Gandrīz 10% melanomas skrīninga "We Care, Be Aware" mobilās lietotnes izmantotājiem konstatēti aizdomīgi ādas veidojumi


melanoma screening
Eiromelanomas dienu akcijas "Esi modrs!" ietvaros izveidotā mobilā lietotne "We Care, Be Aware", kura ir pieejama Latvijas iedzīvotājiem no š.g. 10. maija, jau ir uzrādījusi gandrīz 10% lietotāju jeb 120 Latvijas iedzīvotājus ar aizdomīgiem ādas veidojumiem. No tiem 116 ir aizdomīgi ādas veidojumi, ar kuriem rekomendēts vērsties pie ārsta uz klātienes pārbaudi, savukārt 4 cilvēkiem konstatētas nepārprotamas melanomas pazīmes. Kopumā šo 9 dienu laikā, kopš akcijas sākuma, uz mobilo lietotni iesūtītas un ārsti – onkologi ir izvērtējuši vairāk nekā 1300 dzimumzīmju skrīninga pieprasījumus.

Biedrības “Dermatologi pret ādas vēzi” valdes priekšsēdētājs Raimonds Karls: “Iegūtie dati parāda to, ka šāda, attālināta ādas veidojumu konsultācija ir labs rīks agrīnai ādas veidojumu diagnostikai. Mobilās lietotnes izmantošanā iegūtie rezultāti liecina par iedzīvotāju nepieciešamību būt piesardzīgiem un uzmanīgiem pret aizdomīgiem ādas veidojumiem un nebūt vieglprātīgiem pret pirmajām aizdomīgajām pazīmēm.”

Atgādinām, ka melanoma ir visagresīvākais ādas vēža veids, kuru iespējams izārstēt tikai tad, ja tas tiek atklāts un ārstēšana ir uzsākta laikus. Tāpēc aicinām iedzīvotājus veikt melanomas mobilo skrīningu, izmantojot mobilo lietotni “We Care, Be Aware”.

Mobilā lietotne “We Care, Be Aware” ir melanomas skrīninga tests, kas ir pieejams katram viedtālruņa lietotājam bez ierobežojumiem. Ar tās palīdzību iespējams veikt bezmaksas melanomas skrīninga testu attālināti, ātri, jebkurā laikā un vietā, kur pieejams internets. Ar mobilās lietotnes palīdzību saņemtos dzimumzīmju attēlus izvērtē ārsts – onkologs. Skrīninga rezultātus lietotājs saņem uz norādīto e-pastu 3 dienu laikā pēc skrīninga testa veikšanas. Mobilo lietotni izstrādājis Starptautiskais Viroterapijas centrs. Tā ir bezmaksas un pieejama Apple App Store un Google Play. Vairāk informācijas: www.melanoma.lv


 

Alīna Kozlovska
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi