Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Atzīmējot Sirds mazspējas dienu, aicina bez maksas konsultēties ar speciālistiem

Ik gadu maijā pasaulē atzīmē Sirds mazspējas dienu. Lai vērstu uzmanību šai nopietnajai diagnozei un rastu iespēju gan pacientiem, gan viņu tuviniekiem, kā arī ikvienam citam interesentam uzzināt vairāk par sirds mazspēju 22. un 23. maijā no plkst. 9.00 līdz 17.00 darbosies konsultatīvais tālrunis, pa kuru Sirds mazspējas speciālistu komanda sniegs bezmaksas konsultācijas.

Proktologs - delikāto problēmu ārsts, pie kura bieži vēršas novēloti

Proktoloģija ir viena no tām medicīnas jomām, ko var saukt par delikātu, jo pacienti pie proktologa dodas negribīgi, bieži vien arī novēloti. Arī tad, kad jau nonākts ārsta kabinetā, pacients izjūt mulsumu, kautrējas runāt par savām problēmām, bet tam nav pamata. Proktologs ir tāds pats ārsts kā citi, viņa uzdevums ir palīdzēt pacientam, tāpēc, jo sīkāk viņš zina par problēmsituāciju un sūdzībām, jo labāk var palīdzēt.

68 % limfomas pacientu izmainīts ķīmijterapijas kurss pēc programmā "Dzīvo tālāk!" veiktajiem PET/CT izmeklējumiem

Audzēja terapijas laikā veicot pozitronu emisijas tomogrāfiju, 68% gadījumu limfomas pacientiem bija iespēja precizēt un mainīt ķīmijterapijas devu. Lielākajai daļai pacientu ķīmijterapijas kursu varēja mainīt, samazinot ķīmijterapijas devas. Diviem pacientiem bija jāpāriet uz lielu devu intensīvāku ķīmijterapiju, jo iepriekšējās terapijas efekts nebija pietiekošs.

Agrīna un inovatīva krūts vēža ārstēšana. Kāda ir situācija Latvijā?

Kaut arī Latvija krūts vēža ārstēšanā joprojām atpaliek no citām ES valstīm, tai skaitā no Lietuvas un Igaunijas, šis gads ir nesis būtiskus uzlabojumus. Par to, kāda ārstēšana šobrīd pieejama krūts vēža pacientiem Latvijā un ko vajadzētu ieviest tuvākajā nākotnē, kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!" ietvaros stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra Latvijas Onkoloģijas centrs onkoloģe ķīmijterapeite, LU asociētā profesore Alinta Hegmane un P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāja, zinātņu doktore, asociētā profesore Gunta Purkalne.

Hipertensijas dienā aicina pārbaudīt asinsspiedienu sev un tuviniekiem

Aptauja: vairāk nekā pusei ir paaugstināts vai kritiski augsts asinsspiediens

Atzīmējot Starptautisko Hipertensijas dienu 17.maijā, pacientu biedrības "ParSirdi.lv" un Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrība vērš sabiedrības uzmanību hipertensijai jeb augstam asinsspiedienam un aicina iedzīvotājus izmērīt asinsspiedienu.

Bērniem ar neatgriezeniskiem funkcionēšanas ierobežojumiem noteiks invaliditāti bez atkārtotas ekspertīzes

Visiem bērniem ar stabiliem un neatgriezeniskiem funkcionēšanas ierobežojumiem neatkarīgi no to pakāpes, bet kuru dēļ invaliditāte ir bijusi nepārtraukti noteikta vienu vai vairāk gadus, turpmāk veicot kārtējo invaliditātes ekspertīzi noteiks invaliditāti bez atkārtota ekspertīzes termiņa līdz pilngadības sasniegšanai.

Atzīmējot Eiropas Insulta dienu, aicina veikt bezmaksas risku mērījumus

Lai vērstu uzmanību insulta profilaksei un slimības postošajām sekām, ik gadu maija sākumā tiek atzīmēta Eiropas Insulta diena. Šogad par godu Eiropas Insulta dienai pacientu biedrība "ParSirdi.lv" un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Studentu pašpārvalde aicina uz pasākumu ar devīzi "Esi soli priekšā insultam!", kas notiks 15. maijā plkst. 15.00-18.00 Latvijas Universitātes (LU) galvenās ēkas foajē, Raiņa bulvārī 19.

Latvijā no hroniskām sāpēm cieš gandrīz piektdaļa iedzīvotāju

Lai pievērstu uzmanību sāpju medicīnas sasniegumiem un pēdējo gadu nozīmīgākajiem pētījumiem Latvijā, pagājušajā nedēļā norisinājās Latvijas Sāpju izpētes biedrības un Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) organizēta zinātniskā konference "Aktualitātes un izaicinājumi sāpju pētniecībā Latvijā". Vienā no pētījumiem tika iezīmēta arī hronisko sāpju izplatība Latvijā – saskaņā ar aptaujas datiem tās skar teju piektdaļu jeb 19% iedzīvotāju.

Anitas Kažemākas padomi maratonistiem: ķermenis mums ir tikai viens!

Maratonu sezona ir klāt, un pieredze rāda, ka daudzi savam izaicinājumam sāk gatavoties teju pēdējā brīdī, tādejādi pakļaujot savu ķermeni traumu riskam. Par to kā saudzīgi un korekti sagatavot organismu garajiem skrējieniem stāsta VENDEN vēstnese, skriešanas trenere un garo distanču skrējēja Anita Kažemāka.

5 pazīmes, kas raksturo labu zobārstniecību

Laba zobārstniecība nav atrodama uz katra stūra, reizēm tādu var nākties meklēt tiešām ilgi, iegūstot arī nepatīkamu pieredzi. Tāpēc apkopojām dažas pazīmes, pēc kurām var atpazīt labu zobārstniecību, ko tiešām varētu saukt par savu, atvieglojot rūpes par mutes un zobu veselību, jo šajā vietā vienmēr būsiet laipni gaidīt un saņemsiet profesionālus pakalpojumus.

Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi