LTRK aicina veicināt diskusiju par uzsāktajām reformām valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina Veselības ministriju un Ministru kabinetu turpināt kvalitatīvu diskusiju saistībā ar uzsāktajām reformām valsts apmaksātās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšanā, finansēšanas modeļa uzlabošanā un papildu finansējuma piesaistē, atsakoties no sasteigtas jaunas tarifu iesviešanas, kas var radīt papildu izmaksas iedzīvotājiem un palielināt ēnu ekonomiku.

Sasteigtā reforma valsts apmaksāto diagnostisko izmeklējumu sektorā un izmaiņas tarifos var novest pie ievērojamu rindu palielinājuma. Nespējot nodrošināt laikus veiktus izmeklējumus, paredzams rindu pieaugums, kā arī cilvēkiem nāksies meklēt papildu naudu, ko maksāt par šiem izmeklējumiem, vai arī ilgstoši gaidīt savu kārtu uz valsts finansēto vietu.

Tāpat LTRK norāda uz risku, ka pieaugs pelēkā un melnā ekonomika, jo iedzīvotāji var meklēt lētākus veidus, kā veikt izmeklējumus “bez čeka”, lai turpinātu uzsākto ārstēšanos. Pelēkās ekonomikas īpatsvara pieaugums medicīnas pakalpojumu jomā negatīvi ietekmēs kopējo valsts attīstību, palielinās nevienlīdzību starp ārstiem, savukārt pacientus padarīs vēl neaizsargātākus.

LTRK aicina atteikties no sasteigtām reformām, lai neciestu iedzīvotāji, kā arī profesionāļi nelemtu par valsts pamešanu, labāka darba meklēšanas dēļ. Uzņēmēji uzskata, ka tarifu modeļus un finansēšanas iespējas jāskata plašāk, lai tādējādi uzklausītu profesionāļu un ekspertu viedokli, kā pieņemtie lēmumi ietekmēs nozari un turpmāko veselības aprūpes sistēmu.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk kā 1800 individuāli biedri un vairāk nekā 50 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 18,5 miljardus eiro, turklāt jauno LTRK biedru skaits jau ceturto gadu pēc kārtas pieaug par vidēji 46% gadā.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!


 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana