Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Kā putekļi var būt bīstami un kā ar tiem cīnīties?

Izrādās, putekļi nav tikai nevainīgi pūku kumšķi, kas virpuļo pa kaktiem. Zinātnieki tajos atrod desmitiem bīstamu vielu, arī tādas, kas var kaitēt hormonālajai sistēmai vai veicināt vēzi. Piedāvājam lasītāju uzmanībai noderīgus padomus cīņai ar putekļiem. Raksts tapis sadarbībā ar Rīgas Domes mājokļu un vides departamentu Interreg Baltijas Jūras reģiona programmas atbalstītā projekta NonHazCity (Nr. R010) ietvaros.

Aicinām bērnudārzus pieteikties nodarbībām par veselīgu uzturu un zobu kopšanu

Sākot ar šī gada oktobri, visām Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm ir iespēja pieteikties uz bezmaksas nodarbībām par veselīgu uzturu un pareizu zobu kopšanu "Vesels ēdis! Veselu zobu ABC!". Nodarbību laikā bērniem būs iespēja ne vien uzzināt vērtīgu informāciju, bet arī iegūt savā īpašumā noderīgas dāvaniņas.

2018.gada prioritātes veselības nozarē: medicīnas pakalpojumu pieejamības uzlabošana un cilvēkresursu nodrošinājums

2018.gada veselības nozares budžeta palielinājums par 194 miljoniem eiro (sasniedzot 1,014 miljardus eiro*) būs lielākais veselības nozares palielinājums pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Papildu pieejamais finansējums tiks ieguldīts veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanai, kā arī ārstniecības personu atalgojuma konkurētspējas palielināšanai.

6 fakti, kas jāzina par rudens saaukstēšanos

Vīrusi jau ir "atlidojuši" un cilvēki sākuši slimot, vēl pirms rudens tā pa īstam ir iestājies. Jau tagad šur tur kāds nošķaudās, neklepojas, nošņaukājas. Dažs labs jau ir paspējis nolikties gultā ar temperatūru. Rīgas 1. slimnīcas terapeite Gunta Beķere stāsta, kādi profilaktiskie pasākumi jāveic, lai uzlabotu imūnisistēmu un nepievienotos slimotājiem, bet, ja jau esat apslimuši – kas jādara, lai ātrāk atgūtos.

LTV1 ēterā būs vērojama pirmizrāde dokumentālai filmai "Elektroniskā cigarete: par un pret"

Otrdien, 10. oktobrī, plkst.22.05 LTV1 ēterā būs vērojama pirmizrāde dokumentālai filmai "Elektroniskā cigarete: par un pret".

LOC jāsaglabā kā ekselences un vadošā onkoloģisko pacientu ārstniecība

Lazovska balvas laureāts, onkologs Jānis Eglītis: LOC jāsaglabā kā ekselences un vadošā onkoloģisko pacientu ārstniecības iestāde

Onkoloģiskās saslimšanas mūsdienās vairs nav retums. Vairumam no mums ir kāds rads, draugs vai paziņa ar biedējošo diagnozi. Par laimi, mums ir ārsti, kuri palīdz ar diagnozi tikt galā un slimību uzveikt – onkologi. Ik gadu viņi veic ap 8000 operāciju, un vidēji 150 cilvēku dienā saņem ķīmijterapiju, bet ap 200 pacientu dienā – staru terapiju. Tik intensīvs darbs tiek veikts Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC). Šogad onkoloģisko pacientu skaits valstī sasniedzis jau apmēram 75 tūkstošus, un 70% pacientu ik gadu savu specifisko terapiju saņem tieši Latvijas Onkoloģijas centrā.

Arī reto slimību pacienti grib dzīvot

2017.gada 7.oktobrī no pulksten 11.00 Rīgas Stradiņa universitātē norisināsies trešā reto slimību konference. Konferences mērķis ir gan esošajiem, gan topošajiem veselības aprūpes speciālistiem sniegt zināšanas par retajām slimībām, to diagnostikas un ārstēšanas iespējām. Lai uzzinātu vairāk par situāciju, kādā atrodas reto slimību pacienti Latvijā, uz sarunu aicināju biedrības Ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem "Saknes" valdes locekli Juris Beikmani.

Dzemdes kakla vēža profilakse jāuzsāk jau pusaudža gados

Kaut gan dzemdes kakla vēzis ir pasaulē otrais biežāk sastopamais vēža veids sievietēm, savlaicīgi un regulāri veicot profilaktiskos pasākumus, šīs slimības attīstību var novērst. Par galvenajiem dzemdes kakla vēža profilakses pasākumiem stāsta Rīgas Stradiņa universitātes docente, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģe Dr. Jana Žodžika.

Zāļu valsts aģentūra mājaslapas aptaujā noskaidro E-receptes lietošanas pieredzi

Kā liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) mājaslapā www.zva.gov.lv veiktā aptauja par pieredzi un pirmajiem secinājumiem E-recepšu lietošanā, vairums respondentu, kas jau ir pamēģinājuši aptiekā iegādāties zāles ar ārsta izrakstītu E-recepti - 22 % kā būtiskās priekšrocības uzskata ērtības, ko tā sniedz – nav līdzi jāņem recepte un zāles aptiekā var nopirkt jebkurā ērtā brīdī, neuztraucoties, vai mājās nav piemirsta papīra recepte.

Hiperaktivitāte – bērnam traucēklis skolā

Bezmaksas informatīva lekcija
Veselības centrs Vivendi aicina vecākus, kuru bērniem ir diagnosticēts UDHS vai ir aizdomas par to, kā arī skolotājus un skolas psihologus uz bezmaksas informatīvo lekciju "Kā palīdzēt, ja bērna hiperaktivitāte rada grūtības skolā".

Aktuālās ziņas