu mencas, kā arī personas, kuras no saraksta izslēgtos zvejas kuģus vēlēsies atkārtoti iekļaut sarakstā.

Vai ar bojātu vējstiklu var iziet tehnisko apskati?

Atlīdzības par bojātiem vējstikliem tiek pieteiktas arvien biežāk – šogad reģistrēto apdrošināšanas gadījumu skaits palielinājies par 5%, savukārt izmaksāto atlīdzību apjoms par 14%, sasniedzot 820 tūkstošus eiro, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) aktuālie dati. Vienlaikus BALTA veiktais pētījums atklāj, ka autovadītāji nav vienisprātis, vai vējstikla bojājums ir pietiekams iemesls transportlīdzekļa tehniskās apskates atteikumam.

LLKA pauž bažas par biežajām izmaiņām lauksaimniecības politikā

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA), reaģējot uz Eiropas Komisijas nesen pieņemto lēmumu, ka lauksaimnieki no nākamā gada t. s. zaļināšanas platībās vairs nevarēs veikt augu aizsardzības pasākumus, pauž bažas par biežajām izmaiņām lauksaimniecības politikā un tās neprognozējamību.

Papildināta ĀCM likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība

Zemkopības ministrija (ZM) ir veikusi grozījumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā, ko valdība otrdien, 25.jūlijā, apstiprināja.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti