Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Latvijas iedzīvotājiem pieejama unikāla mobilā lietotne, kas paredzēta cilvēkiem ar alerģijām

Iespējams, ka mēs ziedēšanu dabā vēl pagaidām vēl neesam pamanījuši. Taču, neskatoties uz samērā auksto laiku, koki jau "putekšņo" pilnā sparā. Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte pastāvīgi sniedz informāciju par alergēnu koncentrāciju gaisā. Pašlaik aktīvi zied alkšņi un lazdas. Tāpat mūsu pētnieki piedalījušies interesantas mobilās aplikācijas, kas paredzēta cilvēkiem ar alerģijām, izstrādē.

Farmaceite atgādina: Pavasaris tuvojas, pēdējais brīdis sagatavoties ērču sezonai!

Līdz ar gaisa temperatūras paaugstināšanos un pavasara iestāšanos mostas arī ērces – tās aktivizējas jau pie trīs līdz piecu grādu temperatūras. Ērces var atbaidīt, lietojot dažādus palīglīdzekļus, piemēram, aerosolus, taču efektīvāko aizsardzību var nodrošināt tikai vakcinācija. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane skaidro, ka imunitāte pret ērču encefalītu sāk veidoties divu nedēļu laikā pēc vakcinēšanās, un aicina izmantot pēdējo iespēju, lai vakcinētos pirms pavasara iestāšanās.

Ārstes ieteikumi, kā saudzēt jutīgus zobus

Jutīgi zobi ir daudziem. Daudzi jūt diskomfortu, ēdot karstu vai aukstu, citi — saldu vai skābu, ir arī tādi, kam sāpes sagādā jebkāda veida kairinātāji, tostarp nepiesardzīga zobu tīrīšana. Zobārste Olga Palušina stāsta, ka ar šo problēmu saskaras gandrīz puse iedzīvotāju un bojāta zobu emalja ir galvenais šīs problēmas iemesls. Ārste dalās padomos, kā pasargāt zobus, lai nepatīkamās sāpes netraucētu baudīt karstu rīta kafiju vai iecienītāko kokteili.

Tika izdota grāmata "Veselība bez zālēm"

Maskavā, izdevniecībā "Biblos", tika izdota Elēnas Lurjē grāmata "Veselība bez zālēm". Aiz fraču pseidonīma slēpjas mūsu pašu tautiete, Latvijas pilsone. Jaunā grāmata satur vairāk nekā 190 efektīvas un pārbaudītas tautas medicīnas receptes. Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku interesējas par netradicionālām un dabīgām atveseļošanās metodēm, bez šaubām, līdz ar to, šī ir lasītājam interesējoša un pieprasīta tēma.

Kas ir "bērnu ūdens", un kāda veida ūdeni ir labāk izvēlēties bērnam

Gandrīz ceturtā daļa Latvijas mammu (23%) cenšas izvēlēties augstas kvalitātes ūdeni savam bērnam. 48% no viņām iegādājas tā saukto "bērnu ūdeni", kura iepakojuma noformējums parasti tiek ieturēts bērnu tēmatikā, liecina Latvijas ūdens ražotāja VENDEN veiktā aptauja*. Sertificētā uztura speciāliste Svetlana Aleksejeva skaidro: "Bērnam, jo īpaši līdz viena gada vecumam, ir nepieciešams ūdens, kas ne tikai atbilst higiēnas pamatstandartiem, bet arī ir noteiktiem parametriem atbilstošs: tajā jābūt zemam sulfātu, nātrija un fluorīdu saturam."

Jaunākās tendences kosmētikā: sarkanas lūpas, izteiksmīgas uzacis un "dzīvais korallis"

Pavasaris ir laiks, kad ik gadu uzplaukst ne tikai daba, bet arī cilvēki. Artistry Studio skaistuma eksperts Andžejs Savickis, Parīzes stila kolekcijas iedvesmots, atklāj šī gada grima tendences un ieteikumus, kā izmantot dekoratīvās kosmētikas iespējas. Šajā sezonā aktualitāte ir sarkanas lūpas, izteiksmīgas uzacis un garas skropstas, pasteļtoņu acu ēnas. Gada krāsas tonis kosmētikā - "dzīvais korallis".

Dzemdes kakla vēža profilakse Latvijā

Iepriekšējo gadu statistika liecina, ka Latvija ar augstajiem dzemdes kakla vēža saslimstības rādītājiem ir līdzās Rumānijai, Serbijai, Ungārijai un Bulgārijai. Līdzīgi rādītāji ir arī Lietuvā un Igaunijā, taču Igaunija cītīgi strādā, lai saslimstību mazinātu, un ir pārgājusi uz kvalitatīvākiem skrīninga izmeklējumiem. Par to, kas būtu darāms situācijas uzlabošanai Latvijā, pārdomās dalās onkoginekologs dr. med. Rolands Mačuks.

Aiz alkohola maskas

Vēlēšanās rast vieglāko ceļu ir cilvēkam raksturīga rīcība. Bieži, iedzerot lielākas vai mazākas devas alkohola, maskējam savus veselības traucējumus, kā arī nevēlēšanos risināt ikdienas problēmas produktīvākā veidā, maldīgi uzskatot, ka tās izzudīs. Bieži ir iespējas nenojaust, ka mūsu sajūtas varētu būt simptomi kādai no saslimšanām. Viena glāze iemīļotā dzēriena, tad otra vienā dienā, tad nedaudz nākamajā, lai veicinātu savu labsajūtu, līdz izveidojas pierašana pie alkohola lietošanas, kas uz mirkli piepaceļ, noņem nepatīkamās sajūtas, tas notiek pavisam nemanot, pat nepadomājot par turpmākajām postošajām sekām.

7 populārākie mīti par locītavu veselību

Speciālisti atzīst – bieži vien, konsultējot pacientus ar locītavu problēmām, nākas sastapties ar dažādiem aplamiem uzskatiem saistībā ar locītavu veselību. Kuri no tiem ir visizplatītākie, un vai šie mīti atbilst patiesībai? Konsultē Liepājas Reģionālās slimnīcas un Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centra traumatologs-ortopēds Mārtiņš Reteris.

Reģionos notiks semināri par ES fondu finansējumu ģimenes ārstu prakšu attīstībai

Ar semināriem Jelgavā 19. martā un Rēzeknē 21. martā nākamnedēļ turpināsies pasākumu cikls, kurā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un Veselības ministrija informē par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu ārstniecības iestādēm un pašvaldībām ģimenes ārstu prakšu pilnveidošanai.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli