B. Rozentāle: Jāpaplašina iespējas saņemt pabalstu mājokļu pielāgošanai cilvēkiem ar invaliditāti


rīgas domes labklājības departaments
Pabalsts mājokļa pielāgošanai jāsaņem ne tikai iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem, bet arī personām ar garīga rakstura traucējumiem un personām ar redzes vai dzirdes invaliditāti, uzsver Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja, prof. Baiba Rozentāle.

Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvā padome ceturtdien, 6. jūnijā, atbalstīja mājokļa pielāgošanas pabalsta saņēmēju loka paplašināšanu un uzdeva Rīgas domes Labklājības departamentam izveidot darba grupas, kas gatavotu attiecīgus grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos.

Personām ar garīga rakstura traucējumiem dzīvokļos būtu nepieciešams izvietot dažādus sensorus un detektorus, logu atvēršanas ierobežotājus, karstā ūdens regulatorus, gaismas un skaņas slāpētājus un citas ierīces. Iedzīvotājiem ar redzes invaliditāti būtu nepieciešama  dzīvojamo māju koplietošanas telpu pielāgošana, kā arī sensoru un viedo skaitītāju uzstādīšana, bet cilvēkiem ar dzirdes invaliditāti – dažādu sensoru un ekrānu uzstādīšana.

Padomes sēdē tika apspriesta arī iepriekš skatīto jautājumu virzība, piemēram, par Rīgas Centrāltirgus pieejamību personām ar kustību traucējumiem. B. Rozentāle norādīja, ka ar tirgus vadību notiek sarunas par iespējamajiem uzlabojumiem un tiek meklēti labākie risinājumi.

Padomes locekļi arī iepazinās ar pētījuma rezultātiem par samaksas transporta pakalpojumiem lietotāju aptauju un diskutēja par Rīgas domes piešķirtās samaksas transporta pakalpojumiem izlietojuma mērķtiecīgumu. Padome nolēma, ka samaksas apmērs būtu jāpalielina, kā arī pilnvaroja Labklājības departamentu veikt pētījumu par alternatīviem samaksas saņemšanas veidiem.

Sēdē arī tika uzklausīta informācija par profesionālās izglītības iespējām personām ar invaliditāti.

Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvo padomi vada Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja prof. Baiba Rozentāle. Padomes sēdēs tiek izskatīti personām ar invaliditāti Rīgā aktuāli jautājumi – par sabiedrisko transportu, par vides pieejamību, par iespējamiem atvieglojumiem personām ar invaliditāti, kā arī citi jautājumi, kas saistīti ar personu ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Padomes sastāvā darbojas Labklājības departamenta direktore un Sociālās pārvaldes priekšnieks, kā arī 33 padomē iesaistījušies NVO vadītāji vai deleģēti pārstāvji. Aktualizēto jautājumu izskatīšanā un risināšanā tiek iesaistītas atbildīgās Rīgas domes struktūrvienības. Vairāki padomē izskatītie jautājumi bijuši aktuāli ne tikai Rīgas pašvaldībā dzīvojošām personām ar invaliditāti, bet arī personām ar invaliditāti visā valstī. Šādu jautājumu izskatīšanai tiek pieaicināti pārstāvji no atbildīgajām valsts pārvaldes iestādēm.

Informācija par Padomi pieejama internetā: www.ld.riga.lv sadaļā “Personu ar invaliditāti NVO konsultatīvā padome”.   

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums