Ziņas | Latvija | Zemkopība


Pieņemta kārtība lauksaimniecības zemes nomai ar izpirkuma tiesībām

Valdība otrdien, 12. decembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos Ministru kabineta noteikumus "Noteikumi par lauksaimniecības zemes nomu ar izpirkuma tiesībām".

Būs jāmaksā valsts nodeva par atļaujas saņemšanu izmēģinājuma projekta atbildīgajām personām

Otrdien, 12. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka valsts nodevu par atļaujas izsniegšanu atbildīgajai personai par izmēģinājuma, izmēģinājumā iesaistīto personu un izmēģinājumu dzīvnieku pārraudzību.

Sagatavotas izmaiņas Meliorācijas likumā

Otrdien, 12. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus Meliorācijas likumā, kas paredz iekļaut likumā administratīvās atbildības nosacījumus un kompetenci sodu piemērošanā meliorācijas jomā. Likumprojekts sagatavots saskaņā ar Administratīvo sodu sistēmas attīstības koncepciju.

Veiktas izmaiņas augu karantīnas noteikumos

Otrdien, 12. decembrī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus augu karantīnas noteikumos.

Eiropas Komisija sola vienkāršāku Kopējo lauksaimniecības politiku un lielākas lemšanas tiesības dalībvalstīm

Pirmdien, 11. decembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalījās ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, kur notika pirmā diskusija par Eiropas Komisijas (EK) 29. novembrī izplatīto paziņojumu "Pārtikas un lauksaimniecības nākotne". Šajā paziņojumā EK definējusi vīziju par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni un tās mērķiem pēc 2020. gada. EK nav iecerējusi veikt vērienīgas pārmaiņas nākotnes KLP politikā, bet gan to modernizēt un vienkāršot.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: ES lauksaimniecības politikai jāstiprina sociālekonomiskā vide laukos

Pirmdien un otrdien, 11. un 12. decembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies uz Briseli, kur ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē dalībvalstis apspriedīs Eiropas Komisijas (EK) 29. novembrī izplatīto paziņojumu "Pārtikas un lauksaimniecības nākotne" par ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) pēc 2020. gada, kurā konceptuāli definēti KLP mērķi un darbības pamatprincipi nākotnē.

Vienojas par priekšlikumu izstrādi darbaspēka trūkuma novēršanai

Ceturtdien, 2017. gada 7. decembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vadīja Pārtikas nozares padomes sēdi, kurā pārtikas uzņēmēji sprieda par darbaspēka trūkuma novēršanu pārtikas ražošanā un meklēja iespējamos risinājumus darbaspēka nodrošināšanai.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: KLP jāstimulē nodarbinātība, ekonomika un apdzīvotība laukos

Ceturtdien, 7. decembrī, Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla rīkotajā konferencē "Lauksaimniecības politika pēc 2020" notika diskusija par Eiropas Komisijas (EK) izstrādāto un 29. novembrī publicēto konceptuālo dokumentu ar vīziju par Eiropas Savienības lauksaimniecības nākotni  "Pārtikas un lauksaimniecības nākotne".

"Miķelāni bekons" uzsāk cūku barības ražošanu

Viens no Latvijas lielākajiem cūkaudzētājiem SIA "Miķelāni bekons" šoruden ir nodevis ekspluatācijā savas dzirnavas un barības ražotni Jēkabpils cūkkopības kompleksā "Miķelāni", samazinot ražošanas izmaksas un uzsākot barības ražošanu uz vietas kompleksā.

Par šoziem slidenajās ielās gūtajām traumām pieteiktas pirmās atlīdzības

Laikapstākļiem un gaisa temperatūrai strauji mainoties, pieaug gājēju traumu skaits, kas gūtas uz slidenām ietvēm un ielām. Šī gada novembra beigās un decembra sākumā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) par šādiem negadījumiem saņēmusi jau deviņus atlīdzību pieteikumus.

Aktuālās ziņas