Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Ko likt uz šķīvja, lai uzņemtu vērtīgās Omega-3 taukskābes

Polinepiesātinātās taukskābes pilda ļoti nozīmīgu funkciju un tās ir cilvēka organismā neaizstājamas. Šīs taukskābes iedala vairākās grupās, bet būtiskākās no tām ir Omega-3 un Omega-6 taukskābes. Ja ar Omega-6 taukskābju nepieciešamā daudzuma nodrošināšanu parasti nav problēmu, jo tās sastopamas bieži lietotos pārtikas produktos (eļļas, sēklas, rieksti), tad ar Omega-3 taukskābēm ir nedaudz savādāk. Omega-3 taukskābju trūkums novērojams daudz biežāk, tāpēc ir īpaši jāpiedomā pie sava uztura daudzveidības, lai nodrošinātu Omega-3 taukskābes pietiekami lielā devā.

Kāpēc un kad veikt dzimumzīmju pārbaudes

Vasaras sākums ir īstais brīdis, lai atgādinātu par dzimumzīmēm un to veselību, jo tūlīt pilnā sparā sāksies sauļošanās sezona. Dzimumzīmes šajā laikā ir īpaši jāsaudzē, jānovērtē un jāmazina riski, lai tās nekļūtu par ļaundabīgiem veidojumiem. Kas īsti ir dzimumzīmju pārbaude, kad un cik bieži to veikt?

Lai būtu skaists smaids, jārūpējas par mutes dobumu

Kad skatāmies uz cilvēkiem, kuriem ir balti un nevainojami sarindoti zobi kā zvaigznēm no Holivudas filmas, domājam, ka viņiem jau gan paveicies ar gēniem, jo dabas devusi skaistus zobus. Tomēr visbiežāk aiz šāda skaista smaida stāv sistemātisks un pacietīgs darbs, kas ieguldīts mutes dobuma un zobu kopšanā. Pie skaista smaida var tikt ikviens, ja ievēro zobārstniecības speciālistu rekomendācijas un izvēlas sev piemērotus zobārstniecības pakalpojumus.

Neaizmirstiet par acu labsajūtu un veselību arī vasarā

Vasarā laika apstākļi mūs lutina, biežāk atpūšamies pie ūdens, gulšņājam pludmalē, rīkojam ballītes. Vispār vasarā dzīve šķiet bezrūpīgāka. Tāpēc gribam atgādināt, ka vasaras notikumu virpulī noteikti nedrīkst aizmirst par savu acu veselību un labsajūtu, jo šajā sezonā ir īpaši daudz kairinātāju un riska faktoru tieši acīm.

Veic izmaiņas Epidemioloģiskās drošības likumā

Šodien, 28.maijā, Ministru kabineta sēdē apstiprinātas izmaiņas Epidemioloģiskās drošības likumā, papildinot to ar normām, kas daļēji izriet no šā gada 12. marta valdības rīkojuma Nr.103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu". Grozījumu mērķis ir paredzēt tiesisko regulējumu pretepidēmijas pasākumu īstenošanai nākotnē, pieņemot, ka var veidoties sabiedrības veselības apdraudējums kādas citas no jauna parādījušās infekcijas slimības izplatīšanās dēļ.

Sarunās ar pašvaldībām iezīmē turpmāk risināmos jautājumus veselības nozarē

Šodien, 27. maijā, Veselības ministrija kopā ar pašvaldību pārstāvjiem ikgadējās sarunās pārrunāja šīs brīža aktualitātes, tai skaitā slimnīcu sniegto pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, situāciju sociālās aprūpes centros saistībā ar Covid-19, kā arī kompensācijas mehānismus ārstniecības iestādēm.

Atsāksies pirmās palīdzības mācības

Īstenojot piesardzības pasākumus, īpaši attiecībā uz praktiskajām apmācībām, no rītdienas, 23. maija, varēs atsākties pirmās palīdzības mācības klātienē. To paredz veselības ministres izdots rīkojums.

No 29. maija paplašinās ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus

Veselības ministrijai kopā ar nozares pārstāvjiem izvērtējot esošo situāciju, pieņemts lēmums no 29. maija paplašināt dienas stacionārā sniegtos plānveida veselības aprūpes pakalpojumus, savukārt no 3. jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. Vienlaikus tāpat kā līdz šim būs jānodrošina stingri piesardzības pasākumi. To paredz veselības ministres izdots rīkojums.

Aptauja: alerģijas simptomi ikdienā ietekmē 65% Baltijas iedzīvotāju

Ik dienas cilvēki var saskarties ar tādiem alergēniem kā putekļi, pelējums, dzīvnieku alergēni, taču pavasaris ir laiks, kad daudzi pastiprināti cieš no ziedputekšņu izraisītiem alerģiskajiem simptomiem, kas būtiski spēj ietekmēt viņu ikdienas kvalitāti.

Ieteikumi ēku apsaimniekotājiem un katram ūdens lietotājam

Ieteikumi ēku apsaimniekotājiem un katram ūdens lietotājam –
centralizēto dzeramā ūdens apgādes sistēmu lietošanas atsākšana pēc dīkstāves.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums