Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


A.Čakša un N.Ušakovs parakstīs līgumu par valsts un pašvaldības sadarbību veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā Rīgā

Piektdien, 15.decembrī, plkst. 10.00 Veselības ministrijā (Brīvības ielā 72) veselības ministre Anda Čakša un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs parakstīs sadarbības līgumu.

«Rīgas veselības centrs»: pie kādiem speciālistiem vēl ir kvotas?

Pašvaldības «Rīgas veselības centrs» vēl šogad piedāvā dažādu speciālistu konsultācijas valsts kvotu ietvaros.

Rīgas 1. slimnīcas anesteziologi un reanimatologi saņēmuši goda balvu

Par progresējošu attīstību un strauju jaunu medicīnas metožu un ārstēšanas principu ieviešanu savā darbā, Rīgas 1. slimnīcas Anestezioloģijas un Intensīvas terapijas Klīnikai, tās vadītājas Dr.med., docentes Irinas Evansas personā, tika pasniegta Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas balva "2017. gada attīstības projekts".

Augsta riska grūtniecība: skaidrojums un rīcības plāns

Augsta riska grūtniecība ir problēma, kas var skart ikvienu sievieti. Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros ir svarīgi pieminēt, ka grūtniecība, kas iestājusies ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību, vienmēr tiek uzskatīta par augsta riska grūtniecību. Par to, ko nozīmē šis jēdziens un kāds būtu grūtniecei ieteicamais rīcības plāns, stāsta Klīnikas EGV ginekoloģe un dzemdību speciāliste Dr. Inta Dinsberga.

Bezmaksas PET/CT izmeklējumi apstiprināti jau 36 limfomas pacientiem

Uzņēmumu holdinga "Repharm" labo mērķu programmas "Dzīvo tālāk!" ietvaros bezmaksas pozitronu emisijas tomogrāfijas jeb PET/CT diagnostikas izmeklējumi veikti jau 25 limfomas pacientiem, kopumā izmeklējumam šogad apstiprināti 36 limfomas pacienti. Kopš programmas "Dzīvo tālāk!" uzsākšanas apgūti nepilni 30 000 eiro no kopumā limfomas pacientu PET/CT diagnostikai ziedotajiem 350 000 eiro, kas plānoti izmeklējumiem turpmāko divu gadu laikā.

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs neveselīgi ēd; profesors Danilāns izceļ pārēšanās problēmu

21 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņiem piemīt tāds kaitīgs ieradums kā neveselīga ēšana, liecina "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss". Šo cilvēku vidū vairākums arī atbildēja, ka kopumā ietur neveselīgu dzīvesveidu. Bet piektdaļa (24 %) no tiem, kas mēdz neveselīgi ēst, norādīja arī, ka ikdienā ne pietiekami daudz sporto.

Rīgā tiek veiktas unikālas mugurkaula operācijas "bez griezumiem"

Šā gada laikā Rīgas 1. slimnīcā ir veiktas divas sarežģītas muguras operācijas, abas, starp citu, pirmo reizi Latvijā. Tās veicis neiroķirurgs un mugurkaulāja ķirurgs Igors Aksiks, kurš regulāri uzņemas risināt sarežģītus klīniskos gadījumus un ievieš jaunas, Latvijā vēl neredzētas ārstēšanas metodes.

Ciešat no astmas vai bieži slimojat? Izmēģiniet sāls istabu!

Ziemas mēnešos, dažādu vīrusu un baktēriju laikā, kad cilvēkus piemeklē veselības likstas, svarīgi ir domāt par imunitāti stiprinošajiem pasākumiem. Rīgas 1.slimnīcas speciālisti, iesaka apmeklēt sāls istabu.

USG, datortomogrāfija, rentgens un MR. Kas jāzina par šiem izmeklējumu veidiem

Pareizi noteiktai diagnozei un mūsdienīgai ārstēšanai ļoti svarīga ir agra un precīza diagnostika. Ko izvēlēties - ultrasonogrāfiju vai magnētisko rezonansi? Vai ir iespējams negaidīt uz izmeklējumiem mēnešiem ilgi, bet gan veikt pārbaudi 1-2 dienās, ātri saņemot atbildi? Par radioloģisko izmeklējumu smalkumiem stāsta Rīgas 1. slimnīcas Radioloģijas klīnikas vadītājs, medicīnas zinātņu doktors Ardis Platkājis.

Speciālista padoms: kad muskuļu sāpes kļūst bīstamas?

Muskuļu sāpes, to vājums un elpas trūkums ir ierasti simptomi lielas fiziskas slodzes laikā vai uzreiz pēc tās. Taču, ja šādas fiziskas sajūtas sāk pārņemt miera stāvoklī vai ļoti minimālas slodzes gadījumā, noteikti jāvēršas pie ārsta. Kāpēc tā, stāsta Neiroimunoloģijas un imūndeficītu centra docente, neiroloģe-imunoloģe Viktorija Ķēniņa.

Aktuālās ziņas