Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Ūdens sastāvam ir nozīme: uzmanies no pārlieku daudz minerālvielām un sāls

Publiskajā telpā daudz tiek diskutēts par ūdens lietošanu. Eksperti saka, ka pieaugušam cilvēkam dienā ir jāizdzer aptuveni 2 l ūdens un tas attiecas gan uz sēdoša darba profesiju pārstāvjiem, gan fiziska darba veicējiem, kuriem ūdens ir nepieciešams pat vēl vairāk. Būtiski, ka pietiekami daudz ūdens jālieto arī mūsu atvasēm, taču gan mazam, gan pieaugušam organismam rūpīgi jāseko, kādu tieši ūdeni izvēlamies dzert. Pēdējos pētījumos ir pierādīts, ka organismam visdraudzīgākais ir tīrs ūdens, bez liekiem minerāliem un īpaši bez pārlieku daudz sāls.

Dermatologa ieteikumi: kā pareizi sauļoties

Rīgā ir pietiekami daudz vietu, kur iespējams sauļoties, peldēties un visādi citādi vasarīgi pavadīt laiku. Līdzās drošībai uz ūdens, ir jāatceras arī par savu veselību. Rīgas 1. slimnīcas Ādas un STS klīniskā centra direktore, profesore Ilona Hartmane pastāstīja, kā iedegt, nenodarot pāri savai veselībai.

Rīgas 1. slimnīcā pie zobārsta varēs doties bez pieraksta

No 1.septembra katram zobārstam ir izveidotas akūtās pieņemšanas stundas. Pieraksts tiek veidots ne ātrāk kā iepriekšējā darba dienā. Arī bērniem!

Dakteri Klauni svin piecu gadu jubileju un aicina sabiedrību iesaistīties labdarības kampaņā

Šogad atzīmējot pusapaļu jubileju, Dr.Klauna programma sadarbībā ar vairākiem atbalsta partneriem no šī gada 8.augusta līdz 2.oktobrim visā Latvijā ir uzsākusi ziedojumu kampaņu, lai mazo slimnīcas pacientu ikdienu padarītu krāsaināku un jautrāku. Kampaņas laikā ikvienam būs iespēja gan redzēt un iepazīt dakterus klaunus, gan sniegt atbalstu un ziedot, lai programma iepriecinātu arvien vairāk mazo pacientu gan Rīgā, gan arī reģionu slimnīcās.

Notiks vēža skrīningam veltīts tiešsaistes seminārs

11. augustā plkst.15.00 ikvienam būs iespēja noskatīties "Facebook" tiešraides pārraidi, kas veltīta krūts, dzemdes kakla un vēža skrīninga jautājumiem. Veselības speciālisti diskutēs par vēža skrīningu un atbildēs uz skatītāju iesūtītajiem jautājumiem.

Pieteikto atlīdzību skaits par bērnu traumām turpina pieaugt – tās gūst arī atrakciju parkos

Vasarā salīdzinājumā ar citiem mēnešiem vairāk nekā divas reizes pieaudzis bērnu gūto traumu skaits, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Brīvlaiks un pilsētas svētku svinības ģimenēm ar bērniem nav iedomājamas bez publiskajiem spēļu laukumiem un dažādām atrakcijām, kurās neuzmanības dēļ pastāv īpaši augsts risks gūt nopietnas traumas.

Vai svīšana ir problēma un ko ar to darīt?

Ikvienam cilvēkam ir kāda "tabu" tēma, par kuru runā izvairīgi. Viena no šādām tēmām ir svīšana. Visi svīstam, tas ir normāli, taču runāt publiski par to izvairāmies. Tomēr ir gadījumi, kad kārtīgi "iesvīstam". Pēc Mindshare veiktā pētījuma datiem, puse Latvijas sieviešu un gandrīz tikpat (42%) vīriešu izjūt pastiprinātu svīšanu stresa situācijās. Kamēr dažiem tā nav nopietna problēma, citiem tā ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti. Aukstas un slapjas rokas, nebeidzami sviedru traipi uz drēbēm, izvairīšanās no publiskām situācijām un vietām – tās ir vien dažas no problēmām, ko sagādā svīšana. Psihoterapeite Aina Poiša skaidro, kādi ir iemesli svīšanai, kā stress ietekmē svīšanu un ko ar to darīt.

Svarīgākais, kas jāzina par valsts apmaksātu vēža skrīningu

Vēzis ir slimība, kuru agrīni atklājot iespējams izārstēt – tieši zināšanu trūkums bieži vien ir tas, kas liedz šo onkoloģisko slimību atklāt agrīnā stadijā un uzsākt agrīnu ārstēšanu. Latvijā valsts apmaksā krūts, dzemdes kakla un zarnu vēža skrīningu jeb profilaktiskās pārbaudes, ar kuru palīdzību slimību iespējams atklāt pašā sākuma stadijā, kad pirmie simptomi vēl nav parādījušies.

Gads pēc jaunās terapijas ieviešanas – pozitīvas tendences ar vietu uzlabojumiem

Piektdien, 28. jūlijā, visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Arī Latvijā šajā dienā norisinājās jau par tradīciju kļuvusī diskusija "Par dzīvi bez C hepatīta".

Uzzini, kur vēl ir brīvas kvotas izmeklēšanai pie ārstiem – speciālistiem

SIA "Rīgas Veselības centrs" (RVC) filiālēs jau augustā valsts finansēto kvotu ietvaros ir iespējams saņemt valsts apmaksātas speciālistu konsultācijas bez gaidīšanas rindā.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti