Jaunzēlandes Rezervju banka paaugstina bankas procentu likmi

Jaunzēlandes Rezervju bankas komiteja paaugstinājusi bankas procentu likmi no 3,25% līdz 3,50%. Lai gan procentu likmju paaugstināšana vienmēr vērtējama pozitīvi valūtai, tomēr pēc Jaunzēlande datu publicēšanas tika novēroti strauji Jaunzēlandes dolāra vērtību kritumi. Kritumi galvenokārt saistīti ar komitejas izteiktajiem komentāriem. Komiteja uzskata, ka Jaunzēlandes dolāra vērtība ir pārlieku augsta un ka ilgtermiņā var tikt sagaidīti turpmāki vērtību kritumi.

Pozitīvi dati saistīti ar ASV primāro bezdarba pabalstu pieprasījumu izmaiņām. Pabalstu pieprasījumu skaits pagājušonedēļ samazinājies līdz 284 tūkstošiem pieteikumu, pretēji analītiķu prognozētajiem 310 tūkstošiem. Rezultātā, līdz ar datu publicēšanu, tika novēroti straujāki ASV dolāra vērtību kāpumi.

Valūtu pāris EUR/USD šodien uzrādīja vērtību kāpumus un rezultātā sasniedza pretestības līmeni, kotējuma 1,3480 robežu. Šobrīd novērojami 20 punktu vērtību atlēcieni no šī līmeņa. Lai gan vēl joprojām nav novērojams izteikts kustības impulss, tomēr uzrādītie vērtību kāpumi dienas pirmajā pusē ir pozitīvs signāls Eiro valūtai.

Valūtu pāris USD/JPY pēc ASV datu publicēšanas uzrādīja straujākus vērtību kāpumus. Šobrīd valūtu pāris sasniedzis būtisku pretestības līmeni, kotējuma 101,75 robežu. Tā kā šis ir visai spēcīgs pretestības līmenis, tad var tikt novēroti arī vērtību atlēcieni. Bet, ja tomēr līmenis tiks caursists, tad pie cenas atgriešanās pie šī līmeņa var meklēt jaunus pirkšanas darījumus.

Valūtu pāris AUD/USD šobrīd sasniedzis iepriekš caursisto atbalsta līmeni, kotējuma 0,9415 robežu. Kopumā ņemot, var tikt sagaidīti lielāki vērtību atlēcieni no šī līmeņa, līdz pat pretestības līmenim, kotējuma 0,9500 robežai.

Zelta vērtība šobrīd ir 1290 ASV dolāri par Trojas unci. Kopumā zelts šodien samazinājies vērtībā par  0,88% jeb par 12 ASV dolāriem. Tuvākais atbalsta līmenis atrodas 1000 punktu attālumā, kotējuma 1281 ASV dolāru par Trojas unci robežā.

Eiropas fondu indeksi šobrīd aizvada pozitīvu tirgošanās sesiju, vidēji uzrādot 0,40% vērtību kāpumus. Straujākais kāpums šobrīd novērojams Francijas „CAC 40” indeksam, kas tirgus sesijas laikā palielinājies vērtībā par 0,72%.

Straujāks akciju vērtību kritums šobrīd novērojams kompānijai „GlaxoSmithKline”. Kompānijas akciju vērtība šobrīd samazinājusies par 1,50%. Tas saistīts ar kompānijas vadības izteiktajām prognozēm par šī gada ieņēmumiem. Kopumā vadība uzskata, ka ieņēmumi gada griezumā būs palielinājušies par 4%, pretēji iepriekš prognozētajiem 8%.

ASV fondu indeksi šodien atvērās ar nelielām vērtību izmaiņām. „Dow Jones” indekss atvērās ar 0,05% pieaugumu, „Nasdaq” indekss – ar 0,08% vērtību kritumiem, bet „S&P 500” ar 0,05% vērtību pieaugumu. Atlikušajā tirgus sesijas laikā var tikt novēroti arī straujākas vērtību izmaiņas, jo tika publicēti pozitīvi ASV ekonomiskie rādītāji.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums