Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Pacientu organizācijas gatavas apvienot spēkus

Latvijas valdības attieksme pret nevalstiskajām pacientu organizācijām neveicina to attīstību, un arī paši iedzīvotāji bieži neizprot un nenovērtē pacientu organizāciju lomu, kas vājina pacientu interešu aizstāvību, tāpēc jādomā par spēku apvienošanu, - šāda atziņa izskanēja organizācijas SUSTENTO rīkotā starptautiskā seminārā "Par pacientu līdzdalību savas dzīves kvalitātes uzlabošanā un veselības aprūpes politikas veidošanā", kurā piedalījās Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Šodien Latvijā atzīmē Ģimenes hiperholesterinēmijas dienu

Bezmaksas holesterīna pārbaudes un kardiologu konsultācijas

Atzīmējot  Starptautisko Ģimenes hiperholesterinēmijas dienu, šodien, 20.septembrī norisināsies akcija "SARGI ĢIMENES SIRDI!", kuras ietvaros būs iespēja bez maksas izmērīt holesterīna līmeni, kā arī konsultēties ar kardiologiem par augsta holesterīna riskiem un uzzināt no speciālistiem vairāk par ģenētiski pārmantoto slimību - ģimenes hiperholesterinēmiju. Akcija notiks 20.septembrī plkst.16.00-19.00, modes un izklaides centrā Rīga Plaza, Mūkusalas ielā 71,  1. stāvā.

Latvijā jau trešo gadu tiks atzīmēta Starptautiskā bērnu veselīgas augšanas diena

Šodien, 20. septembrī, jau trešo gadu Latvijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu veselīgas augšanas diena (International Children’s Growth Awareness Day). Pasaulē šī kampaņa norisinās jau sesto gadu, ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par endokrinoloģijas lomu bērna veselīgā attīstībā.

Ģenētiskie izmeklējumi kļūst pieejamāki

Apmēram 2-3% jaundzimušo piedzimst ar iedzimtiem defektiem un vairāk nekā pusē gadījumu tiem ir ģenētisks iemesls. Pateicoties tam, ka no šī gada Latvijā tiek apmaksāti ģenētiski molekulārie izmeklējumi visām vecuma grupām, tai skaitā augļa stadijā, arvien vairāk kļūst to cilvēku, kuri uzzina, ka sirgst ar kādu ģenētiski pārmantotu slimību.

Īpašā akcijā tiks noskaidrotas Latvijas sirdsmāsiņas

Lai pievērstu uzmanību medmāsu darbam, palielinātu māsu profesijas prestižu un atzīmētu, ka tieši viņas ir tās, no kurām ir atkarīgs pacienta veiksmīgas izveseļošanās process un aprūpe atveseļošanās laikā, šodien tika atklāta Rietumu Bankas Labdarības fonda iniciētā akcija "Meklējam sirdsmāsiņu". Akcijas laikā bijušie un esošie pacienti, kā arī viņu tuvinieki varēs pieteikt un balsot par savu "sirdsmāsiņu".

Kardiologi ceļ trauksmi: teju 30% pieaugušo un 50% jauniešu nekad nav mērījuši vai nezina savu holesterīna līmeni

Lai izvērtētu un mazinātu sirds un asinsvadu slimību risku attīstību, holesterīna līmenis pieaugušam cilvēkam, sākot no 18 gadu vecuma, ir regulāri jāpārbauda (vismaz reizi 5-10 gados), Taču, kā liecina pacientu biedrības "ParSirdi.lv" un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja* – 20,5% Latvijas pieaugušie iedzīvotāji holesterīnu nekad nav mērījuši un vēl 8,8 % nav droši, vai tas ir darīts, bet 18-24 gadus vecu jauniešu vidū holesterīns nekad nav mērīts pusei jeb teju 50 %.

Akcijā "SARGI ĢIMENES SIRDI!" bez maksas pārbaudīs holesterīnu un varēs saņemt kardiologu konsultācijas

Atzīmējot  Starptautisko Ģimenes hiperholesterinēmijas dienu, 20.septembrī norisināsies akcija "SARGI ĢIMENES SIRDI!", kuras ietvaros būs iespēja bez maksas izmērīt holesterīna līmeni, kā arī konsultēties ar kardiologiem par augsta holesterīna riskiem un uzzināt no speciālistiem vairāk par ģenētiski pārmantoto slimību - ģimenes hiperholesterinēmiju. Akcija notiks 20.septembrī plkst.16.00-19.00, t/c Rīga Plaza, Mūkusalas ielā 71,  1. stāvā.

Kā palīdzēt ādai atgūties pēc saulainās sezonas?

Tuvojoties vēsajam rudens laikam, ierasts uzņemt papildu C vitamīnu imunitātes stiprināšanai, tomēr nevajadzētu aizmirst, ka to var lietot arī ārēji, tādējādi efektīvi samazinot kaitīgo saules staru ietekmi un neitralizējot brīvos radikāļus, kas veicina priekšlaicīgu ādas novecošanos. Īpaši rudenī manāmas ilgstošas saules iedarbības atstātās pēdas – ādas elastības mazināšanās un grumbiņu parādīšanās, tādēļ speciālisti arvien biežāk uzsver C vitamīna nozīmi skaistumkopšanā, norādot, ka tas ir ļoti spēcīgs antioksidants, kas palīdz aizsargāt ādu no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes.

Rīgas 1. slimnīcā blokādi pret sāpēm iespējams veikt par valsts kvotām

Labas ziņas pacientiem ar hroniskām sāpēm. Nesen atklātājā Rīgas 1.slimnīcas Sāpju centrā ir pieejamas Valsts apmaksātas blokādes sāpju noņemšanai pie Rīgas 1. slimnīcas algologiem.

Nākošgad sāksies pilotprojekts par atbalstu zobu protezēšanā senioriem

Labklājības ministrijas (LM) rosināts, no 2019. gada 1. janvāra visu gadu tiks īstenots izmēģinājuma projekts par atbalstu zobu protezēšanas jautājumos senioriem. Projekta realizācijā piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts un Zobārstniecības fakultātes studenti.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  kasko  kasko apdrošināšana