Rīgas 1. slimnīcā tiks atvērts Sāpju centrs


-Foto: Renārs Koris
Rīgas 1. slimnīca aktīvi attīstās. Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītājas, docentes Irinas Evansas vadībā, darbu uzsāk Sāpju centrs. Tā ir vieta, kur cilvēki efektīvi varēs atbrīvoties no sāpēm locītavās, muskuļos un mugurā. Sāpju centra vadītāja Irina Evansa ir anestezioloģe, kura papildus ir ieguvusi ārsta – algologa specialitāti un intervijā ar portālu riga.lv pastāstīja, ar ko nodarbosies viņas komanda.

“Ja kāds vēl nezina, tad algologs ir ārsts, kurš izmeklē sāpju iemeslu, nozīmē papildus izmeklējumus un terapiju. Par algologiem strādā ārsti, kuriem jau ir kāda pamata specialitāte. Tie var būt ķirurgi, neirologi, ģimenes un visi pārējie ārsti, kuri ieguvuši atbilstošās zināšanas,” stāsta Irina Evansa.

Algoloģija (gr. algos — sāpes, logos — mācība) — medicīnas nozare, kas pēta asas un hroniskas sāpes, to patofizioloģiju, sāpju mazināšanas metodes, t.i. pretsāpju terapiju, analgētiķus un to darbības mehānismus.

Algologs ir papildus specialitāte. Sāpju speciālisti neirologi galvenokārt izmanto ārstēšanu ar medikamentiem, bet algologi anesteziologi izmanto gan medikamentus, gan veic blokādes.

“Rīgas 1. slimnīcas vadība ar prieku pieņem iniciatīvas, kuras ierosina personāls. Protams, ja dotajam piedāvājumam ir zinātnisks pamats, tas ir izmēģināts un pierādīts. Algoloģija ļoti aktīvi tiek izmantota daudzās pasaules valstīs, tāpēc mēs esam nolēmuši neatpalikt. Man ir zināšanas un pieredze, savukārt Sāpju centram slimnīcā tika izveidoti visi nepieciešamie apstākļi – ņemot vērā mūsu daudzfunkcionalitāti, mēs varam piesaistīt Sāpju centram jebkuru speciālistu, kurš palīdzēs pacientam atbrīvoties no sāpēm,” stāsta Irina Evansa.

Sāpju centrā norit pēdējie sagatavošanās darbi. Uzstādīts lokveida rentgens, viss pārējais medicīniskais aprīkojums, atvestas pacientu gultas, uzgaidāmās telpas krēsli, iekārtotas palīgtelpas, ārsta kabinets.

“Tieši no ārsta kabineta ir izeja uz manipulāciju telpu, kurā tiks veiktas nopietnākas procedūras ar īpašas aparatūras palīdzību, kas ļaus precīzi veikt blokādi,” stāsta Irina, izejot uz blakus esošo pacientu atpūtas istabu, kurā var nokļūt caur manipulāciju telpu. 

Sāpju centra specializācija būs cilvēka atbrīvošana no nepatīkamām sajūtām mugurā, muskuļos un locītavās. “Piemēram, cilvēkam sāp mugura nieru apvidū.. Mēs, protams, vispirms pārliecināsimies, vai tā nav nieru patoloģija – sūtīsim uz konsultāciju pie nefrologa un, ja viss būs kārtībā, tad sāpju iemesls varētu būt problēmas ar mugurkaulu – un to mēs arī sākam ārstēt. Svarīgi ir ne tikai konstatēt, kur slēpjas patoloģija, bet arī saprast, vai tā atbilst pacientu sūdzībām.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana