Modes pasaulē arvien pieprasītākas kļūst plus-size modeles


foto: Андрей Дадушев
Dažas dienas pirms Ziemassvētkiem modes un izklaides centrā Rīga Plaza notika unikāla modes skate – Celebrate My Size. Projektā piedalījās plus-size modeles gan no Latvijas, gan ārvalstīm, kas demonstrēja apģērbus no jaunākām plus-size kolekcijām, kas pieejamas Rīga Plaza veikalos. Modes skate bija Venera Project noslēgums, kurā piedalījās 19 sievietes no Latvijas, lai iedvesmotos pozitīvām pārmaiņām savā ķermenī.

Dzīvesstila veidošanas projekts sievietēm ar plus-size apģērba izmēru Venera Project sadarbībā ar modes un izklaides centru Rīga Plaza, organizēja vēl nebijušu modes skati ar ‘plus-size’ modelēm. Šīs skates mērķis bija parādīt jaunākās stila tendences no plus-size apģērbiem, jo ikdienā daudzām šāda izmēra sievietēm sagādā grūtības saprast un atrast tās īstās vietas un veikalus, kur nopirkt modernu apģērbu.

Modes industrija ilgus gadus bija “pagriezusi muguru” šāda tipa sievietēm, jo dominēja uzskats, ka modelēm jābūt pārmērīgi tievām. Projekta vēstnese plus-size modele Katerina Strogonova šo projektu uzsāka, jo uzskata, ka šie laiki jau ir mainījušies, un beidzot modes pasaule ir pieņēmusi arī šāda veida sievietes gan kā modeles, gan kā savus patērētājus. Piemēram, 2017. gadā Francijā pieņēma likumu, kas aizliedz par modelēm strādāt pārāk tievām sievietēm, jo tas esot bīstami veselībai. Kā arī pasaulē jau pazīstamā plus-size modele Ešlija Grehema ir viena no pelnošākām modelēm. Projekta autore Katerina norāda: “Maldīgi bija arī domāt, ka šīs sievietes ir sevi “palaidušas” vai nepievērš pietiekamu uzmanību savam svaram, tā tas nav. Mūsu ķermeņa izmēri atšķiras arī pēc kaulu un muskuļu uzbūves, citiem tie ir mazāki, citiem lielāki. Sievietes tipu, kam ir lielāka un platāka kaulu uzbūve sauc par endomorfo ķermeņa tipu. Šis tips ir tieši tas, ko mēs bieži redzam grieķu tēlnieku skulptūrās un lasām dzejnieku dzejoļos, kā viņi apraksta savas mūzas. Piemēram, savā laikā arī Merilina Monro tika pieskaitīta pie šī tipa un tāpēc arī bija mūza daudziem māksliniekiem. Mūsdienās pie šī tipa varētu arī pielīdzināt dziedātāju Bejonsi.”

“Mūsu projekta mērķis ir iedvesmot plus-size sievietes pozitīvām pārmaiņām. Iemācīt mīlēt un rūpēties par sevi. Parādīt kādas stila tendences piestāv šādam ķermeņa tipam. Visi projekta pirmie mēneši bija intensīvs darbs ne tikai ar sevi, bet arī priekš sevis. Ceru, ka nākamajos projektos arvien lielāks skaits sieviešu uzņemsies šo piedzīvojumu. Mūsu mērķis ir strādāt pie pirmās plus-size modeļu aģentūras Latvijā, kas pakalpojumus varētu arī nodrošināt ārpus valsts robežām,” informē projekta autore Katerina Strogonova. 

Par modes un izklaides centru Rīga Plaza

Rīga Plaza (www.rigaplaza.lv) ir viens no lielākajiem tirdzniecības centriem Latvijā, kas apmeklētājiem atvērts kopš 2009. gada 31. marta. Tirdzniecības centrs ar 50 000 m2 lielu tirdzniecības un izklaides vietu platību atrodas pie Salu tilta, Mūkusalas ielā 71. Tirdzniecības centrā ir pārstāvēti Eiropā populārākie modes, aksesuāru un skaistumkopšanas zīmoli, tādi kā Peek&Cloppenburg, H&M, Zara, Reserved, Mango, Mohito, Stradivarius, Monton, Sinsay, Douglas Select, Rituals u.c. Izklaides iespējas piedāvā kinoteātru tīkls Multikino un izklaides centrs visai ģimenei Fantasy Park. 

Rīga Plaza
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija