Ziņas | Latvija | Zemkopība


2019. gada 2. pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Rīga, 30.03.2020.
2019. gada 2. pusgadā, salīdzinot ar 2019. gada 1. pusgadu, vidējā iepirkumu cena samazinājās gan skujkoku, gan lapkoku apaļkokiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Piešķirts finansējums zivju resursu pavairošanai un atražošanai

24. un 25. martā Zivju fonda padomes neklātienes sēdē, izmantojot elektronisko saziņu, tika izskatīti pasākumam "Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana" 2020. gada 1. kārtā iesniegtie 72 projekti. Pasākuma kārtai izsludinātais Zivju fonda finansējums ir 270 000 eiro.

Apbalvoti lauku ekonomikas dažādošanas un kopienu saliedētības veicinoši projekti

Iedvesmojošām iniciatīvām laukos piešķirta Latvijas partnerību balva "Dižprojekts 2019"

Latvijas lauku partnerību balvai "Dižprojekts" šogad tika izvirzīti 27 spilgti uzdrīkstēšanās, veiksmīgas attīstības un lokālpatriotisma stāsti, ar kuriem vietējo rīcības grupu teritorijās lepojas visvairāk. Latvijas Lauku forums (LLF) konkursu rīko jau devīto reizi ar mērķi, dižojoties iedvesmot citus uzņēmējus, pašvaldības un iniciatīvu grupas aktīvai rīcībai. Marta sākumā ES mājā tika paziņoti laureāti, kuru vidū ir projekti no Engures, Gulbenes un Kuldīgas novadiem.

Samazinās slaucamo govju skaits, bet pieaug cūku un mājputnu skaits

24.03.2020.
2019. gadā slaucamo govju skaits ir samazinājies par 6,1 tūkstoti jeb 4,2 %, turpretī pārējo govju skaits pieaudzis par 4,7 tūkstošiem jeb 9,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie dati. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu cūku un putnu skaits ir palielinājies attiecīgi par 9,3 tūkstošiem jeb 3,1 % un 287,3 tūkstošiem jeb 5,3 %, savukārt samazinājies ir aitu skaits – par 7,5 tūkstošiem jeb 7,0 %, kazu skaits – par 0,5 tūkstošiem jeb 4,5 %, zirgu - par 0,1 tūkstošiem jeb 1,5 %.

Mazās zemnieku saimniecības saņem alternatīvu finansējumu līdz pat 100 tūkstošiem eiro

Mazajām zemnieku saimniecībām sezonālo darbu veikšanai pietrūkst vidēji 13 tūkstošu eiro, liecina "Lande.lv" dati. Paši lauksaimnieki uzskata, ka iemesls tam ir valsts un Eiropas Savienības (ES) fondu nevienlīdzīgie atbalsta mehānismi, kas ierobežo konkurenci. Līdzekļu pietrūkst galvenokārt izejmateriālu un tehnikas iegādei, kā arī remontam.

Jauni nosacījumi pārtikas apritē slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, pamatojoties uz Ministru kabineta deleģējumu, izdevis rīkojumu, kas izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā ierobežos slimības Covid-19 izplatību pārtikas mazumtirdzniecības vietās un sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, kā arī dos iespēju pārtikas ražotājiem bez pārtraukumiem ražot un realizēt savu produkciju.

Piešķirts finansējums sabiedrības izglītošanai par zivju resursu nozīmi un saudzīgu izmantošanu

17. un 18. martā, izmantojot elektronisko saziņu, notika Zivju fonda padomes neklātienes sēde, kurā tika izskatīti pasākumam "Sabiedrības informēšanas pasākumi par zivju resursu pētījumiem, to racionālu un saudzīgu izmantošanu, atražošanu un aizsardzību" 2020. gada 1. kārtā iesniegtie 22 projekti (viens iesniegtais projekts tika atsaukts pirms padomes sēdes sākuma) un 10 pasākumam "Dalība starptautiskos pasākumos, konferencēs un apmācībās saistībā ar zivju resursu pētījumiem, to racionālu un saudzīgu izmantošanu, atražošanu un aizsardzību" 2020. gada 1. kārtā iesniegtie projekti.

Apstiprina valsts atbalsta – 4 miljonu eiro – piešķiršanas kārtību mazajiem lauksaimniekiem

Otrdien, 17. martā, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību mazajiem lauksaimniekiem. Atbalstam finansējums paredzēts 4 miljonu eiro apmērā.

Atvieglo iespējas mazumtirdzniecības uzņēmumiem labdarībai ziedot dzīvnieku izcelsmes pārtiku

Otrdien, 17. martā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas priekšlikumu atvieglot mazumtirdzniecības uzņēmumiem iespēju ziedot labdarībai dzīvnieku izcelsmes pārtiku, piemēram, gaļu un gaļas produktus, zivis, piena produktus, olas labdarības organizācijām. To paredz Ministru kabineta noteikumi "Prasības mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas piegādā mājputnu olas vai ziedo dzīvnieku izcelsmes pārtiku".

Precizēta bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtība

Otrdien, 17. februārī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus Bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi