Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Rīgas 1. slimnīcā jauna rentgena sistēma, kas darbojas bezvadu režīmā

Sistēma komplektēta ar diviem digitālajiem detektoriem, kas izmantojami gan horizontālajā galda pozīcijā, gan vertikālajā statīvā. Galvenās digitālā detektora priekšrocības saistītas ar to, ka iegūtais attēls uzreiz tiek nosūtīts uz darba staciju, apstrādāts un saglabāts attēlu arhivēšanas sistēmā. Attēls ir redzams pāris sekunžu laikā pēc ekspozīcijas.

Gripa tuvojas: vai ticēt mītiem par vakcināciju?

No novembra līdz maijam visā pasaulē izplatās gripas vīruss. Un kaut gan šogad Latvijā ir patiešām netipiski silts rudens, gripas epidēmija parasti sākas janvārī, tāpēc jau ir laiks domāt par to, kā sevi no šīs slimības pasargāt. Tātad, kas jāzina par gripas vakcīnu?

Laboratoriski apstiprināts šosezon pirmais gripas saslimšanas gadījums

Laboratorijā apstiprināts šosezon pirmais gripas saslimšanas gadījums, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).Latvijā gripas intensitāte, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, ir zema, jo kopš sezonas sākuma laboratoriski apstiprināts viens gripas gadījums.

Latvijā atzīmēta starptautiskā NET diena

Ievadot Starptautisko Neiroendokrīno audzēju jeb NET dienu, 9. novembrī ikviens interesents tikai aicināts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) telpās kopā ar mākslinieci Elitu Patmalnieci izkrāsot savu zebru – visā pasaulē pieņemtu Neiroendokrīno audzēju (NET) simbolu. Akcija norisinājās Reto slimību konferences ietvaros ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par bieži neatklāto un grūti atpazīstamo audzēju grupu, to laicīgu diagnostiku, ārstēšanas iespējām un dzīvi ar NET.

Psihiatrs: garīga rakstura traucējumi teju katram trešajam iedzīvotājam dzīves laikā

Garīga rakstura traucējumi (GRT) ir garīgās (intelektuālās) attīstības traucējumi vai psihiska slimība, kas ierobežo cilvēka spējas strādāt un pilnvērtīgi aprūpēt sevi, tādēļ reizēm apgrūtina šo cilvēku iekļaušanos sabiedrībā. Nereti garīga rakstura traucējumi cilvēkiem tiek konstatēti piedzimstot vai agrā bērnībā, piemēram, autisms vai Dauna sindroms. Taču reizēm GRT rodas dzīves laikā, piemēram, smadzeņu bojājumu rezultātā, pēc pārciestām slimībām vai lielām emocionālām traumām. Kā labāk izprast šīs dažādās diagnozes un kā pareizi komunicēt ar cilvēkiem, kam ir GRT, skaidro Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra psihiatrs prof. Māris Taube, piebilstot, ka garīga rakstura traucējumus dzīves laikā piedzīvo teju katrs trešais iedzīvotājs.

40,4% Eiropas iedzīvotāju trūkst D vitamīna

Pētījums liecina, ka 40,4% Eiropas iedzīvotāju, neatkarīgi no vecuma, etniskās izcelsmes un platuma grādiem ir novērots D vitamīna trūkums.* Vitamīna uzņemšanu ietekmē pavadītais laiks ārā tiešos saules staros, kas ikdienas rutīnā un vēsajā laika periodā ar vājāku saules gaismu ir ievērojami ierobežots. Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) ir publiskojusi materiālu, kurā ir norādīts, ka minimāla vitamīna D deva dienā ir15 µg (600 IU).**

Ēd, lai dzīvotu vesels!

Kaut arī joprojām nav skaidras atbildes, kādēļ cilvēku organismā attīstās ļaundabīgās šūnas, viena atziņa ieguvusi vienprātību speciālistu lokā – vairāk nekā pusi saslimšanu ar vēzi izraisa nepareizs dzīves veids, nepiemēroti darba apstākļi un uzturs! Lai izglītotu iedzīvotājus par iespējam sevi pasargāt no vēža, Rīgas domes Labklājības departaments projekta "Mēs par veselīgu Rīgu!" ietvaros piedāvā rakstu sēriju par onkoloģisko saslimšanu profilaksi.

Bērnu rehabilitācijai saziedoti teju 60 000 eiro

Šodien, 7. novembrī tika atzīmēts uzņēmuma "Maxima Latvija" un rehabilitācijas centra "Poga" kopīgās labdarības akcijas "Starp cilvēku un labu darbu ir viena poga" noslēgums. Akcija tika rīkota kopš pagājušā gada rudens visos "Maxima Latvija" veikalos, lai kopā ar sadarbības partneriem atbalstītu bērnu rehabilitāciju Latvijā.

Novembrī Stradiņa slimnīca smēķētājiem piedāvās konsultācijas bez rindas

Novembrī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā noteiktos laikos smēķētāji varēs ierasties uz pārbaudēm un konsultācijām par plaušu veselību, iepriekš nepierakstoties rindā, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.

Laužam mītus par gripu!

Lai izvairītos no gripas, vispirms jāpasargā sevi no nepareiziem priekšstatiem par šo lipīgo vīrusu infekciju, kas ik gadu aukstajos mēnešos cilvēkiem atņem ne vien darbaspējas, bet pat dzīvības. Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis skaidro biežākos mītus par gripu.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  Аренда автобусов в Мюнхене  vannu restaurācija