Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Reirs: Senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Labklājības ministrs Jānis Reirs, Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātes dekāne un Stomatoloģijas institūta valdes priekšsēdētaja Ilga Urtāne, Rīgas aktīvo senioru alianses valdes priekšsēdētāja Terezija Mackare, Latvijas senioru kopienu apvienības valdes priekšsēdētāja Inese Švekle un Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš trešdien, 21. martā, parakstīja savstarpējās sadarbības memorandu par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos.

Neauglības ārstēšana reģionos: izbraukuma konsultāciju izaicinājumi

Neauglība ir diagnoze, kas var skart ikvienu pāri. Par laimi, Latvijā ir pieejama pasaules līmeņa neauglības ārstēšana, izmantojot vismodernākās tehnoloģijas un augstas precizitātes aparatūru. Taču šī iespēja rokas stiepiena attālumā ir pieejama vien galvaspilsētas iedzīvotājiem. Lai veicinātu pakalpojuma pieejamību, vairāku klīniku personāls regulāri veic izbraukuma konsultācijas citās pilsētās. Par to, ko gaidīt no šādām konsultācijām, Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros izstāstīs Klīnikas EGV ginekoloģe un reproduktoloģe Gunta Grīnberga.

Pieci ieteikumi, kā izvēlēties piemērotāko dezodoranta veidu

Svīšana ir dabisks process, taču ikdienā tas var sagādāt mulsinošu brīžus. Procesu var regulēt, izmantojot dažādus pretsviedru līdzekļus, piemēram dezodorantu vai antiperspirantu, kuru lietošana šķiet vienkārša – uzklājot to, esam pasargāti no nepatīkama ķermeņa aromāta. Kāda veida dezodorantu vai antiperspirantu izmantot ikdienā? Neatkarīgi no ikviena lietotāja vēlmēm, katram no tiem ir savas priekšrocības, tāpēc Dove zīmola vadītāja Kertu-Kai Põldvere dalās ar ieteikumiem un padomiem, kā izvēlēties sev piemērotāko pretsviedru līdzekli.

Bērnu traumatisms: kad nedrīkst atlikt ārsta apmeklējumu

Nav tāda bērna, kas izaudzis bez pušumiem vai sasitumiem. Vecāku pienākums ir pasargāt savu bērnu no smagiem ievainojumiem un slimībām. Rīgas 1. slimnīcas bērnu ķirurgs Marina Pegasova stāsta par traumu gūšanas riskiem, un ko darīt, ja bērns jau ir cietis.

Pavasaris tuvojas: vai ērces jau mostas no ziemas miega?

Šogad ērces periodiski bijušas aktīvas arī ziemas periodā. Gaisa temperatūrai nedaudz iesilstot, tās kļūst sastopamas aizvien biežāk un tas nozīmē, ka laikus jādomā par ērču encefalīta profilaksi, lai izvairītos no inficēšanās ar bīstamo slimību.

Lai polips nepārtop par zarnu vēzi

Atbrīvoties no taisnās zarnas polipiem ar transanālās endoskopiskās mikroķirurģijas (bez iegriezumiem vēderā) palīdzību, Latvijā iespējams pavisam nesen. Šobrīd valsts apmaksāta operācija pacientiem pieejama Rīgas 1.slimnīcā, kura iegādājusies šim ķirurģiskās manipulācijas veidam nepieciešamo aprīkojumu. Ar ko šī operācija atšķiras un kam tā nepieciešama, stāsta ķirurgs Vjačeslavs Popkovs.

Jāturpina iesāktais darbs pie klīnisko universitāšu slimnīcu stiprināšanas un pilnveidošanas

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 16. martā tikās ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Ilzi Kreicbergu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Imantu Paeglīti un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Valtu Ābolu, lai pārrunātu aktualitātes slimnīcu darbā un veselības aprūpes sistēmā Latvijā.

Par "Tele2" labdarības tirdziņa ziedojumiem ierīko bērnu atpūtas stūrīšus Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) RCB Saulaino dienu bibliotēkā šonedēļ tika nogādātas dažādas attīstošās spēles un aktivitāšu galdiņi, kas turpmāk kalpos par pamatu vairāku atpūtas stūrīšu izveidei visā slimnīcā. Atpūtas stūrīšu inventārs iegādāts par mobilo sakaru operatora "Tele2" Ziemassvētku labdarības tirdziņā savāktajiem ziedojumiem.

Bērnu paliatīvā aprūpe - par kvalitatīvu dzīvi, neatkarīgi no veselības stāvokļa

Bērnu paliatīvā aprūpe neizārstējami slimiem bērniem nodrošina iespēju ikdienā būt kopā ar ģimeni un dzīvot maksimāli pilnvērtīgi, neskatoties uz veselības stāvokļa radītajiem ierobežojumiem. Tā pēc trīs dienu psihosociālās rehabilitācijas nometnes "Esi ar mani!", kas nedēļas nogalē notika viesnīcā "Baltic Beach Hotel", secina tās dalībnieki - Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības aprūpē esošās ģimenes. Nometnes dalībnieki atbalsta biedrības ieceri veidot Baltijā pirmo hospisu, kas nozīmē regulāru atslodzes iespēju.

Rīgā būs iespēja bez maksas veikt tuberkulozes pārbaudes

No š.g. 19.līdz 27. martam jau ceturto gadu Rīgā notiks pasākumi, kas veltīti Tuberkulozes (turpmāk - TB) izplatības ierobežošanas dienai, kas visā pasaulē tiek atzīmēta 24. martā. Šo pasākumu laikā iedzīvotājiem bez maksas tiks piedāvātas speciālista konsultācijas par TB un plaušu veselību, kā arī būs iespēja veikt krēpu testa izmeklējumus. Akcijas ietvaros, no 12. marta līdz 3. aprīlim darbosies arī informatīvais tālrunis.

Aktuālās ziņas