Ziņas | Latvija | Zemkopība


Mājputnu un zaķveidīgo pēckaušanas veterināro ekspertīzi mazjaudas kautuvēs drīkstēs veikt arī apmācīta persona

Valdība otrdien, 20. oktobrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus prasībās kautuvēm, kurās nokauto dzīvnieku gaļu mazā daudzumā realizē vietējā tirgū.

Grūtās sarunās Latvija atsevišķām sugām panāk labākas zvejas iespējas Baltijas jūrā 2021. gadam, nekā sākotnēji tika ...

Grūtās sarunās Latvija atsevišķām sugām panāk labākas zvejas iespējas Baltijas jūrā 2021. gadam, nekā sākotnēji tika piedāvāts

Pēc ilgām diskusijām svētdien, 18. oktobrī, nozares ekspertu sanāksmē Baltijas jūras valstu sadarbības platformas (BALTFISH) ietvaros un pirmdien, 19. oktobrī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības padomē otrdienas agrā rītā Luksemburgā tika pieņemta regula par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2021. gadam.

Mainīgās vasaras un COVID-19 ietekme uz lauku labumu ražu

Šī gada vasara ir bijusi ļoti mainīga – no tropu karstuma Jāņu laikā jūnijā, līdz rudenīgām naktīm jūlijā. Katras kultūras ražas un augšanas apstākļi ir atšķirīgi. Vai un kā mainīgie laikapstākļi ir ietekmējuši vietējo labumu ražu, "Maxima" devās noskaidrot pie SIA "Mārupes siltumnīcām", aveņu saimniecības "Skoru dārzi" Tukumā pusē un ābolu audzētājiem ZS "Mucenieki" netālu no Saldus.

Publicēts lauksaimniecības gada ziņojums par nozares attīstību 2019. gadā

Ir sagatavots un publicēts lauksaimniecības gada ziņojums "Latvijas lauksaimniecība 2020", kurā aplūkota lauksaimniecības un pārtikas ražošanas attīstība 2019. gadā.

Meža īpašniekiem trūkst zināšanu par efektīvu meža apsaimniekošanu

Meža īpašniekiem grūtības visbiežāk sagādā zināšanu trūkums un nepietiekama informācija par efektīvu meža apsaimniekošanu, kā arī uzticamu partneru atrašana. Tā liecina mežu apsaimniekošanas uzņēmuma "Ziemeļlatvijas mežsaimnieks" nesen veiktās aptaujas rezultāti, kurā apkopots 1502 meža īpašnieku viedoklis.

Lauksaimnieki: dalība kooperatīvā aptuveni par trešdaļu samazina ražošanas izmaksas

Iestājoties kooperatīvā, saimniecības minerālmēslus un augu aizsardzības līdzekļus var iegādāties par aptuveni trešdaļu lētāk, savukārt saražoto produkciju iespējams pārdot par būtiski augstāku cenu nekā saimniekojot pašu spēkiem, galvenos ieguvumus no pievienošanās atbilstīgajiem kooperatīviem uzsver lauksaimniecības kooperatīvo sabiedrību biedri.

Šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijām šogad jāpapildina ciltsdarba nolikums

Valdība otrdien, 29. septembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas reģistrēšanu un atzīšanu, ciltsgrāmatas kārtošanu, ciltsrakstu izsniegšanu un audzēšanas programmas apstiprināšanu.

Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu turpmāk administrēs LAD

Valdība otrdien, 29. septembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus "Medību saimniecības attīstības fonda nolikums".

Zemkopības ministrs Sēlijas lauksaimniekus informēs par turpmāko lauksaimniecības politiku

Piektdien, 25. septembrī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards dosies darba vizītē uz Sēliju, lai tiktos ar lauksaimniekiem un pārrunātu nozares aktualitātes.

Veicot pasākumus ekosistēmas un bioloģiskās daudzveidības uzlabošanai ...bā tradicionālās zvejniecība

Veicot pasākumus ekosistēmas un bioloģiskās daudzveidības uzlabošanai Baltijas jūrā, jāsaglabā tradicionālās zvejniecības pamati

Pirmdien, 28. septembrī, notiks augsta līmeņa videokonference "Mūsu Baltijas jūra", ko organizē ES Vides, okeānu un zivsaimniecības komisārs Virgīnijs Sinkēvičs (Virginijus Sinkevičius). Konferencē piedalīties aicināti Baltijas jūras valstu par vides jautājumiem, lauksaimniecību un zivsaimniecību atbildīgie ministri.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums