Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Tiks izvēlētas ģimenes, kas saņems bezmaksas palīdzību neauglības ārstēšanai!

21.janvārī plkst. 15.00 neauglības ārstēšanas kampaņas "Labu darot" ietvaros klīnikā "EGV" notiks izloze, lai izvēlētos četras ģimenes no dažādiem Latvijas novadiem.

Aicina piedalīties labdarības akcijā, kurā savāktie līdzekļi tiks ziedoti ar onkoloģiskām slimībām sirgstošiem bērniem

No 8.līdz 10. februārim norisināsies labdarības tirdziņš «No sirds sirdij», kurā, kā ierasts, varēs iegādāties pašmāju amatnieku, rokdarbu meistaru un atsaucīgu cilvēku pašu rokām izgatavotus ziedojumus. Tirdzniecības centrā Spice notiekošajā tirdziņā iegūtie līdzekļi nonāks Bērnu slimnīcas fonda rīcībā, lai palīdzētu sirgstošajiem bērniem.

Jaunā gadā cilvēki apņemas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, ēst veselīgāk un atmest smēķēšanu

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA), iesākot jauno gadu, veica sabiedrības aptauju par jaungada apņemšanos. Apkopotie dati liecina, ka 73% no aptaujātajām sievietēm jaunajā gadā apņemas nomest liekos kilogramus, pieturēties pie sabalansēta uztura un ēst veselīgāk. Savukārt uzsākt aktīvāku dzīvesveidu vēlas 41% vīriešu, bet atmest smēķēšanu – 36 %.

Gripas epidēmija: Rīgas Dzemdību nams ieviesis karantīnu

Ierobežojumi noteikti māmiņu un jaundzimušo interesēs, un tie nozīmēs, ka pacientus vienlaikus būs atļauts apmeklēt vienai personai bez infekcijas slimību simptomiem.

Latvijā tiek izziņots gripas epidēmijas sākums

Pagājušajā nedēļā Valmierā gripas pacientu skaits sasniedzis epidēmijas slieksni, tāpēc no 15.janvāra Latvijā tiek izziņots gripas epidēmijas sākums, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Noslēdzies projekts par zobu un mutes higiēnu bērniem saistībā ar veselīgiem uztura paradumiem

2018. gadā LR Veselības ministrija īstenoja "Programmu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Latvijā par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem". Projekta ietvaros izglītības iestādēs dažādos Latvijas reģionos tika novadītas 1224 nodarbības, kuras kopumā apmeklēja 22 077 bērni no 4 gadu vecuma pirmsskolas izglītības iestādēs un 1. – 2. klašu izglītojamie, tai skaitā bērni ar īpašām vajadzībām.

Labdarības veikala "No nieciņa līdz prieciņam" ieguldījums Dakteru Klauna tālākajā darbā 5 895 euro jeb gandrīz...

Labdarības veikala "No nieciņa līdz prieciņam" ieguldījums Dakteru Klauna tālākajā darbā 5 895 euro jeb gandrīz 100 vizītes pie bērniem

Biedrības Dr.Klauns organizētajā labdarības veikalā "No nieciņa līdz prieciņam" t/c Spice, Rīgā, pārdodot vairākus simtus dažādus rokdarbus, dizaina izstrādājumus, lietas no koka, māla, ādas, izdevies ieņemt 5 895 euro. Tāpat kā aizvadītajos gados, iegūtie ziedojumi tiks novirzīti Dakteru Klaunu darbam ar bērniem Latvijas slimnīcās.

Kardiologs Andrejs Ērglis vadīs vieslekciju par to, kā nodzīvot līdz 120 gadiem

Dzīves ilgums gan Latvijā, gan pasaulē ir pagarinājies par vismaz 30 līdz 40 gadiem. 21. gadsimtā cilvēka ķermenim pietiek resursu, lai nodzīvotu līdz pat 120 gadiem, turklāt mūža nogali nepavadītu ar kaudzi zāļu vienā rokā un spieķi otrā, uzskata kardiologs un medicīnas doktors Andrejs Ērglis.

Obligātā veselības apdrošināšana: kas par to jāzina šodien?

No šā gada valstī uzsākta obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešana. Tie iedzīvotāji, kuri nav apdrošinājuši savu veselību, var pretendēt tikai uz medicīnas pakalpojumu pamata "groza" saņemšanu. Tie, kuriem ir apdrošināšana, var saņemt pilnu pakalpojumu klāstu. Rīgas 1. slimnīca ir sagatavojusi informāciju par to, kuram pienākas kādi medicīniskie pakalpojumi. Turklāt Latvijas Veselības ministrija to, kā šī sistēma darbosies, skaidro ļoti abstrakti un Saeimas deputāti rīt šīs sistēmas ieviešanu varētu atcelt pavisam.

Mīti un patiesība par sievietes intīmo veselību

Lai gan varētu domāt, ka mūsdienās cilvēki ir kļuvuši daudz atklātāki, drošāki un zinošāki, intīmās veselības, higiēnas un reproduktīvie jautājumi joprojām mēdz būt mulsinoši, un sievietes nereti par tiem kautrējas runāt. Tāpat sievietes ne vienmēr pietiekami bieži apmeklē ginekologu, kā rezultātā rodas labvēlīga vide mītiem. Kā liecina "Mana Aptieka un Apotheka Veselības indekss"*, katra ceturtā sieviete ginekologu apmeklē retāk nekā ieteicams. Sertificēta ginekoloģe Vija Plūme aicina būt vērīgām par savu intīmo veselību un regulāri apmeklēt ārstu, kā arī atklāj patiesību par biežākajiem sievietes intīmās veselības mītiem.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija