Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Piešķir 1,9 milj.eiro, lai nodrošinātu pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika

Šodien, 20.jūnijā, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts rīkojuma projekts*, kas paredz līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" Veselības ministrijai 1,9 miljonu eiro apmērā. Līdzekļi tiks piešķirti, lai no 2017.gada jūlija nodrošinātu pakāpenisku atteikšanos no Ārstniecības likumā iekļautās normas par pagarinātu normālu darba laiku ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes personām, kuras nav ārstniecības personas.

Atbalsta programmas ietvaros seši onkoloģiskie pacienti kāps Monblānā

No 29. jūlija līdz 12. augustam Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds sadarbībā ar "Kalnu Grupu" rīko onkoloģisko pacientu atbalstam veltītu kāpienu "Kāp cīņai pret vēzi" Eiropas Alpos, kā mērķis ir sasniegt Monblāna virsotni. "Kāp cīņai pret vēzi" laikā ārstu izvērtētās aktivitātēs piedalīsies seši onkoloģiskie pacienti, kuri sekmīgi cīnās vai jau ir uzveikuši ļaundabīgo audzēju. Pirms kāpiena notiks treniņnodarbības, kuru gaitā tiks apgūtas un pilnveidotas nepieciešamās alpīnisma iemaņas.

Pat ļoti liela starpskriemeļudiska trūce var izzust pavisam. Bez operācijas

Ja mums veiktu attēldiagnostikas izmeklējumus, gandrīz ikvienam rezultāti uzrādītu problēmas ar mugurkaulu. Izrādās, astoņiem no desmit cilvēkiem ir mugurkaula starpskriemeļu disku nolietojuma pazīmes. Kādi ir mugurkaula diska trūces simptomi, ko darīt, kā ārstēt, kādos gadījumos noteikti ir nepieciešama operācija – uz šiem un citiem jautājumiem atbild neiroķirurgi dr.Jānis Šlēziņš un dr.Raimonds Mikijanskis.

Par veselības aprūpes pakalpojumu dalījumu pilnajā un pamata pakalpojumu grozā

Trešdien, 14.jūnijā, Ministru kabinetu veidojošo koalīcijas partiju pārstāvjiem vienojoties, pieņemts lēmums nepieciešamo papildu finansējumu veselības aprūpes nozarei rast no sociālajām iemaksām. Tāpat panākta vienošanās sasaistīt pilnā veselības aprūpes pakalpojumu groza saņemšanas tiesības ar sociālo iemaksu maksāšanas faktu.

Skaistumkopšanas salons Nofrete vizuālajam un emocionālajam baudījumam

Senās Ēģiptes varenību pierāda ne vien piramīdas un sfinksas, bet arī dažādas skaistumkopšanas procedūras, kas joprojām tiek izmantotas ikdienā: epilācija, manikīrs un nagu laka, acu kontūras iezīmēšana, krēmi, smaržas un daudzas citas. Gadu tūkstošiem ilgās tradīcijas pilnveidojušās, lai mūsdienu cilvēkam ļautu just sirdsmieru un izbaudīt atpūtu.

Pārrunā aptieku gatavību darbam ar e-receptēm

Trešdien, 14.jūnijā, Veselības ministrijā norisinājās tikšanās ar Latvijas lielāko aptieku tīklu pārstāvjiem*, lai pārrunātu aptieku gatavību darbam ar e-receptēm.

Grūti sasniegt orgasmu? Pamēģini… sarunāties

Sekss ir viena no lielākajām dzīves baudām un viena no svarīgākajām sastāvdaļām pāra attiecībās. Seksuālā aktivitāte un baudu sniedzošs sekss attiecībās ir tikpat svarīgi kā kopējas intereses, abpusēja cieņa un sapratne. Pēc ekspertu domām, orgasma sasniegšana seksa laikā ir viens no svarīgākajiem veselīgu attiecību rādītājiem.

Lielākā dermatoloģijas klīnika - prof.J. Ķīša radītā un lolotā klīnika

Āda un tās veselības profilakses nozīme sabiedrībā ir nenovērtēta, jo tā kā lielākais orgāns ir noteicošais faktors kopējā veselības stāvokļa uzturēšanā. Tāpēc ādas kopšana jāuztic profesionāliem un zinošiem augstākās raudzes speciālistiem.

Mūsdienīgā vēža ārstēšanā atpaliekam vismaz par 10 gadiem

Aizvadīts vēl viens gads, kura laikā onkoloģijas jomā notikušas dažas būtiskas pārmaiņas. Labs ieviesums ir tā sauktais "zaļais koridors". Līdz ar tā darbību audzis pacientu skaits, kas savukārt aktualizējis vairākas ilgstoši nerisinātas problēmas – medicīnas personāla un mūsdienīgas efektīvas terapijas pieejamības ierobežotību. Par situāciju onkoloģijas jomā plašāk stāsta Rīgas Austrumu slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs, Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs asoc. prof. JĀNIS EGLĪTIS. 

Kas senioriem izraisa vislielāko stresu? Skaidro farmaceite

Ideālā situācijā pensijas gadus ikvienam cilvēkam vajadzētu pavadīt "miera vējos". Diemžēl Latvijā seniori ir viena no tām iedzīvotāju grupām, kas piedzīvo dažāda veida stresu. 15. jūnijā īpaši senioriem veltītā festivālā "Zelta ritmi" Esplanādes parkā plkst. 14.00 ar iedvesmas lekciju "Seniori stresa vidē" uzstāsies Jana Namniece (Dr. pharm., "Latvijas aptiekas" farmaceite). Farmaceite skaidro, kādi ir senioru stresa izraisītāji, kā arī tā ietekme uz veselību.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss