Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Latvijas onkologi pieprasa palielināt finansējumu vēža slimnieku ārstēšanai

Latvijas Onkologu asociācija (LOA) un Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija (LOĶA) vēstulē Saeimas frakcijām, Ministru prezidentam, Finanšu un Veselības ministrijai prasa 2021. gada valsts budžetā iekļaut un atbalstīt finansējumu vairāk nekā 40 miljonu eiro apmērā.

Jūties savā ādā arī menopauzes laikā!

Menopauze ir pārejas posms. Tas ir pavisam dabisks, taču vienlaikus arī mītiem apvīts process, kas nedaudz biedē gandrīz katru sievieti. Par to, kā neļaut menopauzes periodam mazināt dzīves kvalitāti un kā to izdzīvot ar sievišķīgu šarmu un augsti paceltu galvu, stāsta ginekoloģe dr. Dace Matule.

Pieci padomi veselīgam rudenim

Rudens raža sasniegusi savu pilnbriedu un ir īstais laiks izbaudīt Latvijas labumus, stiprināt savu imūnsistēmu un uzņemt garajai ziemai nepieciešamo enerģiju. Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI kopā ar uzturzinātnes speciālisti Dzintru Koktu piedāvā piecus ikdienā vienkārši ieviešamus padomus, kas palīdzēs no rudenī uzņemt pašu labāko!

Mobings mācību iestādēs – sabiedrības problēma, kuru nedrīkst ignorēt

Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma, bērni ir atgriezušies skolās un citās mācību iestādēs. Vieni uz skolu dodas ar prieku, savukārt citiem atgriešanās skolā rada bažas un satraukumu. Pētījumi liecina, ka Latvijā ir ļoti augsti mobinga rādītāji, kas īpaši izpaužas tieši mācību iestādēs. Par to, kas ir mobings, kā tas izpaužas un kā to laikus pamanīt un novērst, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, izglītības un skolu psiholoģe, psiholoģijas doktore Ilze Damberga un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Aptuveni 8000 cilvēku Latvijā pakļauti agrīnam infarkta riskam

Lai pievērstu uzmanību biežāk pārmantotajai ģenētiskajai slimībai, 24.septembrī tiek atzīmēta Ģimenes hiperholesterinēmijas diena. Arī Latvijā jau piekto gadu pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Ģimenes hiperholesterinēmijas reģistra kardiologiem aicina iedzīvotājus vērst uzmanību šai slimībai, mudinot laicīgi pārbaudīt holesterīna līmeni un ja nepieciešams, konsultējoties ar speciālistiem, uzsākt ārstēšanu.

Latvijai būs jāievieš Eiropas Vēža misijas 13 ieteikumi

Pēc vairāk nekā gadu ilga ekspertu grupas darba un četru mēnešu ilgas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu atbildīgo institūciju, speciālistu un iedzīvotāju publiskas apspriešanas ir publicēts Eiropas Vēža misijas padomes gala ziņojums. Tajā ir apkopotas 13 rekomendācijas cīņai ar vēzi, kas ir saistošas visām ES dalībvalstīm, tajā skaitā Latvijai.

Latvijas onkoloģijas pacienti vēršas Eiropas Komisijā un Veselības ministrijā ar vēstulēm

2020. gada 21. augustā Rīgā notika Eiropas Komisijas biroja Latvijā pārstāvju un onkoloģijas pacientu pārstāvošo organizāciju tikšanās  ar mērķi identificēt Latvijas vēža pacientiem aktuālās problēmas Eiropas Vēža misijas padomes izstrādāto 13 rekomendāciju cīņai ar vēzi kontekstā. Tikšanās laikā pacienti, ārsti un veselības politikas veidotāji skatīja piedāvātās rekomendācijas caur Latvijas prizmu, identificējot nepieciešamos uzlabojumus veselības aprūpes sistēmā gan Eiropas, gan nacionālā mērogā.

Latvijā ik gadu no dažādām uroloģiskām saslimšanām mirst vairāk nekā 1000 cilvēku

Septembris ir starptautiskais uroloģijas mēnesis, kad visā pasaulē uzmanība tiek pievērsta tieši uroloģisko slimību profilaksei, ārstēšanās iespējām, kā arī sabiedrība tiek informēta par jaunākajām ārstēšanas metodēm. Arī Latvijā uroloģiskas saslimšanas ikdienā sagādā problēmas simtiem sieviešu un vīriešu, dažas no tām var būt arī nāvējošas. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka laika posmā no 2010. līdz 2018. gadam no uroloģiskām saslimšanām dzīvību ik gadu zaudējuši aptuveni 1100 cilvēku. Šim faktam īpaši skarbu nokrāsu piešķir tas, ka šodien pierādīts – laicīgi atklātas, pat ļaundabīgas uroloģiskas saslimšanas ir iespējams veiksmīgi ārstēt. Diemžēl Latvijas iedzīvotāji joprojām neveic regulāras veselības pārbaudes, iespējams, domājot – "kamēr nekas nesāp, pie ārsta nav jāiet" – vai arī baidoties no patiesās diagnozes. No 21. līdz 25. septembrim, Vispasaules uroloģijas nedēļā, Latvijas speciālisti aicina domāt un rūpēties par savu veselību, iespējams, ne tikai izglābjot savu dzīvību, bet arī uzlabojot tās kvalitāti.

Organisma norūdīšana – biežākās kļūdas un ieteikumi pareizai uzsākšanai

Rūdīšanās un peldes vēsajā gada laikā kļūst arvien populārākas un pulcē arvien prāvāku piekritēju pulku. Taču vai tas ir vienīgais veids, kā varam norūdīt savu organismu? Ko rūdīšanās nozīmē mūsu organismam un kā to veikt pareizi? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, viens no CrossFit kustības pamatlicējiem Latvijā, treneris Kaspars Zlidnis un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Fonda "Movember Latvija" dibinātājs Helmuts Bēķis: "Ir jārunā ar vīriešiem, nevis par vīriešiem"

Jau ceturto gadu novembrī ar daudzveidīgām aktivitātēm tiks atzīmēts Movember – vīriešu veselībai veltīts mēnesis. Tā ietvaros visi Latvijas vīrieši tiek mudināti veikt savlaicīgu prostatas vēža pārbaudi. Vairāk par saviem iedvesmas avotiem, kustības vēsturi un to, kā atrast motivāciju publiski šķetināt sabiedrībai nozīmīgus jautājumus stāsta fonda "Movember Latvija" dibinātājs Helmuts Bēķis.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums