Šīsnedēļas aktualitātes

Šī darba nedēļa iesākusies visai mierīgi, bez nozīmīgu ekonomisko rādītāju publicēšanas. Vienīgi dienas otrajā pusē tiks publicētas ASV jaunceltņu pirkšanas izmaiņas. Tā kā oficiālā prognoze ir, ka jūnija mēnesī pasūtījumu apjomi būs samazinājušies par 0,2%, pretēji maija 6,1% pieaugumam, tad var tikt sagaidītas arī īstermiņa ASV dolāra vērtību svārstības.

Toties otrdien Āzijas tirgus sesijas laikā tirgus dalībnieki uzmanību pievērsīs Japānas bezdarba līmeņa un mazumtirdzniecības datu izmaiņām.

Trešdien notikumu centrā būs Vācijas patērētāju cenu indeksa rādītāja un ASV nodarbinātības datu publicēšana no ADP. Bet galvenais notikums būs Federālās Rezervju Sistēmas komitejas procentu likmes lēmumam publicēšana. Lai gan tiek prognozēta esošās kvantitatīvās mīkstināšanas programmas samazināšana, komentāri no priekšsēdētājas puses var nozīmīgi ietekmēt ASV dolāru.

Ceturtdien galvenie notikumi būs saistīti ar eirozonu. Rīta pusē tiks publicētas Vācijas bezdarba līmeņa izmaiņas, kā arī eirozonas patēriņu cenu indeksa izmaiņas.

Un, visbeidzot, piektdien tiks publicētas ASV ārpus lauksaimniecības rādītāju, kā arī bezdarba līmeņa izmaiņas. Līdz ar to šonedēļ var tikt sagaidītas straujākas valūtu pāru, kuros ietilpst ASV dolārs un eiro, vērtību izmaiņas.

Valūtu pāris EUR/USD piektdien sasniedza jaunus 2014.gada minimumus, kotējuma 1,3425 robežu. Šorīt valūtu pāris neuzrāda straujākas svārstības un kotējas šauros vērtību diapazonos. Nākamais aktuālais atbalsta līmenis ir kotējuma 1,3400 robežā. Ja arī šis līmenis tiks caursists, tad var tikt sagaidīta dienas atbalsta līmeņa sasniegšana, kotējuma 1,3360 robežā.

Valūtu pāris USD/JPY piektdien veica 20 punktu vērtību korekciju no pretestības līmeņa, kotējuma 101,95. Šobrīd valūtu pāris atkārtoti tuvojas šai pretestības līnijai. Nākamais nozīmīgais pretestības līmenis atrodas kotējuma 102,25 robežā, kas ir arī 3.jūlija maksimumi.

Valūtu pāris GBP/USD šorīt kotējas šauros vērtību diapazonos. Pastāv augstāka varbūtība, ka valūtu pāris sasniegs pretestības līniju, kotējuma 1,7000 robežu un veiks vērtību korekciju. Tuvākais nozīmīgais atbalsta līmenis atrodas 40 punktu attālumā, kotējuma 1,6945 robežā, kas ir arī dienas atbalsta līnija.

Valūtu pāris AUD/USD pamazām tuvojas atbalsta zonai, kotējuma 0,9330 robežai. Šobrīd valūtu pāris atrodas 60 punktu attālumā no šī līmeņa, bet kopumā novērojami vērtību kritumi.

Eiropas fondu indeksi šodien atvērušies ar straujākiem vērtību kāpumiem. Lielbritānijas „FTSE 100” indekss sesijas sākumā atvērās ar 0,22% vērtību pieaugumu; Vācijas „DAX” indekss -  ar 0,20% vērtību kāpumiem, bet Francijas „CAC 40” – ar 0,60% pieaugumu. Dienas pirmajā pusē pozitīvais kustības impulss var saglabāties, bet tas, kā aizvērsies fondu indeksi, lielā mērā būs atkarīgs no ASV tirgus sesijas sākuma.

Biržas naftas cena šorīt uzrāda vērtību kritumus. Naftas cena samazinājusies par 0,24%, līdz 101,85 ASV dolāriem par barelu.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums