Rīgas 1. slimnīcā blokādi pret sāpēm iespējams veikt par valsts kvotām


-Foto: Renārs Koris
Labas ziņas pacientiem ar hroniskām sāpēm. Nesen atklātājā Rīgas 1.slimnīcas Sāpju centrā ir pieejamas Valsts apmaksātas blokādes sāpju noņemšanai pie Rīgas 1. slimnīcas algologiem.

Pacientus pieņem algologi anesteziologi, kuri nosaka blokādes nepieciešamību pēc konsultācijas, pamatojoties uz izmeklējumiem un pacientu sūdzībām. Visas blokādes ir ārstnieciskas. Blokādes laikā medikaments (hormons, lokāls anestētiķis) fluoroskopijas vai ultrasonoskopijas kontrolē tiek ievadīts iekaisušā nerva rajonā, līdz ar to samazinās iekaisums un tādējādi arī sāpes.

Sāpju centra specializācija ir cilvēka atbrīvošana no nepatīkamām sajūtām mugurā, muskuļos un locītavās. Piemēram, ja cilvēkam sāp mugura nieru apvidū.

Rīgas 1. slimnīcas speciālisti, protams, vispirms pārliecināsies, vai tā nav nieru patoloģija – nosūtīs pacientu uz konsultāciju pie nefrologa un, ja viss būs kārtībā, tad sāpju iemesls varētu būt problēmas ar mugurkaulu – un to sāpju speciālisti arī sāk ārstēt. Svarīgi ir ne tikai konstatēt, kur slēpjas patoloģija, bet arī saprast, vai tā atbilst pacientu sūdzībām.

Ja trīs mēnešu laikā sāpes neārstē, tās var kļūt hroniskas. “Ja jums kaut kas sāp jau 5-10 gadus, tad nevajag sevi norakstīt, sakot, ka neviens jau jums vairs nespēs palīdzēt. Ja tās nevar izārstēt, tad atvieglot tās var noteikti, ar noteikumu, ka cilvēks vēlas ievērot stingrus ārsta norādījumus,” stāsta centra vadītāja, anestezioloģe – algoloģe dr. Irina Evansa.

Vairāk par centra darbību lasiet šeit

Darba laiki: otrdienas un trešdienas, reģistratūras tālr. +371 67366323 vai 25 449469.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli