Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Silvanols laiž tirgū pirmo kombinēto līdzekli Latvijā ar inovatīvo sastāvdaļu Lactium® - pret ikdienas stresu

Silvanols savu 25. jubilejas gadu uzsāk ar jaunu produktu līniju: GoRelax Day un GoRelax Night mierīgākai un harmoniskākai dzīvei un naktsmieram.
Abu produktu sastāvā ietverta jauna inovatīva izejviela – Lactium® dabiskiem apstākļiem līdzīgi sašķelts īpašs patentēts govs piena proteīns, kuru izstrādājuši un izpētījuši Nansī Lorēnas universitātes zinātnieki (Francija). Pētījumos pierādīts, ka šis īpašais piena proteīns uzlabo miegu un ir dabīgs nomierinošs līdzeklis, kas palīdz mazināt stresa izpausmes.

Plaušu vēža pacientiem Latvijā tagad pieejama Eiropas līmeņa ārstēšana

Iepriekšējos gados Latvijā tikai 14% pacientu, kam plaušu vēzis tika atklāts vēlīnā stadijā, nodzīvoja ilgāk par gadu. Taču 2020. gada martā valsts Kompensējamo zāļu saraksts ir papildināts ar nozīmīgiem medikamentiem plaušu vēža ārstēšanai, kas var pagarināt pacienta dzīvildzi par vairākiem gadiem, kā arī būtiski uzlabo dzīves kvalitāti.

ĀRSTIEM UN PACIENTIEM PIEEJAMS JAUNS ATTĀLINĀTU MEDICĪNAS PAKALPOJUMU RĪKS

Lai nodrošinātu drošu pacientu identificēšanu, norēķinus un dokumentāciju attālinātu medicīnas konsultāciju sniegšanai, no 2. aprīļa ikvienai medicīnas iestādei un reģistrētiem ārstniecības pakalpojumu sniedzējiem medicīnas portālā datamed.lv pieejams inovatīvs un ērts risinājums .

BENU Aptiekas Stresa termometrs: 64% Latvijas iedzīvotāju uztraukumu Covid-19 sakarā rada sabiedrības bezatbildība

Covid-19 straujā izplatība, sociālā distancēšanās un citi ārkārtas situācijā noteiktie ierobežojumi cilvēkos rada stresu un nedrošību. To apliecina arī BENU Aptiekas Stresa termometrs – pētījums, kurā analizēts Latvijas iedzīvotāju stresa pašvērtējums Covid-19 laikā, kā arī veiktie piesardzības un profilakses pasākumi. Pētījums atklāj, ka respondenti kā trīs nozīmīgākos stresa cēloņus min bailes par savu un tuvinieku veselību (71%), atsevišķas sabiedrības daļas bezatbildību pret noteiktajiem ierobežojumiem (64%), kā arī situāciju darbā – iespējamo darba zaudēšanu, algas samazināšanos vai sava biznesa zaudēšanu (42%). Tāpat iedzīvotāju satraukuma pamatā ir neziņa par medicīnisko preču un medikamentu pieejamību (19%), sociālā distancēšanās un citi ierobežojumi (10%), kā arī ilgstoša atrašanās mājās (9%). Savukārt 3% par Covid-19 izplatību neuztraucas.

Lietošanai saņemti visi dezinfekcijas līdzekļi, kas pārstrādāti no konfiscētā spirta

Iekšlietu ministrijas padotībā esošajā Nodrošinājuma valsts aģentūrā tika saņemtas pēdējās piegādes ar visiem dezinfekcijas līdzekļiem, kas tika pārstrādāti no spirtu saturošā šķidruma, kas iepriekš bija paredzēts iznīcināšanai. Par dezinfekcijas līdzekļiem bez maksas daļu no pieejamajām tonnām spirta pārstrādāja AS MADARA Cosmetics sadarbībā ar SIA "L.Ē.V.", un pārējo daļu, lūdzot samaksu tikai par izmantoto taru, bez maksas pārstrādāja SIA "Rīgas laku un krāsu rūpnīca", kas tika izraudzīti tirgus izpētes rezultātā.

NMPD pastiprina aizsardzības pasākumus brigādēs un ārkārtas tālruņa 113 zvanu centrā

Ņemot vērā Covid-19 saslimstības iekšējo izplatību Latvijā, kas ne vienmēr ļauj identificēt saslimšanas avotu un infekcijas izplatības ķēdi, kā arī saslimšanas gadījumu pieaugumu mediķu vidū, NMPD ir pastiprinājis pasākumus dienesta darbinieku aizsardzībai. To mērķis ir mazināt saslimšanas riskus dienesta darbinieku vidū un pasargāt arī pacientus no inficēšanās.

Ārkārtas situācijas laikā aptiekās audzis pieprasījums pēc nomierinošajiem līdzekļiem

Globālā pandēmija un valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis daudziem Latvijas iedzīvotājiem radījis papildu emocionālo slodzi. Kad iekšējais nemiers un stress sāk traucēt ikdienā, iedzīvotāji bieži vien mēģina to mazināt ar nervus nomierinošiem līdzekļiem – to pieprasījums, pēdējā mēneša laikā palielinājies par 20%, liecina aptieku tīkla Apotheka dati.

SIFFA vadītājs: izmaiņām kompensējamo medikamentu apritē jāpalielina pacientu izredzes saņemt inovatīvos medikamentus

No šī gada 1. aprīļa stāsies spēkā izmaiņas kompensējamo medikamentu aprites kārtībā, kas kompensējamo medikamentu budžetā varētu radīt naudas ietaupījumu. Tas skaidrojams ar gaidāmajiem zāļu ražotāju lēmumiem cīnīties par zemāko jeb references cenu, kas, savukārt, varētu samazināt valsts tēriņus, prognozē Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) direktors Dr. Valters Bolēvics. Ja prognozes piepildīsies, rastais ietaupījums jānovirza sarakstā jau esošo un jaunu inovatīvo medikamentu nodrošināšanai pacientiem.

Ieteikumi, kā sagatavoties jaunajai kompensējamo zāļu recepšu izrakstīšanas kārtībai

Rīt, no 1. aprīļa, stāsies spēkā būtiskas izmaiņas kompensējamo zāļu recepšu izrakstīšanā. Proti, Latvijā ārsti kompensējamo zāļu receptē turpmāk norādīs tikai zāļu aktīvo vielu, kas ir ikvienu zāļu galvenā ārstējošā viela, nevis konkrētu zāļu nosaukumu. Tas nozīmē, ka aptiekā no zālēm ar vienādu aktīvo vielu un iedarbību pacientiem izsniegs zāles ar zemāko cenu. Svarīgi – turpmāk arī vairāk nevarēs piemaksāt par dārgākām valsts kompensējamām zālēm aptiekās.

Sniegs psiholoģisko atbalstu "COVID 19" krīzes novēršanā iesaistītajiem mediķiem

Latvijas Psihoterapeitu biedrība (LPB) ir izveidojusi brīvprātīgās iniciatīvas projektu - "Bezmaksas atbalsts un supervīzijas "COVID 19" krīzē iesaistītajiem mediķiem". Vairāk nekā 40 psihoterapeiti ir gatavi sniegt bezmaksas psiholoģiskās konsultācijas veselības aprūpes darbiniekiem, kas ikdienā strādā ārkārtas situācijas apstākļos. Šobrīd palīdzību var saņemt vairāk nekā 120 mediķi.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi