Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Uzturs un auglība – ko nevajadzētu ēst, ja plāno grūtniecību?

"Veselīgs uzturs ir viens no labas reproduktīvās veselības stūrakmeņiem, un ir svarīgi saprast, ko ir ieteicams, un ko nav ieteicams lietot uzturā," stāsta Klīnikas EGV vadītāja, neauglības ārstēšanas kampaņas ginekoloģe Zane Vītiņa. Šoreiz kampaņas ietvaros uztura speciāliste Jevgēnija Jansone piedāvā nelielu špikeri tiem, kas vēlās sakārtot savu uzturu, izslēdzot no tā potenciāli kaitīgas lietas.

Veselības ministrija sola ievērot pacientu tiesības un uzsāk "nauda seko pacientam" principa ieviešanu

Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams ir atlikusi šodien paredzēto lietas izskatīšanu "SIA "Auglības klīnika MAMA RĪGA" prasībā pret Veselības ministriju (VM)", ņemot vērā VM apņemšanos līdz šī gada 1.jūlijam pilnveidot veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību. Tādējādi, pēc būtības VM ir uzsākusi principa "nauda seko pacientam" ieviešanu vismaz vienā – medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu jomā. Lietas izskatīšana atlikta līdz rudenim, paļaujoties uz VM apņemšanos solīto izpildīt jau līdz šī gada jūlijam.

Silvanols: Padomi, kā uzveikt pavasarim raksturīgo vitamīnu deficītu

Lai arī dabā viss plaukst un zaļo, nereti pavasara mēneši nāk roku rokā ar spēku izsīkumu, miegainumu, dažādu saslimšanu saasināšanos, vīrusa infekcijām un citām nebūšanām, kurām iemesls ir viens – tumšajā ziemas periodā organisms ir novājināts, turklāt mūsu platuma grādos augušie, rudens sezonā ievāktie dārzeņi zaudējuši vitamīnu koncentrāciju, tāpēc ar tiem visu vajadzīgo veselībai vairs neuzņemt. Kuri ir tie vitamīni, kurus pavasarī noteikti būtu jāuzņem, lai pavasaris nāktu ne tikai ar prieku, bet arī labu pašsajūtu, un kur tos smelties? Ar padomiem talkā nāk farmaceite un zaļās farmācijas uzņēmuma "Silvanols" imunitātes spēcināšanas produktu vadītāja Arita Borzova.

Vienojas par radioloģijas tarifu aprēķināšanas metodikas atkārtotu izvērtēšanu

Veselības aprūpes nozares uzņēmumu pārstāvjiem tiekoties ar veselības ministri Andu Čakšu, panākta vienošanās, ka tiks rīkota nozares profesionāļu un NVD tikšanās, lai atkārtoti izvērtētu jauno radioloģijas tarifu veidošanas metodiku. Jaunie tarifi var novest pie atalgojuma samazinājuma vispārējās ultrasonogrāfijas un datortomogrāfijas speciālistiem, kas nodrošina valsts apmaksātos radioloģiskos izmeklējumus. Tiek prognozēts, ka tas var radīt vēl lielāku radioloģijas speciālistu trūkumu Latvijā un radioloģijas izmeklējumu pieejamības samazināšanos, jo īpaši pacientiem mazpilsētās un lauku reģionos.

"Aptieku īpašnieku asociācija" un "Aptieku biedrība" piedāvā risinājumus veselības aprūpes papildus finansēšanai

Nosūtītajā vēstulē Ministru prezidentam, veselības ministrei un finanšu ministrei biedrības ir sagatavojušas priekšlikumus finansējuma ieguvei veselības aprūpei.

BENU Akadēmija aprīlī aicina uz lekciju par sirds veselību

Jau vairāk nekā gadu ik mēnesi ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt "BENU veselības un skaistuma akadēmijas" organizētos bezmaksas seminārus.* Turpinot iesākto, šomēnes ikviens apmeklētājs varēs noklausīties speciālistu lekciju par sirds veselību.

Bērnu ar kustību traucējumiem rehabilitācijai saziedots vairāk nekā 61 tūkstotis eiro

Bērnu rehabilitācijas centra "Poga" un mazumtirdzniecības tīkla "Maxima Latvija" kopīgi organizētajā labdarības akcijā, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā, jau saziedots 61 613,18 eiro. No tiem 53 194,42 eiro saziedoti "Maxima Latvija" veikalos visā Latvijā, 8088,76 eiro – labdarības fonda "Ziedot.lv" mājaslapā, bet 330 eiro – zvanot pa labdarības tālruni.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ar "Tele2" darbinieku atbalstu bērniem dāvinās Drosmes uzlīmes

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) ar vadošā mobilo sakaru operatora "Tele2" un tā darbinieku atbalstu turpmāk slimnīcas bērniem kā iedrošinājumu dažādu procedūru laikā dāvinās Drosmes uzlīmes. Katram bērnam, kuram ārstniecības procesā BKUS nepieciešamas dažādas procedūras, būs iespēja saņemt īpašu "Drošsirdīgā pētnieka diplomu" un sakrāt dažādu planētu uzlīmes, tādējādi ļaujot ne tikai vieglāk pārciest nepatīkamo procedūru, bet arī iepazīt kosmosu.

Veselības nozarē ledus ir sakustējies

Latvijas Slimnīcu biedrības vadītāja vietnieces Egijas Širovas viedoklis pēc diskusijām ar Veselības ministriju par slimnīcās plānotajām reformām.

Veselības aprūpes nozare pēdējos astoņus gadus sirgst ar neskaitāmi daudz problēmām, sākot ar būtiskiem ierobežojumiem pacientiem saņemt valsts apmaksātus veselības pakalpojumus, turpinot ar mediķu pārslodzi, zemu atalgojumu un iepriekš nepārdomātu lēmumu pieņemšanu nozares līmenī. Veselības aprūpes nākotne joprojām ir neskaidra, taču pirmie soļi nozares sakārtošanā ir sperti.

Depresija vecumdienās – ikdiena dzīves nogalē drūmās krāsās

Depresija ir pasaulē un Latvijā viena no izplatītākajām slimībām visos vecuma posmos, arī vecāka gadagājuma cilvēkiem. Lai arī vecumdienās ļaudis lielākoties samierinās ar dzīves drūmajām krāsām, speciālisti aicina būt drošiem un meklēt palīdzību, lai līdz mūža nogalei varētu baudīt dzīvi pilnā tās krāšņumā.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  metāla jumti