"EIT Health InnoStars" atbalsta Latvijas jaunuzņēmumu, kas izstrādā ierīci cilvēku reproduktīvās veselības uzlabošanai


Ferterex_photo
• "Ferterex" ir saņēmis "MedTech" speciālbalvu no "EIT Health InnoStars" konkursā "100 Wolves Pithcing Contest 2020"
• 2000 eiro finansējums mentoringa atbalstam palīdzēs Latvijas komandai šo inovāciju ieviest tirgū
• Jaunuzņēmums strādā pie tā, lai ar inovatīvas ierīces palīdzību uzlabotu vīriešu auglību

“EIT Health InnoStars” ir apbalvojusi Latvijas jaunuzņēmumu “Ferterex”, piešķirot “MedTech” balvu konkursā “100 Wolves Piching Contest”, ko 2020. gada jūnijā Polijā organizēja “Wolves Summit”.

Apbalvotais uzņēmums ir veicis pilotpētījumu, lai izstrādātu inovatīvu ierīci, kas palīdzētu miljoniem pāru cīņā ar neauglību. Šī problēma skar vairāk nekā 200 miljonus cilvēku.

“Ferterex” inovācija ir līdzīga lāzerterapijai, un tā izmanto monohromatiskās gaismas viļņus, lai stimulētu enerģijas līmeņus spermas šūnās. Ergonomiskās formas mājas ārstēšanas ierīce vīriešiem uzlabo spermas kvalitāti ar fotobiomodulācijas terapijas (LLLT) tehnoloģiju palīdzību. Kā norāda uzņēmuma vadītājs Māris Belte, tuvās infrasarkanās gaismas terapijai ir milzīgs potenciāls dažādu slimību ārstēšanā un tā ir droša un efektīva. Lietojot “Ferterex” 10 minūtes tikai divas reizes nedēļā, tā palīdzēs vīriešiem pārvarēt auglības samazināšanos, ko izraisa tādi iekšējie un ārējie faktori, kā piemēram, dzīvesveids, pārtikas kvalitāte vai pat piesārņojums. “Ferterex” palielina testosterona līmeni, uzlabo spermatozoīdu kustīgumu un palielina normālu spermas šūnu skaitu.

Mūsu klīnikā ir mazāk kā 5 procenti pacientu ar veselīgu spermogrammu. Nav īpašu zāļu savienojumu, lai šo problēmu ārstētu. “Ferterex” ierīce var sniegt ievērojamus panākumus, it īpaši, ja ir sācies iekaisuma process,” saka Dr. Valerija Magomedova Godunova, Latvijas Cilvēka reprodukcijas biedrības valdes priekšsēdētāja.

Ierīce „Ferterex“ pašlaik tiek patentēta Eiropas Savienībā, bet tā jau ir patentēta Latvijā un, pateicoties papildu 2000 eiro finansējumam no „EIT Health InnoStars“ mentoringa atbalstam, ir ceļā uz ieviešanu tirgū.

Centrālaustrumu un Dienvideiropa daudzkārt tiek pieminētas kā potenciālas inovāciju „zelta raktuves“, taču, protams, apslēpts avots var kļūt par vērtību tikai ar atbilstošu aprūpi. „EIT Health“ Reģionālās inovācijas shēmas programmā mēs vēlamies atklāt un atbalstīt talantīgus, agrīnā stadijā esošus jaunuzņēmumus, un palīdzēt paātrināt viņu attīstību. „Wolves“ samitā mēs satikām daudz talantīgu komandu un, ņemot vērā iespējamo sociālo ietekmi un pievienoto vērtību veselības aprūpē, mēs nolēmām atbalstīt „Ferterex“ biznesa attīstību,” saka Tamāšs Bēkāši (Tamás Békási), „EIT Health“ Reģionālās inovācijas shēmas uzņēmumu veidošanas projektu vadītājs.

„Ferterex“ ir arī „EIT Health“ partnera Ungārijā „GE Healthcare“ riska laboratorijas „Health Venture Lab“ absolvents un akseleratora „Buildit“ Rīgas 8. izlaiduma absolvents.

---

Par “EIT Health”

“EIT Health” ir bezpeļņas organizācija un viena no lielākajām Eiropas publiskā privātā sektora partnerībām veselības aprūpes inovāciju jomā. “EIT Health” veido vairāk nekā 150 partneri, un tas ir unikāls Eiropas vadošo uzņēmumu, universitāšu, pētniecības un izstrādes centru, kā arī slimnīcu un institūtu tīkls. “EIT Health” uzdevums ir izveidot ekosistēmu, kas ļautu attīstīt nākotnes veselības aprūpi, lai Eiropas iedzīvotāji varētu dzīvot ilgāk un veselīgāk. “EIT Health” uzlabo veselības aprūpes speciālistu prasmes visā Eiropā, ieguldot Eiropas talantīgākajos speciālistos un sekmējot novatorisku veselības aprūpes produktu/risinājumu komercializāciju Eiropas Savienībā. Tā ir viena no lielākajām publiski finansētajām veselības nozares iniciatīvām, un to atbalsta Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT), kas ir Eiropas Savienības iestāde. Vairāk informācijas skat. vietnē www.eithealth.eu.

Par “EIT Health InnoStars”

InnoStars kopa ir viens no septiņiem “EIT Health” ģeogrāfiskajiem apgabaliem. Tas aptver pusi Eiropas, tostarp Poliju, Ungāriju, Itāliju un Portugāli, kā arī EIT Reģionālās inovācijas shēmas programmā iekļautos papildu reģionus – Baltijas valstis, Horvātiju, Slovākiju, Čehiju, Slovēniju, Grieķiju un Rumāniju. Saskaņā ar Eiropas inovācijas rezultātu pārskatu (European Innovation Scoreboard) šo valstu grupa ir novērtēta kā mēreni novatoriska. InnoStars ir vērsta uz uzņēmējdarbības, inovācijas un izglītības veicināšanu veselības aprūpes, veselīga dzīvesveida un aktīvas novecošanas jomās, kā arī uz atšķirību novēršanu starp reģioniem, kas ir inovācijas līderi, un reģioniem, kas vēl attīstās.

Par EIT Reģionālās inovācijas shēmu (EIT RIS)

Reģionālās inovācijas shēma (RIS) ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) izveidota programma, kuras mērķis ir mazināt atšķirības starp reģioniem, kas ir inovācijas līderi, un reģioniem, kas vēl attīstās. Programma tiek īstenota, iesaistoties vietējiem centriem. Veselības aprūpes jomā programma tiek attīstīta kopš 2016. gada, un tās koordinators ir “EIT Health InnoStars”. Programmā piedalās 14 “EIT Health” centri 13 Austrumeiropas, Centrāleiropas un Dienvideiropas valstīs. Šie centri kalpo par piekļuves punktiem Eiropas labāko universitāšu, uzņēmumu un to projektu tīklam. Programmas mērķis ir veicināt šo reģionu izaugsmi, atklājot unikālus, novatoriskus aktīvus un piesaistot vietējos novatorus dalībai Eiropas programmās un konkursos.

 

 

“EIT Health InnoStars”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums