Japānas ekonomisko rādītāju izmaiņas

Japānas bezdarba līmenis jūnija mēnesī palielinājies līdz 3,7%, pretēji līdzšinējiem 3,5%. Toties mazumtirdzniecības rādītāji gada griezumā pasliktinājušies par 0,6%, pretēji līdzšinējam 0,4% kritumam. Rādītāju pasliktināšanās neietekmē nozīmīgi šobrīd īstenoto monetāro politiku. Vienīgi izmaiņas vērojamas Japānas jēnai, kura pēc datu publicēšanas uzrādījusi vērtību kritumus.

Lielbritānijā neto aizdevumi privātpersonām jūnija mēnesī samazinājušies līdz 2,5 miljardiem Lielbritānijas mārciņu, pretēji līdzšinējiem 2,7 miljardiem. Šiem datiem investori pievērš īpašu uzmanību, jo to izmaiņas norāda par patērētāju kredītu ņemšanas tendenču izmaiņām. Tā kā rādītājs uzrādījis kritumus, tas nozīmē, ka patērētāji aizņemas mazāk, līdz ar to arī tērē mazāk. Ekonomiskā izaugsme ļoti lielā mērā atkarīga no patērētāju tērēšanas tendencēm. Tādēļ bija vērojami Lielbritānijas mārciņas vērtību kritumi pēc datu publicēšanas, jo izsniegto aizdevumu skaita samazināšanās norāda, ka arī patērētāju tēriņi sarūk.

Valūtu pāris EUR/USD dienas pirmajā pusē sasniedza pretestības līmeni, kotējuma 1,3445 robežu. Šobrīd valūtu pāris krities vērtībā par 30 punktiem no šī līmeņa un pamazām tuvojas atbalsta līmeņa, kotējuma 1,3400 robežai. Līdz nozīmīgajam dienas atbalsta līmenim ir 55 punkti, tādēļ tuvāko dienu laikā var tikt sagaidīta šī līmeņa sasniegšana.

Valūtu pāris USD/JPY šodien noslēdzās virs pretestības līnijas, kotējuma 101,85 robežas. Rezultātā pāris palielinājies vērtībā par 20 punktiem. Tuvākais nozīmīgais pretestības līmenis atrodas kotējuma 102,25 robežā, kas ir arī 3.jūlija maksimumi.

Valūtu pāris GBP/USD šodien uzrāda straujākus vērtību kritumus. Valūtu pāris šodien samazinājies vērtībā kopumā par 60 punktiem, līdz atbalsta līmenim, kotējuma 1,6935 robežai. Var tikt sagaidīti arī vērtību atlēcieni no šī atbalsta līmeņa, bet kopumā vērtējot – vēl nav sasniegta nozīmīgā dienas atbalsta zona. Tādēļ nelielas vērtību korekcijas vēl var tikt novērotas, līdz tiks sasniegti nozīmīgie atbalsta līmeņi.

Eiropas fondu indeksi šodien uzrāda pozitīvus vērtību kāpumus. Fondu indeksi šobrīd vidēji palielinājušies vērtība par 0,65%. Straujākais kāpums šobrīd novērojams Francijas „CAC 40” indeksam, kas tirgus sesijas laikā palielinājies vērtībā par 0,76%.

Straujāki akciju vērtību kritumi šodien novērojami naftas nozarē strādājošajām kompānijām. Kompānijas „British Petroleum PLC” akciju vērtība šodien samazinājusies par 1,60%. Kompānijas akciju vērtību kritumi vistiešākajā mērā saistīts ar potenciālo sankciju izvirzīšanu Krievijai, kas var nozīmīgi ietekmēt naftas biznesu.

Arī ASV fondu indeksi šodien atvērās ar vērtību kāpumiem. „Dow Jones” indekss atvērās ar 0,29% pieaugumu, „Nasdaq” indekss – ar 0,40% vērtību kāpumiem, bet „S&P 500” ar 0,20% vērtību pieaugumu. ASV fondu indeksu kāpumi saistīti ar pozitīvu patērētāju uzticības indikatora publicēšanu.

Biržas naftas cena šodien samazinājusies par 1,20%, līdz 100,40 ASV dolāriem par barelu.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums