7 padomi, kā vasarā rūpēties par ādu - iesaka dermatologi

Vasarā baudām sauli un silto laiku. Tomēr šis laiks arī prasa daudz rūpīgāk attiekties pret savu ādu un tās kopšanu, tāpēc ir īstais brīdis noderīgiem padomiem, ar kuriem dalās dermatologi un skaistumkopšanas speciālisti. Pareizi kopta un aprūpēta āda tieši vasarā var kļūt tik patīkama un skaista, kādu vienmēr esat gribējuši. Tāpēc ir vērts ieklausīties speciālistu ieteikumos.

Gadījumos, kad jau ir kādas hroniskas ādas saslimšanas, jāapmeklē dermatologs, lai uzzinātu individuālus ieteikumus, kā kopt ādu vasarā, kā izvairīties no slimības saasinājumiem. Nopietnāku ādas problēmu gadījumā dermatologs jāapmeklē obligāti, arī tad, ja vasaras laikā rodas kādi nepatīkami simptomi vai izmaiņas ādā. Dermatologs ir speciālists ādas saslimšanu diagnosticēšanā un ārstēšanā, strādā ar modernākajām metodēm un tehnoloģijām, lai noteiktu diagnozi un nozīmētu ārstēšanos.

1. Rūpējies par ādu no iekšpuses - ūdens un pārtika

Par ādu jāsāk rūpēties vispirms ar uzturu. Noteikti jādzer pietiekami daudz ūdens, tas mitrinās ādu no iekšpuses, palīdzēs iegūt veselīgāku ādas krāsu. Vasarā tas ir svarīgi, jo vairāk svīstam, ātrāk zūd šķidrums. Pārtikā jālieto uzturvērtīgi un veselīgi produkti, arī tādi, kuri satur antioksidantus, vitamīnus, labās taukvielas. Tagad sākas vietējo augļu, ogu un dārzeņu sezona, ko noteikti jāizmanto, pabarojot savu ķermeni ar visu šo labumu, kas noteikti pozitīvi atsauksies uz ādas izskatu un veselību.

2. Izmanto mitrinošus līdzekļus

Ādas kopšanai vasarā jāizmanto vairāk mitrinoši un viegli līdzekļi. Barojošie līdzekļi ir smagnēji un aizķepina poras, neļaujot tām elpot. Tāpēc, kad iegādājaties jaunu sejas krēmu, izlasiet informāciju uz iepakojuma, lai izvēlētos vasarai piemērotāko krēmu — mitrinošo.

3. Regulāri lieto skrubi

Vasarā jāatceras ādu attīrīt no atmirušajām šūnām. Tas ļaus ādai palikt gludākai un vienmērīgākai, arī saules radīto iedegumu padarīs skaistāku. Skrubēšanai var izmantot gan veikalā nopērkamos līdzekļus, gan mājās pašiem pagatavot skrubi no dažādiem virtuvē atrodamiem produktiem. Jāatceras pēc skrubja lietošanas ādu palutināt ar mitrinošu līdzekli.

4. Jālieto krēmi ar SPF filtru

Vasarā jāsargā āda no UV staru ietekmes, tāpēc jālieto ne tikai saules aizsargkrēms pludmalē, bet arī ikdienā jāizvēlas sejas krēms, kam ir vismaz SPF 15 vai vairāk. Labāk, ja tas ir krēms, kura pamatā ir dabiskas vielas.

5. Parūpējies par ādu arī pēc sauļošanās

Par ādu jāparūpējas ne tikai pirms sauļošanās, bet arī pēc tās. To vajadzētu nomazgāt ar maigi attīrošu līdzekli un ieziest ar nomierinošu krēmu vai eļļu, kas paredzēta ādas kopšanai pēc sauļošanās.

6. Sejas ādu pasargā arī saulesbrilles

Sejas āda ir tā, kas saņem visaktīvāko apkārtējās vides ietekmi. Tāpēc par to jārūpējas īpaši. Kvalitatīvas saulesbrilles pasargā ne tikai acis, bet arī ādu ap acīm, mazinot saules ietekmi un samiegšanos, kas pasargā no krunciņu veidošanās.

7. Izmantojiet dabas veltes ādas kopšanā

Vasara Latvijā ir dabas velšu pārbagāta. Izmantojiet visu to, lai palutinātu ādu ar dabiskām maskām un kopjošiem līdzekļiem, ko var pagatavot no augļiem un ogām. Izmantojiet arī zālīšu novārījumus, tējas un citus labumus.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli