Bērnu ar kustību traucējumiem rehabilitācijai saziedots vairāk nekā 61 tūkstotis eiro

Bērnu rehabilitācijas centra "Poga" un mazumtirdzniecības tīkla "Maxima Latvija" kopīgi organizētajā labdarības akcijā, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā, jau saziedots 61 613,18 eiro. No tiem 53 194,42 eiro saziedoti "Maxima Latvija" veikalos visā Latvijā, 8088,76 eiro – labdarības fonda "Ziedot.lv" mājaslapā, bet 330 eiro – zvanot pa labdarības tālruni.

Par labdarības akcijā saziedotajiem līdzekļiem, kuru administrēšanu veic labdarības fonds „Ziedot.lv”, 126 bērniem ar kustību traucējumiem jau tiek nodrošināta intensīva rehabilitācija centrā „Poga”. Pirmie 50 bērni jau saņem rehabilitācijas kursus, saņemot 1020 stundu „TheraSuit” kursu, kā arī 56 fizioterapijas un 133 ergoterapijas nodarbības. 24 bērni saņem nodrošinātas pirmreizējās ārstu novērtēšanas, 10 bērniem ir ieplānotas neirologa konsultācijas, 22 bērniem sniegti masāžas kursi, bet 20 bērni saņēmuši 116 nodarbības uz īpaša MOTOmed kāju un roku trenažiera muskulatūras stiprināšanai. Tāpat rehabilitācijas centrā iegādāta jauna, profesionāla fizioterapijas kušete bērnu masāžām, bet centra speciālisti papildinājuši savas zināšanas pie ASV izstrādātās unikālās fizioterapijas metodes „TheraSuit” speciālistiem.

„Ģimeņu un bērnu vārdā pateicos „Maxima Latvija” par atbalstu centram „Poga”. Ļoti novērtējam, ka „Maxima Latvija” kā viens no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā ir pieņēmis izaicinājumu rūpēties par bērniem ar kustību traucējumiem un nostājies plecu pie pleca ar bērniņiem, sniedzot gan finansiālu atbalstu, gan radot sajūtu, ka viņi ar savām grūtībām nav vieni. Paldies, ka kopā varam veidot centru „Poga” kā dāvanu Latvijas bērniem Latvijas simtgadē”, stāsta labdarības fonda „Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Kā norāda „Maxima Latvija” komercdirektors Viktors Troicins, tad ziedojumu vākšana bērniem ar kustību traucējumiem veikalos aizsākusies jau pagājušā gada decembrī. „Nav nekā svarīgāka par to, lai katrs cilvēks justos kādam svarīgs. Nereti varam novērot, ka cilvēki ar kustību traucējumiem tiek izstumti no pārējās sabiedrības, it sevišķi bērni. Mums rūp, lai tā nenotiktu, lai bērni varētu veseļoties un būt laimīgi,” tā V. Troicins.

Visvairāk bērnu ar kustību traucējumiem atbalstīšanā iesaistījušies Rīgas (23 535,89 eiro), Jelgavas (3364,70 eiro), Liepājas (2968,61 eiro), Rēzeknes (1641,85 eiro), Daugavpils (1540,93 eiro), Cēsu (1455,39 eiro), Jūrmalas (1451,37 eiro), Valmieras (1280,41 eiro), Ogres (1160, 40 eiro) un Madonas (1094,24 eiro) iedzīvotāji.

Kā jau iepriekš minēts, ziedot bērnu ar kustību traucējumiem atbalstam iespējams labdarības fonda „Ziedot.lv” mājaslapā (http://www.ziedot.lv/bernu-rehabilitacija-latvija-2643), zvanot pa labdarības tālruni 90067007 vai ziedojumu kastītēs pie kasēm visos „Maxima Latvija” veikalos. Papildu „Maxima Latvija” veikalos iegādājoties Rēzeknes gaļas kombināta ražotos „Bērnu cīsiņus bez E”, ražotājs no katra nopirktā produkta iepakojuma ziedo 5 eiro centus labdarības akcijai.

 

Ilze Ošāne
Labdarības fonda „Ziedot.lv” komunikācijas vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi