Laboratoriski apstiprināts šosezon pirmais gripas saslimšanas gadījums

Laboratorijā apstiprināts šosezon pirmais gripas saslimšanas gadījums, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).Latvijā gripas intensitāte, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, ir zema, jo kopš sezonas sākuma laboratoriski apstiprināts viens gripas gadījums.

Patlaban gan pieaug citu elpceļu vīrusu izplatība. Izplatīti ir rinovīrusi, adenovīrusi, paragripas vīrusi un citi vīrusi, kas izraisa akūtas elpceļu infekcijas. Visvairāk ar vīrusu izraisītajām infekcijām slimo pirmsskolas vecuma bērni un pusaudži.

Pēdējo nedēļu laikā Eiropas reģionā pieaudzis valstu skaits, kas ziņojušas par gripas aktivitātes sākumu. Par sporādisku gripas izplatību informēja 15 valstis, tostarp Zviedrija, Norvēģija, Somija, Dānija, Lielbritānija, Igaunija, Lietuva, Francija, Slovākija, Rumānija, Portugāle, Malta un citas. Atsevišķas valstis, piemēram, Lielbritānija un Čehijas, informējušas par dažiem hospitalizētiem pacientiem, kuriem laboratoriski apspirināta gripa, tostarp par pacientiem, kuri ievietoti intensīvās terapijas nodaļās.

SPKC speciālisti atgādina, ka, tuvojoties gripas sezonai, ieteicams izvēlēties specifisko gripas profilaksi - vakcināciju. Šis periods, pirms nav sākusies plaša gripas izplatība, ir vislabāk piemērots vakcinācijai. Vakcinācija samazina hospitalizāciju un smagu gripas komplikāciju risku, kas visvairāk apdraud riska grupas - mazos bērnus, grūtnieces, cilvēkus ar hroniskām saslimšanām un seniorus virs 65 gadu vecuma.

Vienlaikus speciālisti, tuvojoties gripas sezonai, aicina iedzīvotājus bieži mazgāt rokas, ievērot elpceļu higiēnu, kā arī ierobežot kontaktu ar slimiem cilvēkiem.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums